ElInWonderland ElInWonderland komentáře u knih

Život na našej planéte Život na našej planéte David Attenborough

Kniha je krásná a zároveň strašná. Je neuvěřitelné jak se během jedno lidského života vše změnilo a ne zrovna vše k lepšímu. David zažil zcela určitě jedinečný život a jeho stálé odhodlání v jeho věku je obdivuhodné.

23.09.2021 4 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

Musím říct, že jsem čekala takový milý romantický příběh, obálka tak působí. Jenže Mona do toho vložila opět důležité téma a ne tak obvyklé. I muži se stávají obětmi nechtěné pozornosti a obtěžování. Úplně jsme se nedozvěděli, co je příčinou Adamova problému a já doufám, že se to dozvíme v příštím díle.

11.02.2024 4 z 5

Bowie: Ilustrovaný životopis Bowie: Ilustrovaný životopis Fran Ruiz

Moc hezky zpracovaná kniha. Místy vtipná, místy šílená, místy smutná a konec je dojemný. David Bowie byl složitý člověk i unikátní umělec, ani nevím jak, ale před lety mi přirostl k srdci.

21.12.2022 5 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Především bych chtěla říct, že obálka knihy je dost zavádějící. Je to spíš psychologický rozbor kluka co se vrátil z bojů v Afghánistánu. Ano romantická linka tam je, ale nic přeslazeného, řekla bych tak akorát.
A taky bych ocenila, kdyby kniha byla delší, bylo zajímavé nahlédnout do hlavy mariňáka.

20.04.2022 4 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Prostě něco krásného a dotýkajícího se. Četla jsem anglický originál, protože jeho kniha Tma mezi hvězdami byla v češtině sice skvělá, ale v angličtině mi to přidává jiný rozměr.

14.02.2022 5 z 5

Takové maličkosti Takové maličkosti Claire Keegan

Taková melancholická kniha, která skrývá spoustu věcí pod povrchem. Před tím než jsem se o knihu začala zajímat, jsem o Magdaléniných prádelnách nevěděla, tyto události se v této ráně příliš nerýpou, ale i tak je zde naznačena krutá realita dívek dřívějšího Irska. Hlavní postava byla velice přesvědčivá a filozofické úvahy se mi líbily.

31.01.2024

Polib mě Polib mě Stella Tack

Mě to docela nudilo, jo jo krásný romanticky příběh, ale něco mi chybělo. Možná by se to mému šestnáctiletému já líbilo, co já vím, ale teď mi to přišlo tak nějak bez šťávy a docela hodně předvídatelné, jistě u tohoto typu knih snad vždy víte jak to dopadne, ale mezitím nebylo nic co by mě vyloženě nadchlo. Není to vyloženě špatná kniha ale taky ničím výjimečná, tedy aspoň pro mě nebyla.

08.12.2022 3 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Řekla bych že to pro mě bylo zklamání, od knihy jsem čekala něco jiného a pořad jsem se od toho nemohla odprostit. Ano námět je zajímavý, ale měla jsem pocit že čtu mnohem delší knihu než ve skutečnosti je a několikrát jsem ji chtěla i odložit, ale nakonec jsem ji dočetla a poslední část knihy byla pro mě asi nejzajímavější. Další díly ale pravděpodobně číst nebudu.

23.07.2022 3 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Knížka pro romantické knihomoly o knihomolech v prostředí především knihovny historického Londýna, bylo to hezké čtení, jen některé situace se více-méně opakovaly a konec jsem čekala trochu jiný, ale stejně mě ten příběh zahřál a vykouzlil úsměv na tváři.

22.05.2022 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Na rozdíl od Kulti byla kniha někdy až moc dramatická a hlavní hrdina mi byl sympatičtější než hlavní hrdinka. Ale sportovní prostředí autorce prostě jde.

02.04.2022 4 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Nevěděla jsem co úplně od knihy očekávat, ale stylem jak je napsána je skvělá a ano příběh je o tom co by jste od rockové kapely čekali, ale nedá se od toho odtrhnout. Konec mě dokonce dojal a bylo mi smutno, že už to končí. Kniha se celkově dost povedla, je čtivá a působí věrohodně.

16.11.2021 4 z 5

Holky ze severu Holky ze severu Šeng Kche-i

Úplně nevím, jak knihu pojat. Z jedné strany se mi líbilo zobrazení života dívek, které jsou z té chudší vrstvy Číny, které se chtějí osamostatnit, ale na druhou stranu se nedokážu ztotožnit s jejich rozhodnutími a celkovým chováním většiny postav. Je to prostě zvláštní příběh.

23.04.2024 3 z 5

Tajemný Mustang Tajemný Mustang Michel Peissel

Překrásný příběh, jako z fantasy země. Plno nových a zajímavých postřehů a nemůžu se vyhnout pocitu, že ikdyž jsou ti lidé vázání tradicemi a pravidly a nějakou “hierarchií, jsou mnohem svobodnější než my. Pozitivní povaha vyvažuje zdánlivě nehostinné prostředí a celé to díky buddhismu působí magicky.

31.10.2023 5 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Zas a znova, proč je ta obálka tak hrozná? Asi si ji něčím přelepím nebo začerním obličeje :D
No nic, tak tedy k příběhu. Aaron a Ruby mě neskutečně bavili, prostě jsem se do nich zamilovala, byla jsem docela nejistá si knížku přečíst, protože má nejnižší hodnocení z knih od Zapaty, ale hrozně mě to bavilo a četlo se to samo. Polovina knihy je podána ve formě dopisů a chatování a vůbec mi nevadilo, že to trvá tak dlouho, bylo fajn vidět jak se ti dva poznávají a z osobního setkání jsem byla asi stejně nervózní jako Ruby :D Ta holka fakt málem omdlela :D Strašně bych chtěla to setkání vidět z Aaronova pohledu, to je snad to jediné plus obálka co mě zklamalo.

28.06.2023 5 z 5

Drahá Ava Drahá Ava Ilsa Madden-Mills

Nebýt to zaobalené v tak trochu v růžové krabičce, je to dost nešťastný život. Na to co se Avě stalo byla až překvapivě silná. Kdyby byla o trochu zhroucenější plně bych jí to věřila, ale i tak to byl zajímavý příběh. Navíc konec se mi moc líbil, trochu vám poplete hlavu a usmívate se při tom.

03.01.2023 4 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

(SPOILER) No jak začít, kdy by bylo stěžejní téma (teda mimo ten sex) více rozvinuté a autorka se do toho víc ponořila byla bych nadšenější. U děje jsem byla několikrát zmatená nebo vytočená, stále nevím co z toho to lépe vystihuje, ale prostě mi to připadalo, že se charakter hlavních postav mění z kapitoly na kapitolu. Nebylo to vyloženě špatné, ale něco se mi na té knížce nelíbilo. Konec se mi nezamlouval, čekala jsem že si to nějak sedne a bude romantické zakončení, ale ne. Po "hlubokém psychickém výlevu" na to skočí jako by se nechumelilo. No možná jsem to brala až příliš vážne, co já vím, ale konec bych chtěla zapomenout a vymyslet si jíný.

06.11.2022 2 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

No jo kouzlu Leisy Rayven jsem neodolala a přečetla i druhý díl, umí psát fakt čtivě. Opět pohádka se smyslem pro humor a už se těším na další díl. Prostě romantika a romantika, která vám dá co chcete.

28.10.2022 4 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Jak už jsem si zvykla, autorka to má prostě v sobě. Tohle byla čtvrtá kniha co jsem od ní přečetla a laťka se jen zvyšuje, řekla bych. Vše důkladně promyšlené a smysluplné. Nevím odkud se ta inspirace bere, ale moc mě to baví. Ohledně tohoto příběhu, který je smutný a čekáte, co ještě se může pokazit, tak je zároveň velmi krásný, je o statečnosti, lidských záklamáních a soudržnosti, je o někdy složitých lidských rozhodnutích a pak jejich následcích, o slibech a činech. Docela zajímavá byla druhá část knihy, kde se zrazu objeví nepřeberné množství postav a každá má svůj vlastní příběh. Né že by mě snad všechny zrovna zde zajímaly, ale né vždy máme šanci se podívat co se odehrává v hlavách vedlejších postav. Můžu jen říct, že jsem čekala na konci něco "bombastičtejšího" vzhledem k názvu knihy, ale vlastně mi to vůbec nevadilo, že to skončilo, tak jak to skončilo

30.08.2022 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Já nevím co přesně způsobilo to co teď k této knize cítím, ale jsem za to ráda. U knížek nikdy nebrečím, jako nikdy, i když se v nich objevují težká témata a prostě smutné příběhy, ale tady mi poprvé skutečně ukápla slza. Vím určitě, že to není naposled co ji čtu a jsem zvědavá jestli se budu cítit stejně. Isaac má sice vypadat jako chudák co potřebuje “evoluci”, ale mě přišel silný už od začátku. Se Sawyer povahově nemám snad nic společného, ani žádnou zkušenost jako její postava, ale přes to mě její osud dostal a naprosto odrovnal. Tohle si nezaslouží žádné dítě, bohužel v reálném životě se takové věci a ještě horší dějí a je mi z toho zle.

17.04.2022 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Jako už mnohokrát tu psáno a i já se přidám, slovo kadí jsem snad za celý život tolikrát "neslyšela " a bylo to fakt otrávené. Jinak to za mě bylo v pohodě, hlavní hrdinka se mi líbila svou vyrovnaností a sportovní prostředí mě bavilo, kromě konce ani nijak přeslazené. Celý děj se postavy vyvíjí a slupky jsou odkrývany jedna po druhé. Ale ten konec se mohl nést v méně sládkem duchu jako zbytek knihy, hlavní hrdina toho za celou knihu až tak moc nenamluví a na konci horentně vyznává lasku, v jiném příběhu by mě to ani nijak nenapadlo řešit, ale tady mi to přišlo zrazu moc. Na to že to má 500 stran se mi to četlo velmi rychle.

28.03.2022 4 z 5