E.T.007 E.T.007 komentáře u knih

V pasci V pasci Michael Northrop

Bavilo ma to. Zaujímavý námet, dobré spracovanie, hlavne vykreslenie tej atmosféry bolo super. Myslím, že stojí za prečítanie.

29.11.2022 4 z 5

Čekání na zázrak Čekání na zázrak Stacey Kade

Skvelé zakončenie tejto trojdielnej série. Opäť super zápletka, nechýbala akcia a sledovať vzťah Alony a Willa ma bavilo. Až mi je ľúto, že je koniec. Podľa mňa je to veľmi vydarená duchársko-romantická YA séria a určite stojí za prečítanie.

25.11.2022 5 z 5

Zájsť priďaleko Zájsť priďaleko Abbi Glines

Trápne, bezduché, úplne o ničom. Len samé klišé, ktoré bolo použité v už XY príbehoch.

On ťažký frajer a kurevník. Ona hlúpa naivka. A akože neuveriteľná príťažlivosť medzi nimi, ktorá vedie k láske. Lenže ani tú príťažlivosť a už vôbec nie vrúcne city som autorke ani na sekundu neuverila.

NEODPORÚČAM!!!!

04.11.2022 odpad!

Láska je pre bláznov. Ako som ja. Láska je pre bláznov. Ako som ja. Sabine Schoder

Začiatok ma veľmi nebral, musím priznať, že som mala chuť knihu navždy odložiť a príbeh nedočítať. No mám taký zvyk, že dávam knihe šancu osloviť ma do takej štvrtiny, prípadne tretiny - to závisí od toho, koľko má strán.
A... tejto knihe sa podarilo ma osloviť natoľko, aby som ju dočítala do konca. Lebo to začalo byť pre mňa konečne zaujímavejšie. A začalo ma to celkom baviť.
V konečnom dôsledku ju teda hodnotím ako lepší priemer. Alebo slabší nadpriemer. :)

03.10.2022 4 z 5

Mesto kostí Mesto kostí Cassandra Clare (p)

Zaujímavý fantasy príbeh. Nevyrazil mi dych svojou originalitou ani dejom celkovo, ale na spríjemnenie večerov je to fajn kniha.

27.09.2022 4 z 5

Láska z ulice Láska z ulice Miroslava Varáčková

Nebolo to zlé, ale ani skvelé. Určite dojímavé, každopádne ubíjajúce.

Áno, autorka tam napchala toľko tragédie, koľko sa len dalo, až príbeh doslova praská vo švíkoch. A áno, jasné, že človeku je ľúto Tamarinej malej sestry a nenechá ho to ľahostajným - aj mne sa oči zaliali slzami. Nechcela by som to zažiť na vlastnej koži. Takže keby som hodnotila, ako nám autorka všetkými tými rodinnými nešťastiami zabrnkala na city, tak dám päť hviezdičiek, lenže...

Kto chce mať po celý čas počas čítania stiahnuté hrdlo a slzy v očiach?

A tu sa dostávame k romantickej linke, ktorá, samozrejme, nemohla byť čisto romantická - dajme tragédiu aj sem. Veď prečo nie?
Nech má hlavná hrdinka chuť skočiť pod vlak a čitateľ spolu s ňou.

Mňa pred tým uchránilo asi to, že Noro mi nebol veľmi sympatický a svojím správaním mi liezol na nervy. Áno, viete vytušiť, čo je vo veci, prečo často dáva spiatočku. A podľa mňa bolo od neho sebecké, že to Tamare nepovedal hneď.

Takže... za mňa príliš veľa nešťastia, ktorým čosi pozitívne prefrnkne ako padajúca hviezda nočnou oblohou.

14.09.2022 3 z 5

Setkání s duchem Setkání s duchem Stacey Kade

Wow! Tak toto bolo fakt super! Čítanie som si náramne užila. Dej krásne plynie, námet je zaujímavý a spracovanie perfektné. Bavilo ma sledovať, ako si k sebe Will a Alona hľadajú cestu, ako sa zbližujú. Will mi bol sympatický už od samého začiatku, Alona si ma získala až neskôr, ale v konečnom dôsledku musím zhodnotiť, že som si ich oboch veľmi obľúbila.

Kniha určite stojí za prečítanie.

06.09.2022 5 z 5

Ohnivá Ohnivá Kristin Cashore

Opäť skvelá fantasy, no Výnimočná sa mi páčila viac, takže Ohnivej dávam len štyri hviezdičky.

08.08.2022 4 z 5

Výnimočná Výnimočná Kristin Cashore

Jedným slovom PERFEKTNÉ...

Fakt skvelý, zaujímavý fantasy príbeh. Ja osobne si neviem predstaviť, že by niekoho sklamal, a rozhodne ho odporúčam prečítať.

20.07.2022 5 z 5

Adonis v tričku Adonis v tričku Simona Kutišová

Ďalší príjemný YA príbeh od tejto autorky so zaujímavou zápletkou. Miestami vtipný, miestami trpko-sladký.

10.07.2022 4 z 5

Sadie Sadie Courtney Summers

Netypická YA kniha. A tiež zaujímavá.

Sadie je zvláštna osôbka a možno aj preto sa mi hrozne páčila a úplne si ma získala. Niekedy som mala chuť vkĺznuť do príbehu a tuho, chlácholivo ju objať. Nemala to v živote ľahké, žiadne dieťa by nemalo zažiť to, čo zažila ona. Bola však odvážna a silná.

Tak ak máte chuť na niečo nezvyčajné, určite si túto knihu prečítajte.

25.06.2022 4 z 5

Toto je náš príbeh Toto je náš príbeh Ashley Elston

Bavilo ma to čítať. Veľmi. Malo to zápletku, nechýbalo napätie a ani romantické pasáže. Podľa mňa je to veľmi vydarená kniha pre tínedžerov.

17.05.2022 5 z 5

P.S. Mám ťa rada P.S. Mám ťa rada Kasie West

Roztomilá oddychovka. Občas sa to človeku zažiada - nechať sa unášať dejom a nič neriešiť - a práve Kasie West má na také príbehy talent. Práve preto dávam štyri hviezdičky - lebo splnila svoj účel a spríjemnila mi deň.

16.05.2022 4 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Tak toto čítať bolo pre mňa hotové utrpenie.

12.05.2022 1 z 5

Twilight sága (box) Twilight sága (box) Stephenie Meyer

Veľmi dlho som tejto ságe odolávala. Až som v knižnici stretla známeho, kecali sme o knihách a on sa spýtal, či som čítala toto. Tak som mu povedala, že nie, že ma hlúposti o upíroch akosi neberú, a on na to, že nech si to prečítam, že je to fajn. Tak som si vypožičala prvý diel, že okej, skúsim to, veď prinajhoršom to vrátim nedočítané a... neľutujem, že som sa na to nechala nahovoriť. Fakt ma to neuveriteľne chytilo a po prvej časti som si utekala vypožičať zvyšné tri.
Autorka vytvorila parádny svet upírov a vlkolakov a prepracovala ten príbeh do najmenších detailov. Napriek tomu, že je tam hrozne veľa postáv, sú zapamätateľné, pretože Stephenie ani jednu neodbúchala. Každá jedna mala v príbehu dostatok priestoru, svoj charakter a my sme mohli sledovať aj to, ako sa v priebehu príbehu vyvíjajú.
Proste klobúk dolu pred takou závideniahodnou fantáziou.

28.04.2022 5 z 5

Klamári Klamári Emily Jenkins

Ak sa nechcete väčšinu príbehu rozčuľovať tak ako ja, že čo je to za kravina, začnite tým, že si prečítate najskôr koniec. Alebo to nečítajte vôbec. O nič neprídete. Tú jednu hviezdičku dávam len pre ten koniec.

26.04.2022 1 z 5

Grafitové dievča Grafitové dievča Miroslava Varáčková

Krásna obálka. Tie komiksové strany boli príjemným osviežením, také nevšedné... Ale samotný príbeh ma veľmi nechytal... Začala som to čítať, dočítala som to, no akosi nič to vo mne nezanechalo. :(

26.04.2022 2 z 5

Zabuchnutá v knižnici Zabuchnutá v knižnici Kasie West

Veľmi príjemná oddychovka. Taký ľahký, nepresladený príbeh, pri ktorom vypnete a len sa ním necháte unášať ako pierko vánkom.

18.04.2022 5 z 5

Magický advent Magický advent Zuzana Šulajová

Zuzka vždy píše obšírne, čo mne osobne nevadí, no pri tejto knihe rozhodne platí, že menej je niekedy viac. Vôbec – ale fakt vôbec – ma to nebavilo. Ani som to nedočítala.

17.04.2022 1 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Začalo sa to dobre. Cam mi bol sympatický, Avery tiež a to iskrenie medzi nimi sa mi páčilo. Ocenila som, že to bolo také čisté, nekonfliktné a že Cam napriek prvotným náznakom (šuškandám) nebol nijaký bad boy.
Po sto stranách som už však bola preiskrená - chcelo by to nejakú akciu, nejaké napätie. Nie vo forme nedorozumení medzi Camom a Avery, skôr keby nám autorka trochu viac priblížila ten incident s Blainom - aj keď bolo jasné, čo sa v tú noc asi stalo, uvítala by som po tých sto stranách viac podrobností - ako sa tá noc vyvíjala, čo k tomu viedlo, prečo sa Avery všetci obrátili chrbtom... Alebo keby nám autorka prezradila viac o tých telefonátoch a e-mailoch od bratranca. To je tam vždy len v náznakoch, vždy v podstate to isté, len ako návnada, a vzápätí opäť dostávame megadávku Cama, ich vzájomného doberania, iskrenia medzi nimi.
Po strane 160 som už mala pomerne dosť silný pocit presladenosti a kniha ma prestávala baviť.

Škoda, že to nebolo lepšie namixované... Až v závere sa dozvedáme viac o minulosti aj o nepríjemných esemeskách. A tie odlúčenia, keď sa Avery správala hystericky a reagovala až prehnane od veci, mi liezli na nervy - nevykompenzovali tú potrebu akcie, skôr ma ešte viac unudili.

17.04.2022 3 z 5