Dvoja Dvoja komentáře u knih

Věčné noci Věčné noci Neil Gaiman

Sandmana jsem vůbec neznala...Bylo to takové nečekané setkání. Možná, že když se někdy časem vžiji více do jeho světa (přečtu více jeho příběhů), dostanu na tuto "sbírku" jiný názor. Prozatím je to pro mne skvělá směsice stylů a pestrost nocí jsem si užívala. TOUHA byla sexy, taktéž mě dostalo ZOUFALSTVÍ (ikdyž ne tolik výtvarnem), DELIRIUM byla jedna velká noční můra a OSUD tím nejčistčím zakončením.
Pro mne je to něco nového a za to Gaimanovi velké díky. Bavilo a obohatilo.

06.10.2015 4 z 5

Prezident Václav Havel Prezident Václav Havel Daniel Kaiser

Po prvním díle "Disident" jsem očekávala něco více osobního. Více než jen politický život Václa Havla. Možná mu však na jeho osobní život zbylo tak málo prostoru, že nebylo co do knihy uvést. Trošku jsem se těšila na realistický pohled na jeho vztah s Dagmar, ale ten byl také upozaděn. Každopádně je to skvělý spis. A to, ikdyž, až se za to stydím, nejsem politicky znalá. Ještě jednou díky Danielu Kaiserovi a neb je Havlovi země lehká a lidé k němu mají úctu.

25.09.2015 4 z 5

Severskou divočinou Severskou divočinou Leoš Šimánek

Úžasný.....Nic víc netřeba dodávat.

20.09.2015 5 z 5

Míle a míle Míle a míle Robert Kirkman

Kresba často není úplně dokonalá, ale navozená průměrnost jen prohlubuje potemnost děje, který je opravdu čtivý a dobře spádný. Jednoduše baví mě to!

31.07.2015 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Vysoké hodnocení dávám už jen za to, že jsem se u knihy ještě takhle nikdy nepobavila (nebo si to alespoň nepamatuji :) ). Dlouho jsem se těšila až se k ní dostanu a měla jsem proč. Ještě před čtením jsem se dříve dostala k filmu (avšak jiným dílům). Možná mi to požitek o to více zvýšilo. Určitě to není kniha vhodná na audio. Bez obrázků ztrácí všechen svůj vtipný potenciál.

"Někde jsem četl, že když máš ruku větší než obličej, svědčí to o nízké inteligenci!" (Funguje to!! :D)

24.07.2015 5 z 5

Disident Václav Havel Disident Václav Havel Daniel Kaiser

Knihu doporučuji všem, kdo hledají kvalitní biografii, informace o dějinách a vnitřních náladách naší země a zejména těm, jež si chtějí udělat objektivní obrázek o bývalém prezidentovi (jak jinak). Sama jsem po této knize sáhla ze všech třech výše uvedených důvodů a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Není lehké najít o podobných osobnostech nestranné informace a tím podporuji zmínky, jež díky jim je právě tato kniha oceňována. Smekám před Danielem Kaiserem - prokousat se tolika zdroji muselo stát mnoho úsilí.

23.07.2015 5 z 5

Napříč rovníkovou Amerikou Napříč rovníkovou Amerikou Enrique Stanko Vráz

Po přečtení Z dalekých světů I. jsem rychle a natěšeně sáhla po další knize od Vráze. Kdybych měla na výběr, dala bych přednost původní verzi, nicméně tato (1984) je samozřejmě mnohem snáze dostupná. Tuto myšlenku jsem si však říkala po celou dobu čtení. Rozdíl od "Z dalekých světů I." byl více než znatelný. Chyběl mi jeho původní styl psaní. Jeho krásná staročeština a obraty, jež jsou teď téměř k nezaslechnutí. Upřímně vlastně nechápu, kdo měl potřebu původní dílo zkracovat ("kniha je zkrácena cirka na třetinu a zhuštěna, aby měla větší spád"). Vždyť pokud má někdo zájem Vrázův cestopis číst, proč by měl chtít rychlý spád a dílo rychle za sebou? Zhuštění je také velmi citelné. Některé z odstavců jsou jen souhrny názvů kmenů, které navštívil, jména měst, kterými prošel a názvy indiánských předmětů, jež na své cestě poznal a sbíral. Jsem tím zklamaná, ovšem stále si kniha drží nějaký náboj. Pro ostatní zkrátka doporučuji původní verzi a budu doufat, že sama se k ní také někdy dostanu.

16.10.2014 4 z 5

Z dalekých světů I. Z dalekých světů I. Enrique Stanko Vráz

Kniha mě vážně okouzlila..Náhodou jsem nalezla tento klenot v antikvariátu a hned si Vráze oblíbila. Jinak to snad ani nejde..Tak krásně podaný cestopis, v němž zároveň skví se autorova skromná povaha. Je mi líto, že člověk jako on pomalu a jistě upadá v zapomnění a právě o těchto lidech mělo by se učit. Vydával se na vlastní pěst bez cizích financí, o něž žádal jen naprosto minimálně, a s pokorou a bez nároku na honorář rozvíjel sbírky království Českého.
Samotná kniha je dobrodružnější než samotný Indiana Jones a přitom celá ze života reálného přírodozpytce...napsána krásnou starou češtinou. Mohu jen doporučit a doufat, že se navrátí do povědomí a zařadí do slavných českých děl.

03.10.2014 5 z 5

Vládce parazit Vládce parazit Carl Zimmer

Doporučuji. Dlouho mě nedokázala nějaká kniha tak zaujmout. Čtivě napsané a velmi zajímavé téma.

03.10.2012 5 z 5

Feťácká láska Feťácká láska Phil Shöenfelt

Jedna z nejlepších knih z oblasti drogově závislých, kterou jsem četla.

30.11.-0001 5 z 5

Došel jsem daleko... Došel jsem daleko... Ishmael Beah

Působivé...Kniha co má co říct a ukázat světu.

30.11.-0001 4 z 5

Gump & Comp. Gump & Comp. Winston Groom

Něžné pokračování Forresta Gumpa. Opět s nevinným pohledem na svět a na vše co se děje okolo nás. Zanechala ve mne po přečtení několik dní velmi dobrý pocit.

30.11.-0001 4 z 5

Milion malých střípků Milion malých střípků James Frey

Bylo na ni pěno tolik chvály...čekala jsem více.

30.11.-0001 3 z 5