eL13 eL13 komentáře u knih

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Toto je ta kniha, díky které jsem začala číst.

07.01.2015

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Po přečtění prvního díla ,,Dalajlamova kočka,, nešlo si nekoupit díl druhý.
A kupodivu je stejně dobrý jako díl první. Opět velice jemně naznačeny prvky budhismu a hlavně je kniha stjeně jako předchozí strašně pozitivní.
Pokud máte nějaké chmury nebo něco Vás trápí, zvolte Dalajlamovu kočku I. i II. díl.

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Tuto knihu bych si asi sama nekoupila. Po pravdě řečeno by mě ani nenapadlo si ji koupit.
Dostala jsem jí od kamarádky a za to si zaslouží veliký dík.
Kniha je čtivá, vtipná a hlavně pozitivně naladěná. Nikde Vám autor ,,necpe,, žádné budhistické umění, ale krásně to zasadí do děje v podobě myšlenek kočky. Po přečtení jsem litovala, že jsem si nepodtrhala určité úseky, u který se po přečtení opravdu zamyslíte nad hodnotami, které sami v životě preferujete.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Musíte knize dát šanci. Chvíli trvá, než se dostanete do děje, ale potom to stojí za to !

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Byla jsem upozorněna, že po přečtení Inferna mě toto dílo zklame - vůbec ne, ba naopak !
Děj je odlišný a opět napínavý od prvního písmenka. Mohu jen doporučit.

Inferno Inferno Dan Brown

Toto byla první kniha, kterou jsem od Browna přečetla a klobouk dolů.
Kniha se tvářila z části historicky, což není úplně v mé oblibě, nicméně jsem jí dala šanci a teď se za to plácám po rameni.
Od knihy skoro nelze odejít. Zahrnuje různá data a výklad děl, ale vše je popsané opravdu čtivě (tak, že Vás to v knize nenudí) a perfektně vložené do děje.
Vzhůru do dalších Brownových knih . . .

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Jedná se o odpočinkové čtení po náročnější literatuře.
Na knize obdivuji hlavně pozitivitu. Některé poučky, které Sharma uvádí, jsou opravdu k zamyšlení a člověka dokáží ,,nakopnout,,. Já osobně knihu doporučuji.

07.01.2015

Nikdo neunikne Nikdo neunikne Romain Sardou

Naprosto úžasné. Konec je úplně jiný, než-li očekáváte, tudíž knihu dočtete, zavřete a klepete si na čelo, jak jste mohli být tak hloupí a nepřijít na to.
Pro milovníky drsnějších dějů a popisů doporučuji !

07.01.2015 4 z 5