Elea Elea komentáře u knih

Nemoc jako symbol Nemoc jako symbol Ruediger Dahlke

Kniha přiřazuje jednotlivým zdravotním problémům psychický stav, který je vyvolává, je zajímavá, ale už jsem od autora četla lepší knihy.

09.05.2024 3 z 5

Falešná hodnota Falešná hodnota Ben Aaronovitch

Nejslabší kniha autora, hodně chaotický děj, střídání časů, mnoho zaměnitelných a nezajímavých postav.

06.05.2024 2 z 5

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

Trochu překombinovaný příběh s některými celkem zajímavými postavami. Jsem zvědavá na pokračování.

04.05.2024 3 z 5

Padlí andělé / Leviatan Padlí andělé / Leviatan Thomas Sniegoski

Velmi příjemná, nenáročná oddechovka, naprosto úžasný je pes Gabriel.

30.04.2024 4 z 5

Nemoc jako cesta Nemoc jako cesta Ruediger Dahlke

Kniha nás nutí dívat se na nemoc jako na reakci na naše chování a myšlení a hlavně převzít odpovědnost za své zdraví.

11.04.2024 5 z 5

Hladový vrch Hladový vrch Daphne du Maurier

Určitě jsem od autorky četla lepší knihy.

10.04.2024 3 z 5

Mesiáš Mesiáš Hana Blochová

Uznávám snahu autorky o netradiční pohled na Ježiše, ale kniha se mi nelíbila, připadala mi nesmírně chaotická a poměrně hodně čerpala od jiných autorů.

01.04.2024 2 z 5

Vesmír vědomý si sám sebe Vesmír vědomý si sám sebe Amit Goswami

Zajímavá, ale také hodně náročná kniha napsaná stylem vědecké publikace. Vzhledem k tomu, že fyzika nikdy nebyla mým přítelem, byla četba trochu boj.

31.03.2024 5 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Úžasná nadčasová kniha.

30.03.2024 5 z 5

Řekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu proč Řekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu proč Michel Odoul

Stručný přehled tradiční čínské medicíny, zajímavá je třetí část knihy s vysvětlením příčin jednotlivých nemocí.

25.03.2024 5 z 5

Největší tajemství Ježíše z Nazaretu: Po stopách největšího světového mýtu Největší tajemství Ježíše z Nazaretu: Po stopách největšího světového mýtu Vladimír Liška

Kniha nabízí řešení několika nevyjasněných událostí v životě Ježíše a také úvahy, jak moc se církev odchýlila od jeho učení.

18.03.2024 3 z 5

Marie z Magdaly a ženy v životě Ježíše Marie z Magdaly a ženy v životě Ježíše Hana Blochová

Hodně zajímavá kniha, přinesla mi mnoho nových informací i námětů k přemýšlení.

16.03.2024 4 z 5

Ovlivňování reality v kostce Ovlivňování reality v kostce Vadim Zeland

Kniha se mi líbila, stručně a srozumitelně uvádí základní poučky a rady.

12.03.2024 5 z 5

Vnitřní a vnější mír cestou meditace Vnitřní a vnější mír cestou meditace Rajinder Singh

Nemohu se zbavit dojmu, že autor v celé knize rozbírá jen jednu jedinou myšlenku, stále dokola a z různých hledisek. Určitě jsem četla mnohem lepší knihy o meditaci.

11.03.2024 2 z 5

Sama a šťastná Sama a šťastná Marie Luise Ritter

Autorka v knize opakovaně popisuje, jak je nešťastná, protože je sama nebo jak je šťastná, protože je sama. Knihu jsem četla kvůli zařazení do Výzvy, jinak bych jí odložila po deseti stranách a o nic bych nepřišla.

09.03.2024 2 z 5

Probuďte své božství: Jak obyčejní lidé dělají neobyčejné věci Probuďte své božství: Jak obyčejní lidé dělají neobyčejné věci Joe Dispenza

Hodně zajímavá kniha, i když to určitě není odpočinkové čtení, spíš občas připomíná odbornou literaturu. Trochu mi vadil klasický "americký" způsob psaní a také časté opakování možnosti nákupu CD a připomínání workshopů. Hodně se mi ale líbily popsané postupy různých meditací.

08.03.2024 5 z 5

Magický prazdroj / Soudné sestry Magický prazdroj / Soudné sestry Terry Pratchett

Pratchetta a jeho knihy miluji, opakovaně je čtu, hlavně tehdy, když mi není moc do smíchu a vždy mi zlepší náladu.

25.02.2024 5 z 5

Dcery Sparty Dcery Sparty Claire Heywood

Zajímavé vyprávění o zničení Tróje bez mytologie a jejího vlivu, z pohledu Heleny a Klytaimnéstry (která se mi líbila mnohem víc).

24.02.2024 4 z 5

Milenci královen Milenci královen Eleanor Herman

Kniha je hodně nepřehledná a chaotická, nepřináší nic nového, jen opakuje údaje a informace z jiných zdrojů.

22.02.2024 2 z 5

Léčení duše Léčení duše Osho

Kniha nabízí velké množství způsobů a technik meditace.

21.02.2024 5 z 5