dragonfly7 dragonfly7 komentáře u knih

Třetí přání Třetí přání Robert Fulghum

Sice teprve Třetí přání čtu, ale Fulghumův styl a nápady se mi tak moc zamlouvají, že musím napsat komentář už teď. Prostě skvělá, úžasná kniha. Ačkoliv mám od něj všechny možné povídky moc ráda, na tuhle knížku prostě nemají.

05.09.2016 5 z 5

Proměna Mary Dyerové Proměna Mary Dyerové Michelle Hodkin

Rozhodně bych dala pět hvězd, ale Noah se mi jako postava zas tolik nezamlouval. Přišel mi až příliš nereálný, nelíbivým způsobem dokonalý. Na druhou stranu příběh je skvělý, knížka byla neskutečně napínavá a tajemná, až mi je líto nedat plný počet hvězdiček.

05.09.2016 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Někdo možná našel svou spřízněnou duši, já našla tuhle knížku.

05.09.2016 5 z 5

Zvláštní smutek citrónového koláče patří mezi mé nejoblíbenější knihy a právě proto mě překvapilo docela dost negativních reakcí na tuhle knížku. Ale chápu to. Dalo by se říct, že děj je obyčejný a jediná neobyčejná věc je schopnost Rose cítit emoce skrz jídlo, v podstatě se tam toho moc neděje a již zmíněná hlavní hrdinka se nežene do všemožných dobrodružství, naopak. A to se mi na knížce právě líbí. Navíc autorka má na psaní talent, a tak se i zdánlivě obyčejné téma čte víc než dobře.

06.01.2016 5 z 5