katiiks katiiks komentáře u knih

Kluk z kostek Kluk z kostek Keith Stuart

Můj názor zde: https://www.informuji.cz/clanky/3495-kluk-z-kostek-stavi-netradicni-most-mezi-dvema-nepristupnymi-svety/ :)

25.03.2017 5 z 5

Pravidlo 10X Pravidlo 10X Grant Cardone

Kniha je opravdu skvělá, nebojí se na rozdíl od podobné literatury (zaměřené na úspěch, osobní rozvoj či motivaci) tématu práce a nebere si servítky. Prostě říká věci, tak jak jsou, a egoisti a lenoši ať si je přežvýkají po svém. Doporučuji úplně všem, kdo v životě cokoli chtějí, chtějí se někam pohnout nebo něčeho dosáhnout. Jediná výtka - příliš mnoho pravopisných chyb v tomto vydání (třeba i 5-10 chyb na kapitolu). Pokud bude nějaké další, lze jen doufat, že si na to dají větší pozor.

25.03.2017 5 z 5

Porod a budoucnost Homo sapiens Porod a budoucnost Homo sapiens Michel Odent

Velice moudrá knížka od velice moudrého pána. Nutí i takového laika, jako jsem já, aby se zamyslel nad zjevnými souvislostmi, které jsme se jako společnost rozhodli ignorovat. Protože uvědomění si a popsání problému je prvním krokem k jeho vyřešení. Doporučuji přečíst všem, zejména potom budoucím rodičům a lidem, kteří pracují v porodnictví.

07.08.2014 5 z 5

Rodičovství není pro každého Rodičovství není pro každého Eva Rheinwaldová

Kniha plná užitečných informací a zajímavých postřehů. Autorka však trochu radikálně nutí čtenáři své názory na chod světa. I přesto si myslím, že by si knihu měli přečíst všichni, je jen třeba se na podávaná fakta dívat vlastníma očima a používat vlastní logický úsudek, abychom rozlišili, co je podstatné a zajímavé, a co už je za hranicí.

22.04.2014 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Není to špatné, pokud se chcete do něčeho zažrat na dva tři dny. Na Stiega Larssona nemá. Taky mi přišlo matoucí, jak kniha začíná případem Josefa Eka, který se ukončí jen tak ledabyle a skoro zapadne, jen aby se dal prostor Erikově minulosti a pátrání po Benjamínovi. Ale že bych litovala, že jsem to četla, zase tak zlé to zdaleka nebylo.

22.06.2012 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Krásný příběh, u něhož mě spoustakrát doslova zabolelo u srdce. Ačkoli jsem viděla mnohá filmová zpracování, knize se nic nevyrovná. Ani na chvilku jsem se nenudila, naopak jsem se bez problémů ihned vcítila do role Jany a spolu s ní jsem prožívala všechna ta bolestivá rozhodnutí, všechny křivdy a radosti. Nemohu nic než doporučit, a to hlavně citlivým povahám :)

09.04.2012 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Ačkoli si mnozí stěžují na dlouhý úvod, mně nevadil a ani na chvíli jsem se nenudila - v žádné z mnoha časových rovin, v nichž je děj vyprávěn. Příběh je doslova fascinující, a i když se dá již v polovině či dříve odhadnout, jak to se Sophií a Nathanem nakonec dopadne, člověka to vůbec neodradí. Co mě dostalo nejvíce, nebylo rozhodnutí mezi dvěma dětmi jako takové, ale spíš fakt, že to Sophii udělal ten anonymní strážník, který dohlížel na selekci, nikoli vzhledem k daným rozkazům, ale jen tak, z vlastní potřeby někomu ublížit.

20.03.2012 5 z 5

Dějiny umění 7 Dějiny umění 7 José Pijoan

Velmi kvalitní studijní materiál a stejně tak četba pro aktivní laiky, je to psané velmi čtivě a příjemně navzdory celkem odbornému tématu, doplnění spoustou obrázků pomůže udělat si představu o barokním umění, kterou z většiny druhořadých učebnic získáte jen stěží. Také se mi líbily kapitoly věnované konkrétním autorům, kteří významně ovlivnili historii umění (Velázquez, Caravaggio, Rubens, Rembrandt atd.)

14.03.2012 5 z 5