Eilem Eilem komentáře u knih

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Je mi veľmi ľúto , že je koniec ! Človeku idú slzy do očí, spolu sposlednmi kapitolami veľká nostalgia a úzkosť s blížiacim sa koncom. Brilatné. 92%

28.04.2012 5 z 5

Tarzan z rodu Opíc Tarzan z rodu Opíc Edgar Rice Burroughs

Ako mladý fagan som si pri tejto knihe rozvíjal svoju fantáziu. 8/10

Ostrov pokladov Ostrov pokladov Robert Louis Stevenson

Kto by nemal rád pirátov , ostrovy a pokdlady ? snáď každý chalan si tým prejde. Toto bola povinná jazda. 7/10

Posledný Mohykán Posledný Mohykán James Fenimore Cooper

Jedna z nkích ktorá mi ostala po otcovi. Mrzí mal ne ,že ich ostalo tak málo. 8/10

Návrat kráľa Návrat kráľa J. R. R. Tolkien

Koniec trilógie. S veľkým smútkom som dočital túto knihu, pretože som vedel, že týmto sa moja púť týmito príbehmi končí. Brilatný záver spolu s dodatkami. Veľká škoda ,že sa Tolkien nedožil pokračovania, ktoré dokonca začal písať. 10/10

Dve veže Dve veže J. R. R. Tolkien

Tolkiena som ospevoval keď som komentoval prvý diel , už n etreba nič dodávať Drujý diel nezaostáva v ničom a je tak isto brilatný ako prvý. 10/10

Spoločenstvo prsteňa Spoločenstvo prsteňa J. R. R. Tolkien

Trilógiu som prečítal nespočetne krát a verím , že ešte aj veľa krát prečítam. Tieto knihy sú moje kráľovny na ktoré nedám dopustiť. S týmto príbehom som spät do konca života. Genialita Tolkiena nemá konkurenciu a myslím ,že vo svete fantasy ani mať nebude. Prvý diel je skvost a právce pri ňom zažívam njaviac nostalgické chvíle. Doteraz mám v pamäti chvíle ked som to čítal prvý krát. 10/10

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Hobbita som čítal až po príbehu pána prsteňov. Deckejší prístup mi až tak nevadil nebol až tak znateľný. Škoda však,že je na moj vkus trochu krátky . To je moja jediná výhrada. 95%

Priechod Priechod Justin Cronin

Priechod som čítal v zime , vtedy sa mi vždy lepšie číta ale očakávania som mal väčšie. Zaujímavé je, že po značnom úseku knmihy ktorý som prečital som si uvedomil ,že ešte stále neviem o čom tá kniha vlastne bude. Potom k tomu konečne došlo a hneď sa mi čítalo s väčšou chuťou. Napriek tomu je to mierne sklamanie. 6/10

19.04.2012 3 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Tretí diel je o niečo málo lepší než jeho poredchodcovia. Je badať, že sám spisovateľ trocha dozrel. 85 %

Húrinove deti Húrinove deti J. R. R. Tolkien

Húrinove deti som čital ako zatial poslednú z Tolkienovch oficiálne vydaných diel. (ešte mi chýba prečítať Nedokončené príbehy) .Čo dodať človeka to nechytí za dušu tak ako predošlé diela ale pravý znalec a fanúšik a ten kto sa vyzná do Tolienovho sveta nemôže mať žiadne výhrady 8/10

19.04.2012 4 z 5

Harry Potter a Dary smrti Harry Potter a Dary smrti J. K. Rowling (p)

Brilatne zakjončené dielo , ostáva iba nostalgicky spomínať na to, čo sme spolu s týmto príbehom prežili. 10/10 PS: všetci kv kútiku duše dúfajme , že sa raz dočkáme nejakého pokračovania.

19.04.2012 5 z 5

Harry Potter a Polovičný Princ Harry Potter a Polovičný Princ J. K. Rowling (p)

Pri šiestom diely príbehom o Harrym Potterovi už sú hrdinovia príbehov už dospelejši, dosplelejši sme boli aj my čitatelia a tak sa k nám odekvátne správa aj príbeh. Temnota, napätie všetko pôsobí tak ako treba. Dozvedáme sa veľa nových vecí a zomre nám veľmi dôležitý hrdina, ktorý nám v ďalšej knihe bude chýbať. 95 %

19.04.2012 5 z 5

Harry Potter a Fénixov rád Harry Potter a Fénixov rád J. K. Rowling (p)

Op§ť hrubá kniha, čo je u mňa plus. Po skvelej čtvorke rozhodne u mňa spolnila očakávania. 95 %

19.04.2012 5 z 5

Harry Potter a Ohnivá čaša Harry Potter a Ohnivá čaša J. K. Rowling (p)

Teenegerský diel priniesol o niečo dlhšie čítanie s hrubou knihou , čo mám ja osobne veľmi rád. Hrubé knihy majú pre mňa akési čaro. 95 %

19.04.2012 5 z 5

Harry Potter a väzeň z Azkabanu Harry Potter a väzeň z Azkabanu J. K. Rowling (p)

V tretej knihe som sa ponoril do príbehu už úplne. Dementori ma očarovali priniesli temnosť akú bolo treba. Tretia kniha sa mi už nezdala na moj vek moc decká takže 9/10

19.04.2012 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Dá sa povedať , že totožné hodnotenie ako pri prvej knihe a z tých istých dôvodov ... takže 8/10

19.04.2012 4 z 5

Harry Potter a Kameň mudrcov Harry Potter a Kameň mudrcov J. K. Rowling (p)

V uvodzovkách len 4 hviezdičky. Je to však skreslené keďže som začal čítať Harryho Pottera až v pomerne neskorom veku, asi keď som mal 16 rokov tak táto kniha pre mňa nebola vekovo aktuálna. Z toho dôvodu sa mi javila trochu decká na moj vek. Každopádne inak nemám žiadne výhrady je to super príbeh. 8/10

19.04.2012

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

To bola moja prvá kniha po veľmi dlhom čase. Dá sa povedať že mi navrátila chuť do čitania. Napútie a gradácia nechýbajú. Štýľ písania sa mi inponuje. 8/10

18.04.2012 4 z 5

Anjeli a démoni Anjeli a démoni Dan Brown

Tento príbeh sa mi páčil viac ako Da Vinciho kód. Kniha ponúka zaujímavé pohľlady náboženské ´´veci´´. Vatikánu sa kniha urcčite nepáčila. Človeka to donúzi nad rýmito vecami rozmýšľať. Každopádne by som sa chcel do Vatikánskej knižnice dostať. 85 %

18.04.2012 4 z 5