Edlik Edlik komentáře u knih

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

Skvělá kniha. Obsahuje dvě dějové linky, které jsou obě zajímavé a to se ne moc často stává. Většinu knihy se vlastně jen seznamujeme s prostředím internátní školy a hodně zvláštním / nadaným osazenstvem. Doufám, že druhý díl bude přeložený brzy.

16.02.2020 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Hodně silné téma. Občas se může zdát, že obsahuje zbytečné pasáže, ale nakonec všechno dává opravdu smysl. Rozhodně doporučuji přečíst i když se samozřejmě nejedná o lehké a pozitivní čtení.

05.01.2020 5 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Opravdu skvělá série. Tento díl je podle mě jeden z nejlepších a přečetl jsem knihu za 2 dny. Děj krásně utíká a nemá zbytečné odbočky a zdržení.

28.12.2018 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Trvalo mi dlouho se knihou prokousat a vlastně jsem dlouho nevěděl jestli se mi ta kniha líbí a nebo ne. Co naprosto rozhodlo bylo až skoro na konci knihy v Happy Jack - nechci více spoilerovat. Škoda, že u nás nejsou další díly.

05.09.2018 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Absolutně úžasná kniha. Tady jsem viděl první film. Je dobrý, ale kniha je úžasná. Ten konec?! Neuvěřitelný. Brečel jsem jak želva. Nikdy jsem u knihy takhle nebrečel. Možná slza ukápla, ale tady jsem to nemohl zastavit. Opravdu úžasné.

03.03.2020 5 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Kniha nezklame. Kdo má rád sérii bude spokojený. Za mě jen na začátku scéna s tornádem trochu chaoticky skončila a prolog možná zbytečně prozradil až moc, protože potom bylo až moc jasné o co jde.

21.02.2020 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Tento díl mi přišel trochu slabší. Hlavní téma tajných elitních klubů na střední škole, které mají tak dlouhé prsty, že dokáží ovlivňovat život i po škole a to dost výrazně mi přišel moc nereálný až přitažený za vlasy. Část zápletky je bohužel celkem jasná už začátku. Konec přesto překvapí.

22.01.2020 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Oproti prvnímu dílu posun. Kniha je napínavá, příběh je zajímavý.

10.12.2019 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Pro mě ze začátku problém oblíbit si hlavní vyšetřovaletku, ale nakonec hezké počtení.

10.12.2019 4 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Tento díl mě opět hodně bavil. Příběh z minulosti je tu hodně silný a zajímavý.

16.03.2019 5 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Skvělá kniha. Přečetl jsem ji jedním dechem. Příběh mě opravdu vtáhl a nemohl jsem přestat číst.

10.02.2019 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Absolutně úžasná kniha. Připadalo mi to i hodně autentické, to jak by takový kluk myslel. Myslím, že knihu by si měli přečíst rozhodně všichni rodiče, kteří mají děti ve věku okolo 13 - 14 let. Pokud by se něco takového týkalo i jich, tak by aspoň věděli, že ta reakce může ovlivnit vztah s jejich potomkem po zbytek života.

23.08.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Super kniha. Co říct abych toho moc neprozradil? Představte si svět, kde můžete skočit z mrakodrapu, rozplesknout se dole a za pár dní vás zase dají dohromady. A v tomhle světě se někdo jako "Dexter" a jemu podobní starají o to, aby se naše malá modrá planeta nepřelidnila. Někteří to dělají podle statistiky, někteří to dělají náhodně a někteří pořádají hromadně masakry a většina z nich je za to oslavována. Krásná představa, že?

01.06.2018 5 z 5

Krysařovy střevíce Krysařovy střevíce Joanne Harris

Po prvním skvělém díle přišel díl druhý.... bohužel už ne tak dobrý. Začátek je opravdu nudný, a hodně pomalý. Hodně by pomohlo u každé kapitoly mít uvedeno kdo ji zrovna vypráví. Ke konci se příběh rozjede. Ale víc než 3* dát nejde. Trochu se bojím třetího dílu.

30.04.2018 3 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Tady se bohužel moc neshodnu s většinou. Knihu jsem začal číst hned po předchozím díle, který byl skvělý. Tenhle díl, je ale rozhodně zatím neslabší z těch, které jsem četl. Část knihy jsem poslouchal jako audio knihu a to bylo asi ještě horší. Byla načtená paní Miladou Čechovou a podle mě to vůbec nebyla dobrá volba a velmi špatné režisérské vedení. Kniha obsahuje velice špatnou anglickou výslovnost, která doslova tahá za uši. Například Rhyme je vyslovován jako "Rim", Venus jako "venus", anvenue jako "aveni" atd. Co mi ale vadilo dostlova nejvíc, je postava Genevy. Je to řekněme hlavní svědek případu a je neskutečné otravná! Pozor SPOILER: Opravdu mi bylo jedno co se jí stane, hlavně ať se jí to stane rychle a už v ději neotravuje. Až tak mě vytáčela. Konec SPOILERU. Celá kniha je opravdu jedna velká nuda. Pokud někdo by náhodou dbal mé rady a chtěl díl přeskočit, tak pro další pokračování je důležitá prakticky jen poslední kapitola. Zbytek můžete s klidem vynechat.

03.04.2020 2 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Pro mě slabší díl. Chybělo mi tu i pár opravdu překvapivých momentů. Protože jsem na ně přišel dříve a nebo vůbec nebyly zajímavé. Navíc mi přišlo, že název až moc napovídá co a jak....

12.02.2020 3 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Důstojné zakončení série. Za mě lehce slabší než Gemina. Byly i nějaké narážky, které bylo jasné jak na konci dopadnou. Ale jinak to byla opravdu zase skvělá jízda.

01.08.2019 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Kniha mi připomněla "To". Dokonce je to v knize i přímo zmíněné. Hodně dobře se čte. Měl jsem přečteno opravdu rychle. Konec se mi moc líbil. Byl opravdu originální. Tak teď si jdu přečíst asi nějakou pohádku na uklidnění a pak si koupím Trhlinu :)

09.01.2019 4 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Mě se kniha líbila. Líbí se mi právě i to pozadí a problémy vyšetřovatelů.

09.08.2018 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Naprosto jiný pohled na nacistické Neměcko a holocaust z pohledu 9ti letého Bruna. Pokud by knihu četlo také dítě tak se mu kniha bude také líbit, a nic drastického tam nenajde. Ovšem pro někoho kdo ví... je to něco jiného. Moc se mi líbí myšlenka, že stačí málo a nikdo nepozná rozdíl mezi němcem a židem.

01.05.2018 5 z 5