Dudák1979 Dudák1979 komentáře u knih

Terror Terror Dan Simmons

Po Hyperionu a Padu Hyperionu jsem zvedave ocekaval, jak se bezbreha Simmonsova fantazie projevi v tak historicky a mistne sevrenem prostredi arkticke vypravy. A jsem opravdu nadseny, Simmons je neuveritelny spisovatel.
Prakticke doporuceni: pokud o neco hure vidite, nekupujte si tuhle bichli v paperbackovem vydani

16.11.2023 5 z 5

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

Na pasaz se zalozenim odboru budu dlouho vzpominat se smichem

24.09.2023 5 z 5

Strážcové Varadínu Strážcové Varadínu Juraj Červenák

Po serii kolem Joachima Steina a notare Barbarice (mladeho Jarose nevyjimaje) jsem zacal objevovat serii Kornelia Bathoryho a jsem opet nadseny, velmi ctive, vtipne a s vice prvky nadprirozena nez Stein.

10.12.2023 4 z 5

Kuřák Bible Kuřák Bible Wilhelm Buntz

Velmi zajimave a silne svedectvi o pusobeni Boha v zivote odepsaneho zlocince.

20.06.2023 5 z 5

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

Ale jo, libilo se, lepsi nez Sprti a frajeri.

27.01.2023 4 z 5

Klíčové otázky evangelia Klíčové otázky evangelia Ermes Ronchi

Velmi zajimave a podnetne uvahy, zvlaste prvnich 7 mi zabrnkalo na struny srdce...

10.04.2024 4 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Leoš Kyša prostě psát umí, o tom žádná, ať už jde o klasické brakovky, nebo o román z alternativní reality.

16.03.2024 4 z 5

Zpověď farářky Zpověď farářky Martina Viktorie Kopecká

V tomto případě platí víc než kdy jindy, ze hodnocení knihy rozhovorů se vlastně rovná hodnocení zpovídaného člověka. Přečetl jsem, ale hodnotit nebudu.

08.03.2024

Leonard Cohen – Život, hudba a vykoupení Leonard Cohen – Život, hudba a vykoupení Liel Leibovitz

Nevím. Na můj vkus moc násilné hledání point, které nejdřív udělá z Cohena labilního tragéda, z kterého se následně stane vzývaný Prorok, to vše na pozadí často nesouvisejících filozofickych uvah a zajimavosti z nedavne hudebni historie.
Jdu si Leonarda pustit, at prebiju tu mirnou pachut.

06.04.2024 3 z 5

Chvalozpěv na Leibowitze Chvalozpěv na Leibowitze Walter M. Miller

Obrovské překvapení. Letité, ale skvěle napsané postapo, s plasticky vykreslenými postavami a hlubokým poselstvím, propojující svět časný a věčný. Poslední část dlouho nedostanu z paměti...

08.03.2024 5 z 5

Sympatizant Sympatizant Viet Thanh Nguyen

Kniha (meho) roku, byt jiz je na trhu dlouho. Tohle je opravdu ROMÁN se vsi epikou, lyrikou, poetikou, neotikou a vsemi temi -ikami. Pripomnel jsem si sve objevovani Irvinga pred 25 lety, byt Nguyen zjevne zustane muzem jedne knihy. Ale za to knihy paradni, korunovane zaverecnou pointou.

25.10.2023 5 z 5

Zakuti v oceli Zakuti v oceli Miroslav Žamboch

(SPOILER) Tohle melo byt aspon na tri knihy, pribeh Matyase Sanderse se mel pomalu rozvijet... Mirek Zamboch ale zjevne zacal pracovat na jinych knihach z Pustiny (Serzant, Valecnik...) a dost to zhustil. Ke konci uz jsem se misty i ztratil a nektere sekvence jsem mel puvodne za snove.
I tak ale velmi ctive.

08.02.2023 3 z 5

Strach buší na dveře: Příběh kněze ve spárech StB Strach buší na dveře: Příběh kněze ve spárech StB Marie Šulcová

Kvalitně zpracovaný kompilát různých vyprávění, kázání, úvah a reálií, nadto velice čtivý a po duchovní stránce velmi obohacující.

06.02.2024 5 z 5

Františkánskej živel: Jak žít z Boha a dávat lidem Františkánskej živel: Jak žít z Boha a dávat lidem Ondřej Havlíček

Otce Šebu mam moc rad, takze za me mohl byt rozhovor aspon 3x delsi (viz rozhovor s otcem Kodetem). Ale nevadi, jdu si ho pustit na YouTube.

02.02.2024 5 z 5

Koniáš & Bakly - Mrtví muži Koniáš & Bakly - Mrtví muži Miroslav Žamboch

Bakly a muj milovany Konias jsou zpet v te nejlepsi forme a pribeh nadto slibuje napinave pokracovani. Super!

04.10.2023 5 z 5

Jako v nebi, tak i na zemi Jako v nebi, tak i na zemi Davide Enia

Uzasne napsana knizka.

Pripomnel jsem si objevovani Marqueze.

04.05.2023 5 z 5

O marnotratném otci O marnotratném otci Angelo Scarano

Velmi hluboky a inspirativni vyklad podobenstvi. Nadherna kniha.

27.01.2023 5 z 5

Ztracení ptáci Ztracení ptáci Simon Jimenez

Velice prijemne prekvapeni jak co do napaditosti, tak do autorskeho stylu. Prvoplanovite bylo LGBT cileni (zvlast ve scene na kopci), ale autor zrejme pri psani podlehl marketingu (viz podekovani). Navic musim ocenit prekladatele.

08.05.2024 4 z 5

Friedrich řečený Bedřich Friedrich řečený Bedřich Milena Štráfeldová

Zensky a pusobive podany zivotopis se zasazenim Smetanova zivota do soudobeho kontextu, poucne a ctive.

05.05.2024 5 z 5

Moje roky v Izraeli Moje roky v Izraeli David Borek

Velmi prijemne a hlavne ctive prekvapeni.

26.04.2024 4 z 5