edith79 edith79 komentáře u knih

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

A sakra...Tohle bylo opět dokonalé čtení. Perfektní zápletka, napětí i závěrečné rozuzlení je zase na plný počet hvězdiček. Chris Carter je prostě král tohoto žánru. Jeho pachatelé mají vždy silný motiv a jak se kniha blíží ke konci, máte pocit, že to snad ani nechcete vědět. A přitom strašně chcete. Tohle umí Chris Carter dokonale.

14.10.2019 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Vítejte v Galerii mrtvých. A připravte se na pořádnou dávku hrůzy...Nemá cenu psát, že i tento díl série byl velké maso a to doslova. Hunter znovu zapojuje svoje brilantní schopnosti a tentokrát nejen s Garciou po boku. Musím přiznat, že v jednu chvíli mě kniha doslova vyšokovala a říkala jsem si co se to proboha děje. Opravdu perfektně vymyšleno od autora. Mám teď tak trochu Carterovské období, takže nejspíš půjdu na další díl.

25.08.2023 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Napětí z této knížky přímo sálá. Pořád jsem chtěla vědět co bude dál a jak se postavy asi zachovají. Nemůžu říci, že by mi někdo z nich nějak obzvlášť přirostl k srdci, ale čtení to bylo skvělé a splnilo moje očekávání.

16.07.2020 5 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Po delší době jsem sáhla po královně a zase naprosto skvělé. Moje neschopnost odhalit pachatele v knihách Agathy Christie pokračuje. Přesně tak by to ale mělo být. Pořádný šok nakonec. A šokovat umí tato dáma opravdu velmi dobře.

31.03.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Třetí díl této skvělé série sliboval napínavé čtení. A přesně toho se mi dostalo. Kniha je opravdu výborná. Josie, která má za sebou dva případy, které se velmi traumaticky dotkly jejího soukromého života, se tentokrát vydává zpět do své minulosti a odhaluje naprosto šokující informace. Jen díky podpoře svých kolegů a své zarputilé povaze, dokáže dál pokračovat v pátrání po někom, koho už nechtěla nikdy v životě vidět. A nad skutečnostmi, které se nakonec vynoří na povrch, zůstává čtenář sedět s otevřenou pusou.

08.12.2021 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Carter mě prostě baví. Sochař smrti nebyl vyjímkou, i když...Tentokrát mám i trochu výhrady. Celá kniha mi připadala uspěchaná. Včetně konce. Pachatel mě nakonec šokoval, ale to se nelze divit. Jistá věc totiž zůstala v knize nevysvětlena nebo prostě selhal překlad. I tak pěkné čtyři hvězdy a těším se na další Robertův případ.

11.05.2020 4 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Tak konečně... Poprvé se mi podařilo v knize Agathy Christie odhalit pachatele a jako bonus i motiv. Ale to nic nemění na tom, že kniha byla napínavá, plná překvapivých momentů a samozřejmě skvělého důvtipu Hercula Poirota. Strašně moc mě to bavilo, tohle je opravdu nadčasové čtení.

17.01.2024 5 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Od začátku do konce emocionální horská dráha. Strach, vztek a samozřejmě lítost, to všechno máte v jednom hrnečku. Mám ráda knihy, kde se přeskakuje v čase. Baví mě dumat, kdy a jak do sebe děj zapadne. A tady vše zapadlo naprosto dokonale, bohužel i naprosto děsivě. Na některé šokující momenty jsem nebyla vůbec připravená, zvlášť na jeden, který tuhle knihu udělal pro mne nezapomenutelnou. Jediné, co mě v této sérii dlouhodobě celkem vadí je chování Avy. Na jednu stranu by pro ostatní obětovala vše, ale na druhou mi někdy připadá velmi sebestředná. Třeba ji lekce z tohoto dílu pomůže. Každopádně jsem moc zvědavá jaké a jestli vůbec bude pokračování.

04.10.2023 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Sobota strávená ve společnosti Eriky a spol. Opět velká spokojenost. Perfektní atmosféra, maskovaní zločinci jsou tak nějak děsivější. Rozuzlení bylo působivé a originální. Knihu jsem si prostě užila. Tak zase příště...

06.04.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

S Robertem Bryndzou budu mít do budoucna jeden velký problém. Budu se dlouho a hodně těšit na jeho další knihu, abych ji potom otevřela a za pár hodin bylo po všem. Tak moc mě knížky tohoto autora baví. Chladnokrevně není vyjímkou. Opět napínavý, poutavý příběh, kde děj je tak zajímavý a místy strašidelný, že prostě musíte vědět, co bude dál. Erika je mi s každou knihou sympatičtější, protože autor více a více odhaluje její pravou povahu a lidskou tvář. Navíc je tu Mossová se svým skvělým smyslem pro humor. Autor v poznámce na konci slibuje, že knih bude ještě spousta. To doufám. A čekám.

02.01.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Roberta Bryndzu jsem pořád odkládala, protože jsem správně tušila, že mě jeho knihy pohltí a budu na ně potřebovat moře času. A je to přesně tak. První kniha mě nadchla a těším se, co mě čeká dál. Postava Eriky je mi sympatická, taková anglická Starlingová, která se s ničím a nikým moc nepárá a jde si tvrdě za svým. Uvidíme se při Nočním lovu.

13.07.2018 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

A je to tu zase. Další série, které neodolám. Hned první díl byl naprosto skvělý. Vyšetřovateka ala Kim nebo Erika , prostě živel. A trauma samozřejmě nechybí. Bez toho by to asi nešlo a mně nezbude, než si na to zvyknout. Příběh byl napínavý a hlavně krásně plynul, bez zbytečných popisů a opisů, které podle mého názoru patří do jiných žánrů než je krimi. Velká spokojenost.

26.11.2021 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Přečteno během několika hodin. A bylo to zase bezvadné čtení. Kniha se tentokrát v návaznosti na předchozí díl docela hodně věnovala samotné Kim a její složité povaze. Co se týká případu, tak ten byl opět napínavý a děsivý, i když pachatele jsem tentokrát odhalila nečekaně brzy. Tak brzy, že mě to až mrzelo. A v neposlední řadě se musím zmínit o konci knihy, protože u krimi knih běžně na konci neslzím, ale u této série už po několikáté.

27.09.2020 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Čím dál lépe. Tenhle prequel je prostě skvělý. Sympatická Stacey, mnou milovaný, klidný a věrný Bryant a jak jinak, než na zadní se stavící Kev Dawson. A potom Kim. Když si vzpomenu na první kapitoly Němého křiku, kdy jsem si říkala, co je tohle za ženskou? Ale už tenkrát v prvním díle jsem jí přišla na chuť. První společný případ tohoto týmu byl taková klasika Angely Marsons. Napínavé pátrání, prokládané myšlenkami vraha. Toho jsem uhodla celkem brzo, nebylo to tak těžké. Celkově šla kriminální zápletka tentokrát trochu stranou na úkor seznámení s postavami a to je dobře. Na konci se pro mě konalo jedno dojemné překvapení, týkající se Kimina šéfa Woodyho. Skvělé. Není co vytknout.

28.01.2022 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Těžko se v případě Angely Marsons píše komentář, aby se člověk neopakoval. Ale když ono to zase bylo skvělé, napínavé a nedalo se od toho odtrhnout. Námět byl originální, postavit dvě rodiny proti sobě při únosu jejich dětí je opravdu děsivá představa. Postava Kim se nám začíná díky vypjaté situaci ukazovat v pravém světle. Šedou eminenci v tomto případě jsem vytušila a mé tušení mě nezklamalo. Na konci se sice vloudila jistá nelogičnost, nad kterou jsem vrtěla hlavou, ale to se v tomto případě, plném emocí dá odpustit.

02.02.2019 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Co napsat? Byla to super jízda. Robert Bryndza v nejlepší formě. Jeho styl psaní mě neskutečně baví. Chci se vyhnout spoilerům, takže jen napíšu, že mi v knize nevadilo vůbec nic. Že všechno bylo tak jak má být, aby byla kniha děsivá, napínavá a aby byla varováním. Eričin tým mi přirostl k srdci, tak doufám, že se s ním opět setkám. Tentokrát Chladnokrevně.

26.11.2018 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Co napsat a neopakovat se? Opět naprostá spokojenost. Eričin tým šlape jako hodinky a řeší další zapeklitý případ velmi zvláštních vražd. Opět se tu odvíjí dvě, tentokrát dokonce tři linie případu a závěr je naprosto skvěle vymyšlený. Navíc mi tento díl připadal nějak víc nabitý špičkováním mezi kolegy a vtipnými dialogy. A to je i v tomto žánru potřeba.
''Á, vás tu zrovna potřebujeme''
''Páni, po takovém přivítání si připadám úplně jako rocková hvězda''
''Můžete přednostně vysypat a uložit věci z téhle kabelky, pane Bon Jovi ?''

03.01.2024 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Začátek knihy tedy naprosto skvělý. Mladá kapsářka si tentokrát přivlastní něco, co by nikdo vlastnit nechtěl. Nenechá si to pro sebe a rozjíždí se případ pro Huntera a Garciu. Opět mají proti sobě hodně zvráceného, brutálního a velmi chladnokrevného protivníka, který se neštítí a hlavně nebojí ničeho. Ale Hunter a jeho parťák mají naštěstí taky pro strach uděláno. A tak tu máme opět neodložitelné čtení, tedy v tomto případě pro mě poslouchání. Pan Jakub Saic má palec nahoru.

18.08.2023 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Já zírám. Tuto knihu jsem poslouchala jako audio a je pravda, že jsem to dlouho odkládala. Naštěstí ne do nekonečna. Protože první díl téhle série mě úplně nadchl. Od první kapitoly mě to až neskutečně bavilo. Hlavní hrdinka je vyšetřovatelka jak má být. Se všemi traumaty, s nezlomnou vůlí a vysokou inteligencí. Navíc s temným tajemstvím z minulosti. Příběh je hrozivý a velmi napínavý. Jediné mínus bylo, že pachatele jsem díky jedné větě v knize odhalila celkem brzy. I když možná to až takové mínus nebylo, protože bylo celkem zajímavé s dalším dějem pozorovat, že se nejspíš nemýlím.

05.05.2023 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Tentokrát se vůbec nebudu rozpakovat dát plný počet hvězd. Druhá kniha Tima Weavera mě strašně bavila. Sériový vrah, unesené ženy a naprosto děsivé prostředí, to je to, co má správná kriminálka mít. Navíc David Raker je velmi zajímavá postava a autor nás postupně, pomalu pouští blíž k němu. Jsem ráda, že mám ještě spoustu knížek z této série před sebou.

24.05.2021 5 z 5