Ebony Ebony komentáře u knih

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Úžasné zakončení celé série ale moc mi bylo líto Uhlíka, jenom přeci byl to hodný klučina. Ale proto kniha více působí realisticky a ne jako že všechno dobře dopadne, protože ať si to přejeme nebo ne, vždy se něco pokazí. Jinak celou sérii doporučuji, protože na 100% stojí za to.

27.05.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

KDE JE DALŠÍ DÍL
To byla moje první myšlenka a ta druhá že je to moje nej série.
Opravdu nádherně napsané, úplně se to četlo samo. Nechyběl ani zamotaný uzel a ani romantika. Abych řekla pravdu vůbec nevím komu z nich mám fandit jestli Aspenovi nebo Maxonovi, takže jsem s hrdinkou na tom stejně. A SELEKCE sama od sebe byla prostě úžasná a příběh výjimečný. Všem DOPORUČUJI PŘEČÍST.

06.09.2014 5 z 5

Tygrův osud Tygrův osud Colleen Houck

Mám jednu dobrou a špatnou zprávu :-)
Ta dobrá je že ještě vyjde 5.díl :-D A ta špatná vyjde až v roce 2015 :-(

19.03.2014 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Naprostá pecka !!!! Nečekala jsem že mě to tak chytne ale to bylo... Konečně nějaká hlavní hrdinka která všechno neumí a všechno nezná takže realistická postava se kterou všechny nálady rádi prožíváte. Elis je opět hlavní hrdina na který ho nejde zapomenout ale jeho minulost je dost smutná a strašně jsem ho litovala takže doufám že si pro něj paní autorka přichystá hezký konec. Helena mi absolutně nesedla. Sice jsem chápala že v tom byla vychovávaná ale lidskost a empatie jí naprosto chyběli ale bohužel se s ní v dalším díle určitě potkáme takže doufám že se tam jenom mihne. Velitelku bych nejraději sama zbičovala ale bylo to ta správná záporná postava u které na jejím nehezkém konci neprolijete ani jedinou slzu. Jinak celý svět je fantasticky a originálně napsaný že nejde prostě přestat číst. Bože doufám že nám nakladatelství nadělí na Vánoce další díl :)

13.09.2016 5 z 5

Tažení do Tearlingu Tažení do Tearlingu Erika Johansen

Johansenová to opět pořádně rozbalila :) Prvních 50 stránek bylo chaotických ale to spíš bylo tím že první díl jsem četla před rokem. Myslela jsem že mě kapitoly z pohledu Lily budou vadit ale stal se pravý opak. Nesmírně byly čtivé ale to byly vesměs všechny kapitoly :) Když jsem četla kapitoly Kelsey pochopila jsem že se z dívky proměnila na královnu která se nebojí zakročit drasticky když to daná situace vyžaduje. Kostěj mě docela zklamal ale asi to bylo tím že tam byl sotva dvě stránky. Ale mám takový dojem že to nebude Kostěj kdo bude tvořit romantickou linku s Kelsey ale díkybohu Johansenová za něj našla skvělou náhradu a já mu nesmírně fandím. Takže konec mě opět napnul tak že se každou chvíli zblázním jestli co nejdříve nezjistím kdy bude Yoli vydávat třetí díl. Prosím co nejdříve :)

05.09.2016 5 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Kathryn Taylor

První hvězdička- za to že to byla "velmi" oddechová knížka a mě se momentálně takové čtení hodilo.
Druhá hvězdička- za to že kniha byla alespoň čtivá a tím myslím jenom styl psaní paní autorky.

19.08.2016 2 z 5

Zmizelé dívky Zmizelé dívky Lauren Oliver

Hodně silný příběh s ještě silnějším koncem. Sama mám sestru a taky zažívám pocity jako Nick že bych ji nejradši někdy zastřelila ale vždy bych se za ní obětovala. A NIKDY bych se jí nevzdala. Takže úplně chápu Nick proč to udělala. Protože bych to samé udělala já.......... Tohle je příběh pro všechny sestry na celém světě. A tento příběh může pochopit jenom sestra která má sestru. Já to pochopila...

25.03.2016 5 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Kniha byla velmi hezky a zajímavě napsaná. Popis draků byl úžasný a Serafína mi přirostla k srdci s Lucianem. Dokonce jsem ani netušila kdo je zrádce. Autorka si s touhle knihou dala opravdu záležet ale hlavně si dala práci vymyslet svět, který jsem ještě před tím nečetla. Takže za mě plný počet hvězdiček

17.01.2016 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Nějúžasnější kniha za tento rok. Plná intrik ale hlavně plná tajemství. Do poslední chvíle jsem nevěděla kdo zradí. Ale Ten kdo zradil, TO BYLA SÍLA. Nečekala jsem to a pořád jsem otáčela stránky jestli jsem to pochopila správně. Šarlatová hlídka no comment, prostě jsem s nimi soucítila ale zároveň obdivovala. A Mare skvělá hrdinka a skvěle jsem se do ní vžila. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu, a myslím si že tato série povstane jako Rudý Úsvit. A také si myslím že nás čeká nejedna krutá zrada. Přece každý může ZRADIT ;-)

17.12.2015 5 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Úžasná kniha, do poslední chvíle jsem nevědila jestli mám věřit té kletbě nebo zase že to všechno dělá nějaký člověk. Vlastně jsem cítila s hrdiny a sama jsem nevěděla komu bych měla věřit. Takže za mě 5 hvězdiček protože kniha splnila svůj účel na 100%

28.10.2015 5 z 5

Poslední Dračí oko Poslední Dračí oko Alison Goodman

Úžasná kniha. Řadí se mezi moje nej knihy a můžu s jistotou říct že ve mně zanechala hluboké pocity a že na ní budu hodně dlouho vzpomínat. DOPORUČUJI JI VE VŠECH OHLEDECH A POKUD VÁHATE TAK UŽ NEVÁHEJTE ;-)

07.10.2015 5 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Finbar Hawkins

Jak tohle mohl někdo napsat, nepochopím. A co už vůbec nepochopím je to, že to někdo vůbec u nás přeložil. A přitom je tolik krásných knih na výběr. Jedna velká katastrofa, bohužel.

18.12.2023 odpad!

Pasažérka Pasažérka Alexandra Bracken

Prvních 50 stránek bylo tak nudných a zmatených že jsem chvílemi pochybovala o svém duševních stavu. Ale jakmile jsem se přehoupla přes dvě nudné kapitoly tak příběh nabral takové obrátky že jsem knihu nechtěla a ani nemohla odložit. Takže neztrácejte nervy pak to totiž stojí za to :) Hlavní zápletka byla celkem předvídatelná ale naštěstí to zachránili hlavní hrdinové a vedlejší postavy které jsem si oblíbila takže ten konec mi přivodil jeden infarkt za druhým. Když už mi zbývalo nějakých 50 stran ke konci bylo mi jasné že knize dám zasloužené 4 hvězdy ale jakoby si autorka uvědomila že by nám ten začátek měla vynahradit tak připravila takové završení příběhu že budu každý den vyhlížet druhý díl :) Takový obrat v příběhu a překvapení jsem opravdu totiž nečekala takže knize dávám 4,5 ale jelikož to nejde a pětka směřuje nahoru tak dávám 5 cestovatelských hvězdiček :D
PS: ten astroláb vyrážím okamžitě hledat :)

07.01.2017 5 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Ze začátku jsem si myslela že to bude jenom obyčejná romantika ale nakonec to byl příběh který je nesmírně čtivý, zajímavý, romantický, magický, svižný, tajemný, překvapivý a vtipný. Tahle knížka má všechno co Vám zaručuje 100% kvalitu. Šeherezáda je hrdinka která je chytrá a odvážná a jenom blázen by si jí neoblíbil. Chálid byl někdo kdo byl až dokonce příběhu zahalen tajemství a až postupným odhalováním se Šeherezádou (které bylo nesmírně napínavé) jsme se dozvěděli tak kouzelný příběh že jsem si musela na chvíli oddechnout s kapesníčkem. Takže doporučuji a na závěrečný díl se nesmírně těším protože ten konec mi způsobil přímou ránu do srdce tak jako Chálidovi :)

02.01.2017 5 z 5

Prokletí Prokletí Claudia Palumbo

Kniha se mi moc líbila ale dostává ode mě jenom 3 hvězdičky.
První hvězdičku strhávám za hlavní postavy. Měla jsem dojem žese autorce líbily nějací hrdinové z různých knížek a ona se rozhodla tyhle postavy smíchat a udělat z nich jenom jednu hlavní postavu pro svou knihu.
A druhou hvězdičku strhávám že některé scény nebo jednání hlavních hrdinů bylo téměř stejné jako u postav série Stmívání. Takže bylo nad sluncem jasný kde se autorka nechala inspirovat.
Ale celkově pěkný příběh.

19.08.2016 3 z 5

Pramen moci Pramen moci Kristina Hlaváčková

Skvěle jsem si u této knihy oddechla a zasmála. Celý svět byl dopodrobna vysvětlen, a já smekam autorce za její jedinečnou fantasy trilogii, která je jedním slovem prostě..... Jedinečná

19.11.2015 5 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen