Dreamal Dreamal komentáře u knih

Velmi silný příběh, skvěle napsaný, Lustigův styl mě zaujal. Některé stylistické nedostatky bohatě vysvětluje na přebalu tím, že knihu napsal během jediné noci...

17.01.2023 4 z 5

Příběh spalovače mrtvol: dvojportrét Ladislava Fukse Příběh spalovače mrtvol: dvojportrét Ladislava Fukse Jan Poláček

Zajímavě napsáno, zaujalo mě, skutečně zajímavá osobnost.

17.01.2023 4 z 5

Muž se srdcem kovboje Muž se srdcem kovboje Jack Schaefer

Na základě zdejších pozitivních komentářů jsem si knihu o Vánocích přečetla a byla nadšená atmosférou Ameriky přelomu 19./20. století, postavou Monteho i prostředím rančů a potulného života. Je to podle mě výborná kniha i pro ty, kdo vůbec western jako žánr neprožívají, nebo nic v tomto duchu zatím nečetli...

17.01.2023 5 z 5

Ostrov Ostrov Bianca Bellová

Kniha mě zaujala, od autorky jsem zatím nic nečetla. Postmoderní přístup k vyprávění, dekadentní postavy, zajímavý pohled na středověk. Vůbec jsem netušila, kam příběh povede...

17.01.2023 3 z 5

U nás v Mitfordu U nás v Mitfordu Jan Karon

Knihu mám moc ráda, nic složitého, ale velmi příjemné čtení na prázdniny.

28.12.2022 4 z 5

Tobiáš Lolness. I. Život ve větvích Tobiáš Lolness. I. Život ve větvích Timothée de Fombelle

Do této knížky jsem se úplně zamilovala, autor píše neskutečnou kombinací vnímavosti, něhy, napětí, dobrodružství, fantasy... Taková dystopie pro větší děti. Čtu ji jako dospělá, synovi se ve 12 letech moc líbila...

13.12.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Řemeslně (jen) dobře zvládnutá kniha, Tučková se opět věnuje ženskému pohledu na věc. Přiznávám se, že mě hodně mátlo neustálé uvažování o tom, co je skutečnost a co je její výmysl. Na druhou stranu oceňuji, že se téma pronásledování křesťanů za komunistického režimu tímto románem dostane do širšího povědomí. Doporučuji.

17.05.2022 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Kniha Šest vran mě potěšila, je dobře napsaná, dobrodružná, už se chystám na druhý díl. Trochu mi vadilo, že se postavy chovají o moc dospěleji, než by vzhledem k svému věku měly. Ale přeju to cílovým čtenářům (už je mi trochu víc:-) A - nic proti autorce: korektorovi uteklo hodně chyb, čárek a dalších.

02.02.2022 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Sůl moře je úžasná kniha, autorčin vytříbený styl se mi velmi zamlouvá. Vřele doporučuji. Napínavé lidské příběhy na pozadí historických událostí.

Hraničářův učeň 1-12 Hraničářův učeň 1-12 John Flanagan

Skvělá série, četla jsem minulé letní prázdniny, výborná oddechovka i pro dospělé:-) Moje děti si to na mé doporučení pak četly též (10-12 let), stavíme tuto sérii naroveň Harrymu Potterovi a skoro i Pánovi prstenů.

Posel Posel Markus Zusak

Skvělá, čtivá, napínavá kniha, až na ten závěr, ten je bolestně slabý.

Narozen v modrý den Narozen v modrý den Daniel Tammet

Nejlepší kniha, co jsem četla, o prožívání autisty. A to jsem si myslela, že Podivný případ se psem nic nepřekoná.

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Začátek je náročný, měla jsem problém u toho vydržet, skoro jsem přemýšlela, že to ani nedočtu. Pak jsem to překousla a jsem moc zvědavá na 4. díl.

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Skvělé. Doporučuji. 13letému synovi se také hodně líbí, pro mladší bych nedoporučila.

Modrý meč Modrý meč Dušan Sedláček

Pěkný fantasy příběh se sympatickými hrdiny, vyprávěný z pohledu jedné z postav. Doporučuji větším dětem.

Modrá Modrá Maja Lunde

Knihu jsem četla na doporučení. Nemohla jsem se do ní vůbec začíst a na mé poměry mi trvalo opravdu dlouho, než jsem ji dočetla (14 dní). Zpětně ji hodnotím jako docela dobře napsanou, ale ten ne dost osobní tón mi nějak bránil se do příběhu více začíst. Jako čtenářka jsem tušila, že příběhy obou časových rovin se nějak propojí, ale působilo to na mě spíše jako kalkul než jako opravdu dobrý příběh. Z některých věcí člověku sice mrazilo v zádech, téma bylo závažné a musela jsem myslet na věci, které denně neřeším, ale chyběla mi tam přece jen ta literární jiskra.

31.05.2021 3 z 5

Doppler Doppler Erlend Loe

Kniha mě hodně bavila, i když mě pořád nadzvedávala ta přehnaná "nezodpovědnost" hrdiny k dosavadnímu životu:-)

08.04.2021 4 z 5

Město ztracených Město ztracených Kelley Armstrong

Pro mě to byla dobrá oddechovka, ocenila jsem psychologickou stránku i napětí, něco už ale byl příliš (kanibalismus?). Hlavně mě mrzel ten zrychlený a nedotažený konec, dalo se z toho vytěžit víc...

08.04.2021 3 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Za mě úplně skvělá kniha, moc ze severské literatury jsem zatím nepřečetla, ale to, co už ano, jsou samé perly. Tahle ale vyniká, hra autora se čtenářem mě moc bavila, převracení žánru krimi potěšilo...

18.03.2021 5 z 5

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

Název knihy pro mě není úplně lákavý, ale v knihovně mě zaujala a zdejší recenze mi pomohly s výběrem. Byla jsem příjemně překvapená, pochvalné komentáře nelhaly. Doporučuju.

29.07.2020