El Hanna El Hanna komentáře u knih

Eleonora ze Schwarzenbergu - Skutečná upíří princezna Eleonora ze Schwarzenbergu - Skutečná upíří princezna Victoria Kanakaredes

Tak já nevím, \"Januchko\", ale je zcela očividné, že autorka se držela přesně historických událostí. Což mimochodem také stojí hned na přebalu knihy na jejím úvodu. Kdo někdy viděl dokumentární filmy jako Skutečná upíří princezna nebo Předloha pro Dráculu, nebo jenom trošku zná historii, tak mu muselo být jasné, jak kniha končí. Že to nebude žádný happy end, ale naprosté zmizení z historie tak, jak se také stalo ve skutečnosti. Jako nám, milovníkům historie to seplo v okamžiku, kdy jsme knihu vzali do ruky. Na nějaké romantické konce jsou tu červené knihovny, a ne umělecká literatura faktů. To je třeba pochopit. Takže za mne osobně - Autorka skvělým způsobem vyjádřila dobové děje, prostředí, historické události a s ní spjaté osobnosti! Navíc je zcela očividné, že tato dáma s velkým \"D\" by byla i skvělou režisérkou, protože její podání je natolik uchvátné, že člověk si nemusí při čtení nic představovat, ale má dojem, jako kdyby tam vážně někde byl a všechno to pozoroval. Za mě na jedničku s hvězdičkou, a už se těším na další knihy od této bez nadsázky báječné spisovatelky. E.H.

30.12.2011 5 z 5