E.T.007 E.T.007 komentáře u knih

Veru Dietzovú si láskavo nevšímajte Veru Dietzovú si láskavo nevšímajte A. S. King

Táto kniha nie je klasická YA plná trápneho klišé, takže ak máte chuť na niečo neotrepané, určite si ju nenechajte ujsť. Príbeh je svojský, svojím spôsobom originálny (aj čo sa týka deja, aj pokiaľ ide o spracovanie) a má čitateľovi čo ponúknuť.

Štyri hviezdy dávam preto, lebo miestami sa mi to zdalo trochu zdĺhavejšie a žiadalo by sa mi tam trochu viac akcie. Ale inak to bolo fajn.

27.03.2024 4 z 5

Most cez rieku chýb Most cez rieku chýb Kristin Dwyer

Mne sa táto kniha fakt páčila.
Autorka nás hodila rovno doprostred oceánu - Ellisinho života v súčasnosti, ktorý je poznačený smútkom a bolesťou zo straty najlepšieho priateľa a doslova vyhostenia z rodného mesta - a cez útržky z minulosti nás pomaly navigovala k pevnine.

Áno, uprostred knihy som už bola nervózna z toho, že stále netuším, čo sa medzi ňou a Eastonom stalo, pretože hoci sa ročné mlčanie skončilo, stále tancovali rovnaký tanec na rovnakú pesničku, takže sme sa poväčšine nič bližšie nedozvedeli, ale nenudila som sa. Len som horela netrpezlivosťou.

Obľúbila som si všetkých chalanov Albreyovcov, aj ich rodičov - ich rodinné vzťahy tu boli vykreslené veľmi pekne. Aj Ellis mi ako postava bola sympatická. Áno, niekedy sa správala fakt neskutočne sebecky, ale chápala som ju. Každý z nás by chcel byť pre niekoho za každých okolností na prvom mieste. Aspoň pre jedného jediného človeka. Takže ju neodsudzujem.

Kniha rozhodne stojí za prečítanie.

03.02.2024 5 z 5

Čierne diery Čierne diery Sofia Schilderová

Čítalo sa to veľmi dobre, takpovediac samo, a navyše ma to aj bavilo. Aj keď sa zdá, že ide o klasickú love story (ona príde do nového mesta a tam spozná jeho), nie je to celkom tak, čo ma potešilo.

Veľmi sa mi páčil aj hudobný príbeh, ktorý pre nás autorka vyskladala. Texty piesní pekne zapadajú do hlavného príbehu (ja som si tie skladby aj vypočula) a dodávajú knihe taký svojský charakter. Lebo predstaviť nám jednu z hlavných postáv formou pesničiek bol podľa mňa celkom originálny ťah.

09.01.2024 5 z 5

Nekonečnost Nekonečnost Rachel Ward

Akcia, napätie a fajn zápletka. Bavilo ma to.

27.12.2023 5 z 5

Chaos Chaos Rachel Ward

Bavilo ma to. Bolo to lepšie ako jednotka. Napínavejšie.
Jediné, čo sa mi na knihe nepáčilo, bolo to, ako odporne sa Adam niekedy správal k babke. Vtedy by som mu najradšej dala pár šťavnatých zaúch. Podľa mňa bola Val super a také jednanie si nezaslúžila.

25.12.2023 5 z 5

Na útěku Na útěku Rachel Ward

Dialógy medzi Jem a Pavúkom boli niekedy dosť primitívne, bez nejakej väčšej hĺbky, ale dejovo to bolo fajn. Zaujímavý nápad.

21.12.2023 4 z 5

Lži v plameňoch Lži v plameňoch Jennifer Lynn Alvarez

Táto kniha má dobre prepracovanú zápletku, ktorá čitateľovi poskytne slušnú dávku napätia. Bolo to zaujímavé a bavilo ma to, takže odporúčam.

22.10.2023 4 z 5

Leto porušených pravidiel Leto porušených pravidiel K.L. Walther

Napriek vysokému hodnoteniu musím skonštatovať, že mňa kniha dosť nudila. Príliš veľa postáv, príliš veľa zbytočných opisov kadekoho a kadečoho, sprostosti okolo svadby a tá hra na Asasína ma neskutočne nudila (fakt som nepochopila, ako niečo také môže byť pre nich zábava). Romantická linka ma tiež veľmi nebrala, takže za mňa slabé dve hviezdy.

12.10.2023 2 z 5

Skôr než zomriem Skôr než zomriem Jenny Downham

Príbeh, pri ktorom už od začiatku viete, že nebude mať happy end. Napriek ťaživej téme sa v ňom občas vyskytli situácie, pri ktorých som sa zasmiala. Inokedy mi zas zrak zastreli slzy. Kniha rozhodne stojí za prečítanie.

07.10.2023 4 z 5

Dúfať znova Dúfať znova Mona Kasten

Nuda, nuda a ešte raz nuda, takže v polovici končím. Everly mi lezie na nervy, je ufňukaná, sebecká a trápna. Jej matka nemôže mať vážny vzťah, lebo ten muž ju určite opäť sklame, hoci Dawnin otec je milý chlapík, ale ona sa zamilovať môže a môže sa zbližovať so svojím učiteľom - na to, že neverí na lásku, je akosi až príliš ochotná hneď sa vrhnúť Nolanovi do náručia. O Nolanovi sa zas do polovice knihy v podstate nič nedozvieme, takže ma ani nemá prečo zaujímať, čo za bolesť (podľa anotácie) v skutočnosti za svojím optimizmom ukrýva. Jeho postava (hoci je v podstate jednou z hlavných) mi tu pripadá taká nemastná-neslaná, absolútne nezaujímavá, takže mi je maximálne ukradnutá.

01.10.2023 odpad!

Layla Layla Colleen Hoover

Zápletka by aj bola zaujímavá, ibaže príbeh bol hrozne rozťahaný. Začiatok ma celkovo vôbec nechytal (sex, sex a ešte raz sex - ale určite šlo o osudovú lásku) a potom sa posunieme k bodu B (konečne!), lenže potom sa to tiahne a tiahne a ja mám dojem, že čítam dookola to isté. Keby kniha mala o takých sto strán menej, možno by sa mi páčila viac.

05.09.2023 3 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

3,5 *
Tento diel sa mi páčil zo všetkých troch najviac. Sawyer som si obľúbila už v predošlej časti, kde dostala viac priestoru ako v prvej, a teraz moje sympatie ešte vzrástli - skrátka postava podľa môjho gusta. A to isté platí aj pri Isaacovi - konečne milý a citlivý chalan, nie poondený mačo, čo strčí vtáka do každej diery.

Dejová linka bola fajn, páčilo sa mi, ako sa tí dvaja postupne zbližovali. Žiaľ, ani tu sa to nezaobišlo bez hlúpych klišé, ktoré môj celkový dojem z príbehu znížili, takže na štyri hviezdičky to u mňa nakoniec nie je, hoci to tak asi do polovice knihy vyzeralo.

26.08.2023 3 z 5

Dám ti aj slnko Dám ti aj slnko Jandy Nelson

Kniha má pomerne vysoké hodnotenie. Mňa síce neohúrila, na päť hviezdičiek to u mňa nie je, ale čítalo sa to dobre.

03.08.2023 4 z 5

Dash a Lily: Dvanásť dní do Vianoc Dash a Lily: Dvanásť dní do Vianoc Rachel Cohn

Prvá časť sa mi páčila oveľa viac.

Táto druhá... no... zhruba prvá polovica knihy bola celkom fajn, ale potom ma to už akosi nebavilo. Bolo to rozťahané a také dosť o ničom, takže som sa vlastne nevedela dočkať, kedy sa konečne dostanem na koniec. Prepracovala som sa k nemu poctivo, no tých vyše sto strán som si proste neužívala. Dala by som tomu 2,5 hviezdičky, keby to šlo.

29.06.2023 3 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Bolo to rozhodne slabšie ako prvá časť.

26.06.2023 3 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Zaujímavé čítanie. Miestami je dej trochu rozťahaný a tým pádom trochu nezáživný, ale inak sa mi to páčilo.

19.06.2023 4 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

Príjemná trilógia, ktorá stojí za prečítanie. Hlavne keď máte chuť nechať sa len unášať na krídlach fantázie svetom nadprirodzena, nič neriešiť a iba relaxovať.

14.06.2023 4 z 5

Bitúnok č. 5 Bitúnok č. 5 Kurt Vonnegut Jr.

Ďalšia kniha z povinnej literatúry, ktorá sa mi celkom páčila. Príbeh je to veľmi zvláštny, no myslím, že stojí za prečítanie.

11.05.2023 3 z 5

Sempre – Navždy Sempre – Navždy J. M. Darhower

Námet zaujímavý, ale inak nič moc. Dalo sa to prečítať, no je to hrozne rozťahané a tá hlavná línia v tých nemastno-neslaných častiach tým pádom zaniká. Mňa teda príbeh určite neohúril, skôr sklamal. Škoda, vyzeralo to sľubne.

24.04.2023 3 z 5

Meno hviezdy Meno hviezdy Maureen Johnson

Pomerne dosť vydarený príbeh. Zaujímavý námet, skvelá zápletka, fajn spracovanie. Čítalo sa to dobre a bavilo ma to.

09.04.2023 4 z 5