Efča59 Efča59 komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Z počátku jsem se trochu ztrácela ve změti postav, ale ano, dobré to bylo. I když zatím mi stále nejlépe sedl Hotýlek.

09.12.2019 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krátký příběh a úžasným jazykem a jak již někdo psal, s hlubokým podtextem.

11.11.2019 3 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Krásné, smutné a jednoduché zároveň. Ideální na to, abyste se dostali že čtecí krize. Naděje, že i když vše není tak, jak bychom si přáli, může to být úžasné.

10.11.2019 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Kniha se mi líbila moc. To jak autorka dokázala vykreslit pohledy na věc z uhlů všech postav mne opravdu zaujalo. Nejzajímavější byl pohled hlavního hrdiny, osmiletého Vikiho, který prožívá odloučení od matky, přesun z Prahy na vesnici k babičce a žádná lotrovina mu není cizí. Mohu doporučit, za přečtení určitě stojí.

02.11.2019 5 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Úžasné, minimalistické a zároveň přesně vystihující proplétající se pocity samoty čtyř postav....

29.10.2019 4 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Jedna z mála knih, které vznikly na základě blogu a dají se číst i jako kniha. Vtipné, úsměvné a italsky potřeštěné.

29.10.2019 4 z 5

Bůh v renaultu Bůh v renaultu Michal Viewegh

Tak asi takhle. Jako oddychovka do nemocnice dobrý. Ale marně se snažím najít starého dobrého Viewegha. Jedná se v podstatě o soubor povídek "o ničem" :-D. Jedna povídka o krásném posledním dnu a posledním přání se mi tedy líbila, naopak poslední povídku bych do knihy nezařazovala. Protože kdo si chce číst bez jakékoli navaznosti ofňukají o tom, jak je těžké potkat na akci skorobyvalou manželku

10.10.2019 2 z 5

Mapa kostí Mapa kostí Jane Yolen

Další ze série knih o druhé světové válce. Děj popisuje útěk židovských dvojčat z Lodžského ghetta k partyzánům a následně jejich pobyt v pracovním táboře. Za mě to nebylo špatné, vcelku uvěřitelné, i když autorka uvádí, že se jedná o příběh smyšlený, což jde chvílemi znát.
S doporučením bych váhala, určitě lze najít lepší knihy na toto téma.

28.09.2019 3 z 5

Batolata útočí Batolata útočí Bunmi Laditan

Že začátku dobré, protože mě kniha uklidňovala v tom, že je to ve všech domácnostech s batolaty stejné. Postupně to ale bylo pořád dokola a už jsem to nezvládla dočíst.

23.09.2019 2 z 5

Legenda o jazyku Legenda o jazyku Pavol Rankov

Kniha o studentech historie z doby normalizace, která od začátku pěkně plynula. A závěr mě rozsekal. Určitě zkusím další autorovu knihu.

15.09.2019 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Na to, že takhle knížka není moje cilovka, tak mě to moc bavilo. Závěrečné propletení obou osudů bylo na jedničku s hvězdičkou.

12.09.2019 5 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Nejvíce mě zaujaly kapitoly týkající se dětí a komunikace s nimi. S některými kapitolami jsem trochu bojovala a ke konci jsem i pár stránek přeskočila. Ale nejdelší kapitola týkající se dětí určitě stojí za přečtení.

01.09.2019 4 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Moje první kniha od této autorky. Musím říct, že že začátku mě hlavní hrdinka trochu štvala a více mě bavila druhá dějová linka z období komunismu. V druhé polovině ale kniha nabrala podle mě správný směr, jednotlivé příběhy se propojily, takže celkový dojem z knihy je nakonec 4*/5*. Jsem zvědavá na další knihy od autorky.

01.09.2019 4 z 5

Stříbrná hvězda Stříbrná hvězda Jeannette Walls

Kniha popisuje život dvou holčiček ( dvanáct a patnáct let) v sedmdesátých letech v USA. Děvčata opustí jejich matka a ony se poté vydají za svým ovdovělým strýčkem na venkov do Virginie, kde se dozvidaji více o historii své rodiny a také bojují s předsudky a s tím, že život není vždycky fér.
Kniha mě bohužel příliš nezaujala, v první půlce knihy se v podstatě nic neděje a vyvrcholení zápletky druhé části je více než předvídatelné. Doporučila bych spíše mladším čtenářům kolem čtrnácti patnácti let. Jazykově se jedná celkem o kvalitní literaturu

11.08.2019 2 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Úžasná kniha. Konečně kniha, která opouští téma koncentračních táborů a zabývá se životem ve válkou zmítaném Německu, pocity a chování Němců a nechybí ani vztahové linky. Přečteno za dvě noci. Zkrátka paráda.

09.08.2019 5 z 5

Moje maminka je nejsilnější na světě Moje maminka je nejsilnější na světě Nicola Kent

Dětská kniha o tom, že my mámy nemáme super schopnosti a taky potřebujeme někdy odpočívat. Námět mi přišel super, ale kniha celkově mě moc nenadchla. Malé se ale líbila moc, četly jsme ji měsíc každý večer pořád dokola, takže hlavně, že se líbí dětem a něco jim i předá.

23.07.2019 3 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Tohle si přečtěte. Všichni a povinně. Kniha o tom, co dokáže se vztahem dvou lidí a jejich dětí udělat domácí násilí. Jak těžké je opustit člověka, kterého milujete. Jak se celý život, který se zdá ideální, může během pár vteřin proměnit v peklo Tato kniha ve mně bude dlouho rezonovat, četla jsem ji se zatajeným dechem. Doporučuji všem bez rozdílu věku.

23.07.2019 5 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Potřebovala jsem změnit žánr a tohle se opravdu povedlo. Kniha mě bavila od začátku do konce. Jistá podobnost s Hrou o trůny tu samozřejmě je, ale ten nápad s dýmem démonů je parádní a už se moc těším na pokračování. Měla jsem obavu z vyprávění z pozice pěti postav, ale už po pár stránkách jsem se zorientovala a kvalitě knihy to vůbec a neuškodilo. Další úžasná věc je zpracování knihy - propracovaná obálka a ta fialová ořízka...olala...až je mi líto, že kniha byla z knihovny a nemůžu si ji zařadit do té svojí.

13.07.2019 5 z 5

Momentky Momentky Barbara Nesvadbová

Tato kniha pro mě byla velmi náročná na čtení, protože chvílemi zachycovala a popisovala temnější období mého života. Kniha bez zábran popisuje pocity milenek, které si vybraly ty nesprávné muže. Jak název napovídá, jedna se o které momentky z života těchto žen. Ze začátku jsem text hltala, ale v poslední třetině už mi přišlo, že se pořád to samé omílá dokola.

03.07.2019 3 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Jedná se o moje první setkání s touto autorkou. Jako celek hodnotím knihu velmi kladně, líbil se mi jazyk, jakým autorka píše a právem patří mezi nejlépe hodnocené současné české autorky. Příběh o tom, co na mladé dívce zanechá trauma z milosti a snaha najít příčinu této tragické události. Minus bod za to, že kniha nemá jasný závěr, většinu knihy čekáme na rozuzlení, které nakonec nepřijde. Naopak plus bod navíc za úžasnou obálku.

29.06.2019 5 z 5