Chaos

Adam je šestnáctiletý kluk, který se vzhledem neliší od svých vrstevníků. Přesto je naprosto výjimečný. Stejně jako jeho matka i on vidí čísla. Když se někomu podívá do očí, vidí je. Zpočátku nevěděl, co znamenají. V den smrti své matky pochopil, že jsou to data úmrtí. Vede si poznámky ve svém bloku, kam zapisuje informace o lidech, s nimiž se setká, a jejich čísla. Na stránkách se neustále opakuje číslo 112027. Je jasné, že ten den se stane v Londýně katastrofa velkého rozsahu, při níž zemřou tisíce lidí. Osudné datum se neodvratně blíží a Adam se trápí čím dál víc. Neví, co má dělat. Neví, jak varovat lidi, aby Londýn opustili a zachránili si životy. Neodvažuje se o tom nikomu říct, bojí se, že by mu nikdo nevěřil. Ale není sám, kdo o katastrofě ví nebo ji alespoň tuší. Jeho spolužačku Sáru pronásleduje několik měsíců děsivý sen. Vidí Londýn v plamenech, bortící se budovy, mrtvé a zraněné v sutinách. Sára utíká z domova a Adam ji hledá, až ji konečně objeví v jednom squatu. Společně přemýšlejí, jak katastrofě zabránit a jestli je to vůbec možné. Podaří se jim najít způsob, jak lidi varovat? Pokusí se o to? A bude jejich úsilí vůbec k něčemu? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/10_/103951/chaos-103951.jpg 4128

Čísla (2.)

Numbers 2. The chaos (2010)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Egmont
Více informací...

anibeni
23.08.2016

Druhý díl je podstatně lepší než první... Kniha je napínavá a téma a námět stále velmi zajímavé..

lenka1986
28.02.2016

velmi dobre spracovana kniha aj napad. vidiet cisla v ociach ludi to je napad ktory ma iskru. ale vidiet ich to nemusi hned znamenat ze sa blizi nejaka katastrofa alebo nieco podobne moze to byt aj nieco ine vynimocne co bude mat dosah na velku skupinu ludi. ale inac je to super kniha vrelo odporucam

Attia
29.12.2015

Oproti prvnímu dílu rozhodně došlo k zlepšení, více promyšlený děj, více napětí, více zvratů, více rozvinuté charaktery postav a jejich vývoj. Ke konci jem napětím skoro ani nedýchala!

Mishak
16.11.2015

Nemůžu si pomoct, ale tenhle druhý díl byl prostě lepší jak první. Nejenom volbou postav, ale i prohloubením Adamovy schopnosti vidět čísla smrti lidí, kterým se podívá do očí. Dokonce už i cítí poslední okamžiky a vidí záblesky - super =). Sára mi byla neskutečně sympatická, neměla to ve své rodině vůbec lehké a navíc její minulost zůstane prakticky nezmíněna (vzhledem k okolnostem na konci knihy nebude nucena ji nikdy nikde zveřejňovat, alespoň doufám).
Každopádně kniha je velmi poutavá, moc dobře napsaná (ano, sice trochu vulgárněji, ale pořád trvám na svým, že se tenhle jazyk prostě k téhle knize hodí, tečka!), dost napínavá a konec neskutečně vygradoval - opět jsem utírala slzy, jak taky jinak.

Po prvním dílu jsem od téhle knihy nečekala nic extra, ale ona mě hodně překvapila a moc se mi líbila. Je možné, že se autorka již pěkně rozepsala, jelikož je tato kniha již druhou v pořadí. Právem si ode mě zaslouží 5 hvězdiček - protože jsem s ní strávila moc pěkné 2-3 večery a cestu ve vlaku =).

Pedros
18.07.2015

Stejně jako první díl, tak tenhle nezklamal. Opravdu se to čte jedna radost. Pět hvězdiček ale - stejně jako u prvního dílu - nedám kvůli stále se až příliš často opakujícím sprostým slovům a moc obecné češtiny. Vím, že je to schválně a ty hlavní postavy tak prostě mluví, ale opravdu mě to pak i nevědomky nutí mluvit jako oni :D. Takže rozhodně toho míň. Co se mi ale dost líbilo, tak navázání na první díl, takové nenucené a neřeklo se vše v pár větách, prostě fajn.

milunka21
18.06.2015

Dočteno jedním dechem,na takovéto knihy by se měly dělat mega reklamy.Je škoda že skočila v LK a nikdo o ní moc neví

Týnušxxx
02.06.2015

Rozhodně lepší než první díl!

kloin
06.05.2015

Po přečtení prvního dílu jsem se docela těšil na pokračování a přivítal jsem, další vývoj schopností hlavních postav.

littlekeitt
03.04.2015

Knížka mě bavila, taková oddychovka se silnějším dějem. Ale za co rozhodně strhávám body-GRAMATIKA. Nesnáším když je knížka napsaná hovorově "voko, vono, vodkud, .." :D :(

KajaKucova
21.03.2015

Na tuhle knihu jsem narazila, když jsme si měli do školy přinést nějakou knihu, kterou potom budeme zapisovat do čtenářského deníku. To bych ale nebyla já, kdybych si ji nezapomněla. Paní učitelka mi řekla, ať si vezmu tu knihu, která leží támhle na stole. Asi ji tam někdo nechal. Tak jsem si ji ještě ten den půjčila. Když jsem ji dočetla jsem si řekla "ty vole to je síla!" Na tohle nikdy nezapomenu.

S pozdravem

Viky.Tejralova
21.02.2015

Pěkné a zajímavé pokračování prvního dílu. Je podobný ale přesto úplně jiný. Jsem zvědavá, co se stane dál. Jdu na třetí díl!! :-D

ivzu77
17.02.2015

Duhý díl se mi četl také dobře, téma čísel v očích bylo rozvinuto ještě o pocity ze smrti. Adam byl sympatický šestnáctiletý černošský kluk, který zdědil postavu po otci a vlohy po matce. Potká dívku Sáru, vidí katastrofu, která potká Londýn 1.1.2027. A chce to nějak změnit....
Téma zaujme, děj, upoutá svou akčností.

Adel703
14.02.2015

Boží díl, opět mnoho akce a napětí. V něčem podobný 1. ale vůbec nevadí. Jsem hodně zvědavá jak to celé skončí :)

katerina7788
07.02.2015

No nevím jestli se mi líbil více první či druhý díl, ale asi první. Zároveň se mi ale líbí že tohle není přesná kopie toho prvního dílu, že se v něčem knížka odlišuje (Fakt jsem se bála že to tak nebude). Bylo to moc hezky napsané a dobře a rychle se to čte (oba díly) a teď... hurá na třetí! :D

Karoli282
03.07.2014

Lepší než 1.díl, má to našlápnuto k dobrému závěru.

K.M.
17.01.2014

Tyto knížky jsou sice poutavě psané nicméně jejich obsach je poněkud jednotvárný- v minulém díle se objevila dívka a chlapec následoval sex a následně dítě tato kniha to samé z malými obměnami.

Teressa
06.08.2013

Skvělá a naprosto úchvatná knížka! Celá tato série se velice povedla, bravo!

kleria
06.06.2013

Pro mě byl tenhle díl mnohem lepší než první. Ze začátku jsem byla trošku šokovaná změnou hlavních postav, ale časem jsem si na to zvykla a příběh mě uchvátil. Taky jsem byla ráda, že tam není tolik sprostých slov jako v předešlé knize a nebylo tam tolik toho smutku :). Druhý díl můžu jenom doporučit ;).

Bee
11.04.2013

O prvním dílu jsem tvrdila, že měl obrovský potenciál, který zůstal nevyužitý. Autorka si to nejspíš šetřila na díl druhý. Ten je naprosto parádní, co se děje týče. Vulgarismy mi nijak nevadí, ale co neskousnu je vztah mezi Adamem a jeho babičkou. Za tu "babku" dávam o hvězdu míň, protože to je na mě trochu silný kafe.

Jitulisko
10.01.2013

Druhý dil mi očaroval. Jsou zde silnějši emoce . Boj o život a snaha změnit psaný osud. Přiběh Sáry , Katastrofa zoufalstvi, naděje, prostě vše . Ač je určena pro náctileté svým druhem vulgárni mluvy tak Mě jako matku od děti běhal mráz po zádech a nedokázala jsem ji odložit dokud jsem ji nedočetla ... Doporučuji má něco v sobě, něco vic než prvni dil.....

Kate.S
28.11.2012

Velice pěkná knížka, až tedy na tu mluvu. Ta se mi opravdu nelíbí. Ale jinak příběh je to hezký a emotivní, takže tu chybu mohu přehlédnout. Ten konec mě málem dojal až k slzám.

skulenka
05.09.2012

Jedná se o druhý díl, první díl jsem nečetla a nespatřila jsem v tom žádnou potíž. Kniha asi přímo nenavazuje. Příběh je zajímavý, ale byly pasáže, které dle mého hlediska byly zbytečně rozsáhlé, až to vedlo k tomu, že jsem koukala, zda už nebude brzy knížky konec... Pro mě průměr, první díl si možná přečtu ze zvědavosti, jestli na něj druhý díl nějak navazuje.

mynonka
05.08.2012

Výborný příběh. Bavilo mě to stejně, jako díl první. Už se nemůžu dočkat třetího dílu. Opět se mi líbí témata, kterých se autorka dotkla. Ani označení babka mi nevadilo. Naopak. Jazyk, stejně jako u prvního dílu, dokonale dotvářel autentičnost celého příběhu a atmosféru spodních vrstev společnosti.

Schullerka
05.04.2012

Knížka mě bavila o něco víc než první díl, ale neskutečně mě štve ta mluva, jak v prvním, tak druhém díle... Jak Adam může říct své babičce že je kráva? A i označení babka mi příde dost hnusné! Nehledě na Adama, nechápu jak obdobně může mluvit i Sára, vždyť pochází přece jenom z lepší rodiny, i když si zažila svý, tak nechápu jak může mluvit tak sprostě... Právě kvůli tomuhle se mi knížka moc nelíbí...

kamise
29.02.2012

Příběh se svými kvalitami v mnoha ohledech vyrovná prvnímu dílu, snad až na lehce nevyjasněný konec, který se však, jak předpokládám, pravděpodobně dořeší ve třetím pokračování. (Numbers 3: Infinity - v angličtině vyšlo v červnu 2011 - doufejme, že Egmont nás nenechá na české vydání příliš dlouho čekat).
Ocitáme se několik let v budoucnosti - v Londýně v roce 2026 - hlavním hrdinou příběhu je Adam ( syn Jem z první části příběhu) a jeho spolužačka Sára. Opět se zde objevují aktuální témata: skryté domácí násilí, šikana, totalitní praktiky sledování občanů - zde je každý pro jistotu již při narození očipován, a máš, státe, vystaráno, a mnohé další. Na Londýn se řítí katastrofa dalekosáhlých rozměrů a my sledujeme Adamův a Sářin zoufalý a předem marný boj se státní mašinérií i se svým vlastním osudem. Je možné změnit budoucnost? Zvrátit svůj vlastní osud?
Kniha se svým příběhem i zamyšlením nad otázkami totality, policejní zvůle, státní mašinérie, komerce a naproti tomu lidskosti, obětavosti, mateřské lásky, rodinné pospolitosti a odpuštění, vyčleňuje z proudu současné komerční literární produkce pro mládež . Doporučuji ji všem k přečtení a těším se na další komentáře.