dracos_princess dracos_princess komentáře u knih

Hostinec U kamenného stolu Hostinec U kamenného stolu Karel Poláček

Velice příjemná kniha. Poláčkův jazyk je neuvěřitelný.

24.10.2019 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Právě jsem knihu dočetla. Mám husí kůži a smíšené pocity. Jsem šťastná, jak to dopadlo, ale zároveň na mě dopadá i lehký smutek z některých událostí a pasáží. Nicméně jsem si tuto knihu zamilovala. A taky jsem se zamilovala do Boota. A do Jennifer. I do Ellie. A do Roryho.

07.01.2017 5 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

Pro mě třetí kniha tohoto autora a zatím nejlepší.
Čtení je trochu náročnější, čtenář si na toto dílo musí udělat čas a vychutnat si jej.
Pohltila mě úplně celou. Nutila mě přemýšlet. Autor mi promlouval do duše.

21.09.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Splnila očekávání. Opravdu.

25.03.2018 5 z 5

Ne před slunce západem Ne před slunce západem Johanna Sinisalo

Velice příjemná kniha. Napsáno poutavě, přečteno během jednoho dne. Za mě zajímavé téma.

10.11.2019 4 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Knihu jsem asi před hodinou dočetla a byla jsem nadšená. Bavila mě od začátku až do konce a nic mi zdlouhavé nepřišlo, jak tady někteří píší. Autorka se s mluvou pětiletého dítěte krásně poprala, působilo to důvěryhodně a nevinně. Opravdu jsem byla překvapená a těším se, až se podívám i na film:)

03.01.2016 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Fantasy moc často nečtu, ale i tak ho mám ráda. Nemám více ménĕ s čím srovnávat, ale troufám si říct, že kniha byla skvĕlá. Do hlavních hrdinů jsem se zamilovala. Moc se tĕším na druhý díl:)

11.03.2017 5 z 5

Těžké duše Těžké duše Iva Hadj Moussa

Už ani nevím, kdy naposledy jsem četla knihu, která by mě pohltila od první do poslední stránky.
Autorka v knize citlivě otevírá spoustu témat, která zasazuje do každodenního života, ať už jsou to vztahy v rodině, láska či bolest.
Přečíst si o životě a myšlení stárnoucích bílých mužů byl zážitek. Ne úplně běžně vykreslované literární postavy, které jsou ale v reálném světě všude kolem nás.
Děkuji za literární zážitek.

11.03.2024 5 z 5

Bezpečně nešťastní Bezpečně nešťastní Petra Baštanová

Knížka je spíše průměrem.
Je čtivá, napsaná příjemným jazykem, dokáže zaujmout. Nicméně v polovině knihy začíná mít člověk pocit, že čte prakticky pořád to samé dokola, že mu kniha už nic nového nepřinese.
Ale na jeden podzimní večer plný přemýšlení mu určitě vystačí :)

05.09.2020 3 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Na tuto knihu si člověk musí zvyknout. Ale když si zvykne, čeká ho úžasné čtení.
Zkuste si zvyknout.

17.05.2020 4 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

TY bylo samozřejmě mnohem lepší čtení, protože byl člověk v napětí a tím si knihu více užil. Tady se dalo vše předvídat a překvapená jsem tedy moc nebyla. Nicméně autorčiny realistické popisy jsem jí věřila a to byl asi důvod, proč jsem knihu zvládla přelouskat až do konce.
Děsila jsem se sama sebe, když jsem doufala, že se hlavnímu hrdinovi vše podaří podle plánu. Až tohle s vámi autorčino psaní udělá.

23.02.2018 3 z 5

Eleanor a Park Eleanor a Park Rainbow Rowell

Od knihy jsem moc nečekala, ale byla jsem mile překvapená. Přečetla jsem ji během chvilky a nemoha jsem se odtrhnout. Trochu mě zklamal konec, podle mě trochu zanedbaný. A ještě jednu věc bych vytkla, ale to je spíš osobní pocit - na to, že jim bylo 16 let, tak byl jejich vztah až "primitivní", a proto nemohu dát 5 hvězdiček, protože jsem si to kvůli tomu neužila:)

05.03.2016 4 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Četla jsem ji kvůli povinné četbě, ale kupodivu mě moc zaujala a pobavila jsem se:)

05.03.2016 5 z 5

Knížka se hlavně nesmí brát moc vážně. Chce to nadhled a humor, jinak není šance, že si knihu užijete a bude se Vám líbit. Za mě super, u knihy jsem se odreagovala a pobavila:)

10.01.2016 5 z 5

Řeči a naučení hlubokých mudrců Řeči a naučení hlubokých mudrců * antologie

Mnoho morálních hodnot, které Češka zmiňuje, můžeme aplikovat i dnes - morálka prostě nestárne. Svižné čtení, které nám připomene, jak se máme v životě chovat, abychom byli spokojení sami se sebou. :)

01.12.2020 4 z 5

Zlatý máj Zlatý máj Josef Václav Sládek

Krásná a milá poezie pro děti. Není co vytknout.

28.03.2020 5 z 5

Stejně skvělá jako ta první. Díky za vše.

18.10.2019 5 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Kniha je krásný průměr. Kvůli filmu jsem měla od knihy jiná očekávání, ale příjemně mě překvapila:)

27.07.2017 3 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Kniha byla krásná. Myslím, že to na popis úplně stačí:)

07.05.2017 4 z 5

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Knížku jsem přečetla během jednoho dne a opravdu mě nadchla. Chvílemi zdlouhavé a chvílemi zanedbané pasáže, jinak jsem byla se stylem psaní spokojená:)

25.12.2015 4 z 5