Bowie: Ilustrovaný životopis přehled

Bowie: Ilustrovaný životopis https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391659/bmid_bowie-ilustrovany-zivotopis-ALf-391659.jpg 5 165 165

"Ilustrovaný životopis muže mnoha umění i tváří" David Bowie byl více než zpěvák, více než umělec. Jeho vliv na moderní popkulturu je nesmazatelný. Poznejte muže mnoha tváří, kontroverzní ikonu hudebního světa i jeho alter ego Ziggyho Stardusta. Beletrizovaná biografie s fantaskními ilustracemi a surrealistickými motivy odráží to, co Bowie celý svůj život představoval – směsici obrovského talentu, nápaditého stylu i křehké duše. Budete mít pocit, že životní dráhu Bowieho posloucháte přímo z jeho úst.... celý text

Komiksy Biografie a memoáry Umění
Vydáno: , CPress

David Bowie: Una Biografía , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bowie: Ilustrovaný životopis. Přihlašte se a napište ho.

zsykorova
22.04.2024 4 z 5

Já mám pocit, jak kdyby ta knížka byla nějaký sen. Hezky zpracováno.

Knihotyna
13.07.2023 5 z 5

Další z řad ilustrovaných životopisů a pro mě první z této řady, kdy jsem o tématu nevěděla skoro nic.
Komiks je psán v ich-formě, ale nejedná se o autobiografii, spíše o záznamy. Záznamy, kde se prolíná skutečnost a halucinace. Text a vlastní citace Bowieho.
Kniha je obohacena o pestré ilustrace a komiksové prvky. Ve zkratce je zde popsán život (a ne jen ten) Davida Bowieho.
Klíčová slova: smutek, úzkosti, schizofrenie, psychika, experiment, drogy, vesmír, láska, rodina, hity, hvězda, klid.
Za sebe mohu říci, že mi Bowie přirostl k srdci až po své druhé svatbě :). Přišlo mi, že našel to, co hledal a nastalo v jeho duši zklidnění, které potřeboval.
Opět jsem ráda za to, že žijeme v době, kdy existuje google a člověk si může fotografie, koncerty a vše zmíněné v knize vyhledat :).

ElInWonderland
21.12.2022 5 z 5

Moc hezky zpracovaná kniha. Místy vtipná, místy šílená, místy smutná a konec je dojemný. David Bowie byl složitý člověk i unikátní umělec, ani nevím jak, ale před lety mi přirostl k srdci.

Knižní novinky (14. týden)

31.03.2019

Říjnové knižní novinky (22. - 28.)

22.10.2018

Kniha Bowie: Ilustrovaný životopis v seznamech