edith79 edith79 komentáře u knih

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Další napínavé čtení od autorky. Tentokrát se vyšetřování Josie opět dotýká osobně. Kromě toho, že se musí potýkat s případem vraždy matky svého přítele se i vztah s ním ocitá na tenkém ledě. Josie dělá všechno proto aby udržela křehkou rovnováhu, ale zároveň dopadla brutálního vraha. Kořeny zla sahají opět až do minulosti a na povrch vyplouvají další a další hrůzné skutečnosti. Opět to bylo velmi zajímavé, s originální zápletkou a sympatickým týmem vyšetřovatelů.

27.04.2023 4 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Kam na to ten Tim chodí? Tohle bylo skvělé. Já prostě miluju ty jeho popisy prostředí. Staré stavby, budovy a jiná místa, která člověku nahání husí kůži. Tentokrát jsem vůbec neodhalila, kam se bude děj ubírat a rozuzlení mi došlo opravdu až těsně před. Za mě jeden z nejlepších dílů. Knihy z této série mě baví víc a víc.

21.01.2022 5 z 5

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

No zbohom. To zase byla jízda. V několika časových rovinách, se dvěma případy najednou a zase víc než jen dobré. Zase výborné. Moc mě baví návraty do minulosti, užívám si opět přítomnost Burgera. A užívám si i napětí na jedné straně a legraci na straně druhé. V kapitole, kde Burgerovi a Hanzelovi jejich kamarád popisuje jak poprvé viděl na videu porno jsem řvala smíchy.

20.08.2021 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Já chci víc takových knih. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Bylo to napínavé, děsivé, místy přímo hororové. Opět se tu projevil velký talent Darcy Coates perfektně vykreslit prostředí a jeho atmosféru. Takže mi bylo, jako bych se sama prodírala temným lesem a prchala před tím co les skrývá. Závěrečné rozuzlení bylo bezva, i když jsem ho již delší dobu tušila. A když už jsem myslela, že mě nic nepřekvapí, autorka vytáhla ještě jedno eso z rukávu a já, ač jsem chtěla dát čtyři hvězdy jsem tu pátou ráda přidala.

28.04.2021 5 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Krása, smutek, děs, závislost...Ty básně se mi opravdu líbí, něco v člověku zanechají a myslím, že dnešní básníci už tohle vytvořit nedokáží.

06.08.2020 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Opět velká spokojenost. Další případ Eriky Fosterové byl napínavý, plný tajemství a zvratů. Bonusem tohoto dílu je, že nás autor pouští více do Eričina soukromí a ukazuje ji nejen jako chladnokrevnou vyšetřovatelku, ale hlavně jako člověka, který má city a silné vazby ke své rodině. Pachatele jsem tentokrát tušila, ale motiv a celkové rozuzlení pro mě byli překvapením a ke konci jsem knihu doslova hltala. Pátá kniha Roberta Bryndzy je venku a než si ji koupím, musím číst Do posledního dechu.

08.11.2018 5 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Jestli se někdo s postavami svých knih nepárá je to rozhodně Patricia Gibneyová. A nezáleží na tom, zda jde o oběti, podezřelé, svědky nebo vyšetřovatele samotné. Jinak řečeno, byl to opět mazec. Celkem zamotaný děj se spoustou postav a spoustou obětí, který se samozřejmě zase zajímavě rozmotá. Ze začátku mě Lottie opět trochu štvala, ale postupem času se moje pocity měnily a na konci byly emoce vůči ní opravdu velké, protože ten konec, to bylo něco.

23.02.2023 5 z 5

To přichází děsy To přichází děsy Aleš Novotný

Tuhle knížku jsem si šetřila na dovolenou. První den dovolené je pryč a knížka dočtená. To jsou prostě knížky od Aleše Novotného. Vždycky mě úplně přiková k příběhu. Opět napínavé, strašidelné čtení, moc krásný styl psaní a skvělé vyústění celého děje. Já mám hodně ráda střídání dějových linií, takže jsem si to maximálně užila. A teď se budu zase těšit na další autorův počin.

01.08.2022 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Tim Weaver tentokrát trochu jinak, ale pořád stejně skvěle. Tento díl proti ostatním nebyl tak zamotaný, příběh krásně ubíhal a i sám David Raker byl méně superhrdina a více obyčejný člověk, který pátrá po totožnosti svého klienta. Pátrání ho opět zavádí do míst ze kterých mrazí v kostech a to mám na knihách tohoto autora nejraději. Tajuplná atmosféra hor a dávné tajemství mě na konci ke knize doslova přikovali.

30.05.2022 5 z 5

Je to jako filmový horor. Parta mladých lidí se vydává za dobrodružstvím. Všichni jsou nadšení, plní elánu. Čeká je největší jízda v jejich životě. Ze začátku to tak opravdu je. Jenže potom se něco ošklivě zvrtne a z úžasné jízdy se stává boj o život se špatným koncem. Někdo nebo něco má svůj plán, který prostě nepřežijete. Jenže....ve filmu zpravidla minimálně jeden účastník masakru přežije a divák se ve finále dozví jak to všechno bylo. Co stálo za smrtí party mladých lidí. Jenomže tohle nebyl film. Tohle byla realita. Neskutečně děsivá realita. A odpovědi se asi jen tak nedočkáme. Kniha mě hodně bavila. Je vidět, že autor se věnoval tématu opravdu naplno. Najdete zde spoustu informací, fotek, jmen, zápisků...Jen pravdu, tu asi nezjistíme nikdy.

31.10.2020 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Parádní debut autorky. Bavilo mě to od prvního do posledního písmena. Pachatel je přesně ten typ psychopata, který děsí už jen svou existencí. Takový zakomplexovaný, nenápadný hajzl. K postavám detektiva a jeho kolegyně musím říci, že jsem jim během čtení postupně přicházela na chuť a povedlo se. Takže se těším, že se s nimi opět setkám v Dokonalé kořisti.

05.05.2019 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Pro mě asi nejméně napínavý a zajímavý díl, navíc s prvky milostného románu. Tím ale nemyslím, že by knížka nebyla dobrá. Opět přináší silně narušeného pachatele, který své oběti zabíjí rafinovaně a brutálně. Zároveň tu běží druhá linka, která se týká Callanachovi minulosti a ta mě bavila také. Rozhodně se těším na pokračování osudů hlavních představitelů, i když Ava mě díky tomuto dílu začala docela štvát, takhle by se profesionál chovat neměl. Lepší čtyři hvězdy.

11.01.2022 4 z 5

Kapsa plná žita Kapsa plná žita Agatha Christie

Opět napínavé, zajímavé, i když tentokrát jsem se musela dost soustředit. Postav tu bylo hodně, ale po čase jsem se v nich dokázala vyznat. Slečna Marplová vstupuje na scénu trochu později a samozřejmě se opět vyznamená při řešení případu. Znovu se tu jako již v několika Agathinych knihách objevuje říkanka a to mě vždycky baví. A musím se pochválit, že tentokrát jsem pachatele alespoň tušila.

24.02.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Zase skvělý Bryndza. Toto je prostě sázka na jistotu. Napínavé, temné čtení. Tristan je velký sympaťák a Kate i přes veškeré klacky, které jí osud naházel pod nohy si jde nekompromisně za svým. Těším se na další případy této zvláštní dvojice. Pište Roberte, pište.

10.02.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Skvělé, napínavé, mrazivé. Tak moc mě to bavilo, že jsem dokonce ráno přemýšlela, jestli si nevzít půl dne dovolené a nedočíst to. Do práce jsem nakonec šla a teď můžu říci, že kniha je to skvělá, ale za půldenní dovolenou by asi nestála. Mě totiž závěrečné rozuzlení trochu zklamalo a bolely mě z něj vlasy u kořínků. Každopádně parádní kniha, kterou milovníci žánru nesmí opomenout.

04.08.2020 4 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Tato série se pro mě houpe na vlnách. Některé díly se mi líbí moooc a některé jsou trochu slabší, přesto však vždy skvělý čtenářský zážitek.
Tentokrát pátrání zavádí Josie a její kolegy do zvláštního společenství, které se snaží tvářit, že není sektou. Avšak Josie brzy zjistí, že všechny stopy v případě vraždy mladého páru se sbíhají právě sem a že ne všichni obyvatelé tohoto společenství mluví pravdu. A tak si jde jak je jejím zvykem tvrdě za svým. Do toho ji opět pronásleduje minulost. Nevím proč, ale výsledky pátrání, motivy a závěrečné rozuzlení mě tentokrát nepřekvapili, tak nějak jsem to z předchozího děje čekala. Přesto skvělá série a další díl uvítám.

18.10.2023 4 z 5

Reminiscencie Reminiscencie Dominik Dán

Přišlo mi to jako taková jednohubka. Než jsem se nadála byl konec. Jinak však opět spokojenost. Začátek odehrávající se v nelehké době byl velmi napínavý. Když do děje vstoupil Kraus a spol. k napětí opět přibyly i vtipné momenty a hlášky. Úplný konec mě překvapil, o tom trochu nevím co si myslet. Přesto je to zase za plný počet, nelze jinak.

26.09.2023 5 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Průserářka Lottie, ultrakrátké kapitoly a tentokrát pro mě téměř od začátku knihy jasný motiv a potažmo i pachatel. Takže o překvapení se tady mluvit moc nedá. Každopádně tento díl mi připadal doslova nabitý událostmi, postavami, oběťmi a zvraty. A když si člověk myslí, že Lottie už na tom v osobním životě nemůže být hůř, autorka dokáže, že v Lotiině případě beznaděj asi nemá dno. LEHKÝ SPOILER: Opět se to neobešlo bez zatáhnutí člena rodiny do případu, jen tentokrát to byla rodina Boyda. Bohužel mi přišlo až směšné, jak Grace Boydovi tvrdí jakou má intuici a přitom se vzápětí zachová jako úplná hlupačka. Tato linka příběhu byla podle mě v podstatě zbytečná.

07.06.2023 4 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Nedá se jinak. Zase plný počet hvězdiček. Další Josiin případ na velmi smutné téma pohřešování dítěte. Noční můra každého rodiče. Knížka je tentokrát napsaná tak trochu jinak, jakoby citlivěji a víc se věnuje pocitům všech aktérů příběhu. Přesto rukopis autorky zůstává a příběh je napínavý od začátku do konce. Navíc Josie mi víc a víc přirůstá k srdci, možná se stala mojí největší oblíbenkyní. Moc se těším na další knihy autorky. V originále má tato série již sedmnáct dílů, takže s Josií a jejím týmem ještě doufám strávím hodně času.

17.05.2023 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Josiin život pluje v tomto díle na klidných vlnách, zato její kolegyně Gretchen se dostala na rozbouřené moře. Josie se ovšem nevzdává a zakousne se do nového případu, protože tuší, že tak jednoduché to nebude.
Další velmi dobře napsaná krimi od Lisy Regan, která mě velmi bavila. I když pro mě tentokrát o chloupek slabší než předchozí díly , stále víc než dobré.

12.01.2023 4 z 5