ElikaS ElikaS komentáře u knih

Tak asi takhle knížka byla rozhodně zajímavá. Začátek byl parádní, hodně emotivní, vtáhnul do života Matthewa. Jenže čím víc jsem knížku četla, tím míň jsem s ním soucítila a tím větší pocit jsem měla, že se vlastně z ničeho, co se mu stalo nepoučil a vinu schvaloval na vše okolo, jen ne na sebe. Chyběla mi tam jakákoliv sebereflexe. Přitom z toho, co v knížce popisoval, mi nepřišlo, že by měl úplně hrozně těžký život, ve kterém by se nedalo fungovat. Ale možná je to jen můj pohled, protože v pohledu na drogy jsem celkem nekompromisní.

09.02.2024 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Skvělá knížka. Byla jsem zvědavá, jak se Nesbovi povede bez Harry Holého a vedlo se mu možná lépe než s Harrym. Příběh byl zajímavý, se skvělou myšlenkou a zajímavými zvraty. Opravdu mě to bavilo

07.02.2024 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Já půjdu proti proudu a musím říct, že jsem byla zklamaná. Knížka mě nebavila. Všechny postavy se chovaly divně, iracionálně a nikomu se nepovedlo získat mé sympatie.
Děj byl trochu překombinovaný, ale to by mi nevadilo tolik jako atmosféra knížky, která mi prostě nesedla.

23.01.2024 3 z 5

Narrenturm Narrenturm Andrzej Sapkowski

Na tuto knížku jsem se těšila od té doby, co vyšla audiokniha. Jen jsem čekala až bude kompletní trilogie načtená v audioknižní verzi. Tak teď jsem se do ní konečně mohla pustit.
Hned z prvního dílu jsem nadšená po všech stránkách. Příběh je skvělý, Propojení historie a fantasy se autorovi povedlo na jedničku s hvězdičkou. Navíc ten vtip, do Šarleje jsem se zamilovala. To je postava, která by se neztratila ani ve vyloženě humorné knížce.
Ani ta latina mi nakonec nevadila, něco jsem si našla v přiloženém slovníku a jinak jsem to prostě přešla a brala to tak, že to podtrhává věrohodnost doby.
Co musím vyzdvihnout, je audioknižní zpracování. Ernesto Čekan načetl knihu úžasně. Je to jedna z nejlepších interpretací, kterou jsem poslouchala a že už za sebou mám hromadu audioknih. Navíc se v této knize brilantně povedly i zvukové efekty.
Opravdu paráda! Jsem nadšená a hned jdu na další díl!

05.06.2023 5 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Lottie jsem si v předchozích dílech úplně neoblíbila, ale i přesto jí z nějakého mě neznámého důvodu dám vždy znovu šanci :-D Tentokrát musím říct, že mi Lottie přišla míň otravná než v předchozích dílech, i když moje oblíbenkyně to teda fakt nebude. A do teď nechápu, co na ní Boyd vlastně vidí a k čemu by mu asi tak byla? Jako partnerka pro život asi fakt ne.
Každopádně vyšetřování mě bavilo, bylo zajímavé. Pachatel dobře prokreslený. A konečně se vyšetřování osobně nedotýkalo Lottie. To je taky velké plus.
Kdyby autorka vyměnila hlavní vyšetřovatelku, možná bych knížce dala i pět hvězdiček

18.05.2023 4 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Protože Elle Kennedy a její hokejisty miluji s chutí jsem se pustila do Lovu pustila znovu tentokrát v audioknižní podobě. Co se audioknihy týče, tak ne že by byla namluvená špatně, ale interpretka se mi absolutně nehodila ani k Summer, natož k Fitzovi. Takže mi značnou chvíli trvalo než jsem si na ní zvykla a i tak to nebyla žádná sláva.
Každopádně samotná knížka je prostě boží! Baví mě, jak autorka skvěle mixuje závažnější pasáže s těmi vtipnými. Hlavní hrdiny si prostě musíte zamilovat.
Pro mě jsou Off Campus, Briar U, WAGs a Him naprosto srdcovou záležitostí a vždy se k nim ráda vrátím.

04.05.2023 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Ke knížce mám několik výtek a několik pochval. Zatím převažují klady, ale jestli to takhle bude pokračovat dál, tak nevím, jestli celou sérii dočtu.
Co se týče vyšetřování, tam nemám jedinou výtku a jsem nadšená. Pachatelé byli drsní, vraždy brutální a při jejich popisu jsem si občas vzpomněla i na svého oblíbeného Chrise Cartera. Vyšetřování má napětí, spád, je zamotané. A celé pozadí případu opravdu promyšlené a neočekávané. Tahle část je pro mě jedná velká jízda a z té jsem nadšená.
Bohužel mám, ale i výtky. Neskutečně mě rozčiluje, když vyšetřovatelé kromě objasnění vražd musí čelit i šikaně svých kolegů či nadřízených. To si autoři opravdu myslí, že samotné vraždy jsou nezajímavé? Ve většině detektivek mi to přijde jako úplně zbytečná vata. A tady mi to přišlo úplně přes čáru. Chvílemi jsem měla chuť knížku odložit. Takže doufám, že stačilo a příští díl už se bude jen vyšetřovat.
Za druhé mi vadil obrat vztahu Luca a Avy, který mi přišel nepřirozený a neopodstatněný. Kdyby to autorka vzala nějak pozvolna, tak bych s tím problém neměla. Oba spolu nemusí pořád jen souhlasit, mohou se hádat. Ale nesedělo mi, že hned při prvním společné hádce musí jít do takových krajností s cílem se zranit. Přišlo mi to celé zbytečně na sílu.
Doufám, že další díly si toto odpustí a budu moct dát konečně pět hvězdiček.

08.03.2023 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Domek v Irsku je příjemnou romantickou oddechovkou, ve které se neřeší žádné zásadní problémy hlavních hrdinou. Je to takové příjemné oddechové čtení, které krásně plyne až ke zdárnému konci. Určitě existují lepší romantiky, ale pokud nechcete nad ničím přemýšlet a jen se nechat unášet příjemným pohodovým příběh na pozadí irské přírody a dobré kuchyně, je tato knížka tou správnou volbou.

15.01.2023 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Do knížky jsem se pustila, díky čtenářské výzvě. A na začátku jsem z ní byla nadšená, kapitoly z průběhu první světové války byly úžasné a byla jsem hrozně zvědavá, jak příběh bude pokračovat. Pak ale bohužel nastal střih a dostali jsme se do současnosti a já měla hrozný problém se znovu začíst. Nepomohla tomu ani změna formy vyprávění na er formu, kterou obecně moc nemusím, ale tady mě vyloženě rušila.
Z linky, která se odehrává v přítomnosti, mě nejvíce zaujal eticko-právní spor, který se zde řešil. Upřímně jsem si nebyla jistá, na jakou stranu se přiklonit a celá ta myšlenka mi přišla hodně zajímavá.
Samotná romantická linka současnosti byla hodně čitelná a předvídatelná. Při čtení jsem si byla jistá, že předvídatelný je i výrok soudu, ale tam mě některé věci v soudním procesu příjemně překvapili.
Kdyby knížka vyprávěla pouze příběh Sophie byla by na 5 hvězdiček, kdyby naopak vyprávěla pouze příběh Liv, bylo by to maximálně na tři hvězdičky. Vzhledem k tomu, že se oba příběhy doplňují dala jsem 4 :-)

14.12.2022 4 z 5

Jax Jax Kristen Callihan

Jéé, tohle bylo úžasný!!! První díl série byl skvělý, druhý pal ještě o kousek lepší, ale tenhle byl dokonalý! Moc jsem si ho užila.

Knížka měla všechno, co má správná knížka tohoto žánru mít:
- pomalu budovaný vztah, kde se hlavní hrdinové vesele škádlí
- hromadu emocí
- závažné téma - Jaxovi deprese byly vylíčeny opravdu přesvědčivě
- vtip
- i dobře podanou erotiku.

Jax mě bavil už v předešlých dílech, ale tady jsem si ho zamilovala. Bylo super, pochopit, co se mu honí hlavou a jaký opravdu je. Velmi silná scéna byla v obchodě s kytarami. A pak jsem si moc užila rozhovor Jaxe s Killianem.

Stella mě také bavila a hrozně se mi líbil její přístup k Jaxovi. Jediné, co se mi zdálo trošku nevyvážené, byl závěr. Upřímně, přišlo mi, že se jednání Jaxe dalo pochopit a asi bylo Stellino chování trochu přehnané, ale pokud to považovala za tak závažný prohřešek, odpustila mu moc snadno :-)

Mrzí mě, že série už je u konce, já chci ještě - Whipa a Raye :-D

22.03.2022 5 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Od autorky jsem četla jen Bentleyho a Kontrakt, a tak jsem byla vcelku příjemně překvapena, jak se vypsala, protože tohle byla opravdu fajn knížka. Jedná se o příjemnou oddechovou jednohubku, kterou přečtete za dopoledne.
Bavilo mě, že Maxx byl vlastně normální chlap (chápej nebyl to milionář) a díky tomu působil příběh uvěřitelně. Charlyn byla fajn a líbilo se mi, jak se nenechala odradit a držela se, i když byl Maxx na zabití. Obzvlášť počáteční hašteření, mě bavilo.
Osvěžení příběhu dala zápletka s bratry Donnerovými, díky které tam byl alespoň nějaký prvek napětí. Obecně mě tahle linka bavila.
Celkově to byla pohodová oddechovka, kterou doporučuji.

05.02.2022 4 z 5

Dalších 365 dní Dalších 365 dní Blanka Lipińska

(SPOILER) No co k tomuhle napsat?! Ty jo, to bylo fakt špatný, jako opravdu hodně špatný.
To, co autorka udělala z Massima je neodpustitelný. Navíc ten vývoj je naprosto nepřirozený, neuvěřitelný a napsaný hrozně na sílu. Vůbec nedává smysl.
Laura je neskutečně nesympatická hlavní hrdinka. Myslím, že jsem zatím nečetla knížku, kde by mi hlavní hrdin(k)a tak strašně vadila. Je hloupá, arogantní, povrchní, protivná (no a tak bych mohla pokračovat dál a dál) alkoholička. Upřímně fakt nechápu, co na ní ti chlapi viděli.
Nějak jsem nepochopila, v čem měl být Nacho jakože lepší. S Laurou si začal, protože ji unesl (to mají s Massimem společné), vraždí lidi (opět shoda s Massimem), je to hlava mafiánské rodiny (zase stejné jako Massimo).
No a naprostý vrchol vší té hrůzy je závěrečná poznámka autorky. To jako fakt na konci zmíní, že Massimo není kladná postav a není všechno zlato, co se třpytí a štěstí nepřinesou peníze ani dokonalý vzhled?! A jako třešnička na dortu Laura není hloupá? Ale no tak. Proč teda Laura nezačala chodit s nějakým zcela obyčejným průměrným mužem, který má normální plat, vzhled a nevěnuje se zabíjení lidí? A proč se teda Laura chovala ... no však víte.
Už po minulém díle jsem neměla příliš vysoká očekávání, ale i přesto je to pro mě jedno z největších knižních zklamání a troufnu si říct, že to bude i největší zklamání letošního roku.

04.02.2022 1 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Tak o knížce, potažmo o filmu, jsem toho mnoho slyšela, ale nikdy jsem se k příběhu nedostala. Takže jsem to konečně napravila. Knížku bych úplně nebrala, jako sci-fi, protože příběh nijak zvlášť propracovaný není a ještě nám autor dopředu prozradí, co se stane. Ale to ničemu nevadí, protože tato knížka má velkou přednost v humoru. Opravdu je vtipné, některé pasáže mi určitě zůstanou v hlavě. :-)
A celkem se mi líbí i samotný poměrně originálně pojatý námět hledání odpovědi na základní otázku. Určitě se pustím i do dalších dílů.

13.09.2021 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Na knížky Shari Lapeny jsem náražela snad všude, takže jsem si říkala, že ji musím také vyzkoušet. Vybrala jsem tedy zrovna Někdo cizí v domě a musím říct, že moc nadšena tedy nejsem.

Knížka je ryze průměrná. Přišla mi v mnohém strašně předvídatelná, v mnohém příliš nelogická.V thrillerech očekávám především napětí, a to mi tady tak nějak chybělo. A to právě v rámci tohoto žánru považuji za průšvih. Závěr, který mohl být zajímavý a knížku aspoň trochu pozvednout, byl hrozně stručný a nedostatečný.

Hlavní postavy byly snad všechny nesympatické, takže ani ty to nespravily. No taková knížka neurazí, nenadchne. Úplně nevím, jestli budu od autorky zkoušet něco dalšího.

20.03.2021 3 z 5

Káťa a Škubánek Káťa a Škubánek Josef Lamka

Kdo by tyto věčerníčkové příběhy neznal? Stejné kouzlo jako má večerníček, má i knížka. Čte see hezky, je vtipná, není příliš dlouhá, takže ji děti vydrží bezproblémů poslouchat. Ilustrace jsou moc hezké.

Autor si krásně hraje s češtinou - některé jeho obraty jsou vyloženě pro dospělé, kteří se u knížky také pobaví. A dětem hezky rozšíří slovní zásobu. Moc rádi je čteme před spaním.

11.02.2021 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Jak už jsem psala u knížky Muffin a čaj, těžko se mi tyto knížky hodnotí odděleně, protože jsem je četla najednou a dohromady dávají krásný ucelený příběh, který jsem si zamilovala a stal se jedním z mých nejoblíbenějších. Tohle bude moje srdcovka, ke které se budu ráda vracet.

Příběh Daniho a Kita plynule navazuje na předchozí díl a poté, co si užijeme úvodní pohodu, kterou jsem si užila s nimi, se už zase dostaneme do tvrdé reality. Ta mi hodně pomohla pochopit Daniho chování a líbilo se mi, jak to jeho postavu dokreslilo. V prvním díle se mi zdálo, že by si Dani potřeboval půjčit Kitovu sílu, ale v tomhle díle ukázal, co vše se v něm skrývá, protože prát se s tím, s čím se poprat musel, to už chce odvahu zabojovat.

Bylo super sledovat i přátele kluků. Když už si se situací nedokázali pomoct sami, jak je podrželi a co všechno pro ně udělali. Je vidět, že okolo sebe měli pěknou podpůrnou skupinu.

Upřímně doufám, že se s Kitem a Danim potkáme ještě v nějaké další knížce, protože se mi od nich vůbec nechce.

18.12.2020 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Zamilovala jsem se! Tohle je jedna z nejlepších knížek, jaké jsem kdy četla! Opravdu mě dostala. Nejsem si jistá, jestli mohu hodnotit odděleně Muffin a čaj a Koláčky a spiklenci, protože obě knížky jsme přečetla v průběhu jednoho dne. Prostě jsem musela vědět, jak to bude a nedokázala odtrhnout jít spát. Až tak moc mě příběh Daniho a Kita chytil.

Předně musím vyzdvihnout to, že příběh je opravdu věrohodný a nemám problém věřit, že přesně takhle by se vše mohlo stát, nepůsobilo to na mě nijak přehnaně, a to se zcela upřímně nestává moc často.

V Muffinu a čaji se mi hrozně moc líbil Kitův přístup. Ten kluk byl skvělý, líbilo se mi, jak si z ničeho nedělal těžkou hlavu, k věcem přistupoval optimisticky, ale o všem přemýšlel a Danielovi stavy bral naprosto vážně a nic nezlehčoval. S Danim už to bylo trochu těžší, ale zase bylo to naprosto pochopitelné, po tom čím si prošel, kdo by se mu divil?

Zamilovala jsem si dialogy mezi Danim a Kitem, které měli spád, vyzařovala z nich pochopení, láska, romantika a naprostá upřímnost a často měli hlubokou myšlenku. Na vztahu Daniela a Cristiana jsem obdivovala, jak upřímně spolu dokážou mluvit a nehledají žádné výmluvy a vlastně ani nepřemýšleli nad tím, co by ten druhý chtěl slyšet. A to bylo příjmně osvěžující.

A i když to ve škole neměli úplně jednoduché, Kit si dokázal poradit opět ne zcela typicky, ale o to líp.

Jední slovem paráda! Určitě se k této knížce znovu vrátím.

18.12.2020 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Šelma je detektivkou, která podle mě v rámci žánru poměrně vyniká svým přístupem k vyšetřování. Theo rozhodně není typickým detektivem, vlastně vůbec není detektivem a to se mi na knížce moc líbilo. Theův vědecký přístup je poměrně příjemnou změnou v dnešních detektivkách. Navíc bylo vše obstojně vysvětleno, takže jsem nijak netápala v odborných pojmech.

Thea jsem si obecně velmi oblíbila. Byl sympatický, správně mimo a přesto se o sebe uměl postarat.

Děj příjemně plynul, stále jsem očekávala, co bude dál, takže jsem nakonec knížku přečetla během dopoledne. Na závěr je knížka velmi akční, možná že chvílemi až trochu moc, ale nijak mi to nevadilo, i když si umím si představit, že někomu to ubralo na uvěřitelnosti příběhu. Já mám ale tyhle akční zápletky ráda, takže to oceňuji.

Teď už se těším, jak to s Theem bude pokračovat a hned se pustím do dalšího dílu.

16.11.2020 5 z 5

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Parádní knížka, když jsem zjistila, že vyjde další díl ze série Hot Holes, byla jsem z toho překvapená a měla jsem za to, že to bude jen nastavená kaše. Ale byla jsem velmi mile překvapená. Bane je opravdu bad boy, ale vlastně úplně úžasný a hned si ho oblíbíte. Jesse si musíte zamilovat. Skvělý díl, možná i nejlepší z celé série.

28.08.2020 5 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Elle zbožňuji, takže jsem se na její knížku moc těšila. Jednalo se o knížku z jiného prostředí než jsme od autorky zvyklí. A mě to prostředí hokeje prostě chybělo. Pobavila jsem se o tom žádná, knížka byla čtivá a přečtená za dopoledne to je všechno v pořádku. Ale děj mi přišel snadno zapomenutelný a průměrnější než ostatní knížky Kennedy. Takže moc dobrá knížka, zklamaná rozhodně nejsem, ale laťka autorky je pro mě o trošku výš a tahle knížka k ní prostě nedosáhla.

14.08.2020 4 z 5