Domuly Domuly komentáře u knih

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Knihu jsem se pokoušela číst již kdysi dávno a to jsem to vzdala. Tentokrát jsem vytrvala a neprohloupila jsem. Obraz Doriana Graye je příběh, který je notoricky známý. Výborná postava je lord Henry, který skvěle zapadá do celého příběhu. Občas jsou nudné pasáže, které svádí k přeskočení (popisování hudebních nástrojů a cetek co Dorian sbírá), ale jinak má knížka grády a netrpělivě očekáváte co se bude dít dále. Konec knihy celý příběh o zhýralé duši výborně zakončil.

02.04.2015 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Nejhorší z celé série. Vadilo mi, že jednu chvíli vyprávěla Tris a pak najednou Tobias. Když vypravěčem byla od začátku ona, mělo to tak zůstat. Děj se celkem vlekl a neměla jsem to nutkání pořád jen číst. Jsem ráda, že jsem si triologii přečetla, ale už po ní znovu nesáhnu. Postavy prodělaly obrovskou změnu, podle mě teda rozhodně ne k lepším. Konec pro mě také nic moc.

07.02.2015 2 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Kniha se čte velmi snadno, rychle a při čtení se nenudíte, jelikož děj odsýpá. Ačkoliv moc sci-fi neholduji, rozdělení do frakcí a příběh mě zaujal. Na můj vkus tam občas bylo až moc Tobiase a Tris, ale chápu, že je to kvůli tomu, že kniha je cílená na určitou věkovou skupinu.

19.01.2015 4 z 5

Jelikož jsem viděla kousek filmu a moc mě nebavil, tak jsem od knihy moc neočekávala. Můžu ale říct, že jsem jedním slovem nadšená! Autorův styl psaní je super. Ze začátku mi trochu trvalo se začíst, ale zhruba po 150 stranách jsem se pokaždé těšila, až ke staříkovi zasednu znovu. Musím říct, že mě bavily více kapitoly z Alanovi minulosti. Knížka je velice vtipně napsaná, moc často se mi nestává, že se nahlas zasměji. Vřele doporučuji, myslím, že hlavní hrdina okouzlí každého.

03.09.2014 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Kniha se mi líbila, smutná doba podána s dětskou bezprostředností a naivitou. Helenka byla super. Možná mi trochu vadil jazyk, ale k pražskému dítěti to patří. Byla to odpočinková a vtipná kniha.

13.08.2014 3 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Plná očekávání jsem začala číst jeden z nejznámějších příběhů o zakázané lásce a on mě trochu zklamal. Nebylo to postavami, ani dějem, vůbec se mi nelíbil konec. Nejslavnější tragedie a všichni umřou hrozně rychle a na jedné stránce? Myslela jsem si, že to bude velkolepé, ale ne, konec se mi opravdu nelíbil. Četla jsem to před několika lety, ale byla jsem po dočtení knihy zklamaná.

27.04.2014 3 z 5

O lásce a jiných běsech O lásce a jiných běsech Gabriel García Márquez

Kniha se mi moc líbila. Krásně vykreslené prostředí a krutá doba, kdy vládla církev. Sierva Marie si mě získala téměř hned svou bezprostředností a drzostí. Některé scény jsou drsné. Od knihy jsem toho moc neočekávala a velice mile mě překvapila. Zoufalá doba si žádá zoufalé činy.

24.03.2014 4 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Tak na půl no. Moje první od Viewegha a asi i poslední. Jestli tohle je nejlepší kniha, tak nemám důvod číst další. Kniha je to hezká, doba dobře popsaná, ale žádná pecka, ze které bych si sedla na zadek to není. Pro mě jsou i lepší knihy z té doby.

23.03.2014 3 z 5

Upřímně Poe musel byt šílenec až běda. Super povídky, kromě známých povídek jako jsou Jáma a kyvadlo a Černý kocour se mi moc líbila Berenice.

27.01.2014 4 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Od knihy jsem nic neočekávala a velice mě překvapila. Zola píše opravdu skvěle a okamžitě mě vtáhl do děje. Ani mi nepřišlo, že už 50 stránek popisuje naprosto nezajímavou hostinu. Výborně vykreslená doba a život nižší vrstvy v Paříži. Celou dobu jsem Gervaise držela palce. Je až neuvěřitelné do jaké bídy a hladu vás dostane alkohol.

05.01.2014 5 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Děsivý příběh, kdy prostě nemůžete přestat číst. Jste šokování a otřesení. Jak zde již někdo psal, děj knihy si prostě vybavíte. Nejsem si jistá, jestli se k ní ještě vrátím, ale rozhodně doporučuji, kniha je krátká a čtivá.

26.09.2013 4 z 5

Obcování se smrtí Obcování se smrtí Jesse Bullington

Knihu jsem dostala darem, určitě to tedy není žánr, po kterém bych já sama sáhla. Rozhodně má knížka zajímavý a nevšední námět a nejsem si vědoma, že bych někdy slyšela o něčem podobném. Nekromancie, nechutné scény s oživlými mrtvolami a lesbické scény dělají knihu zajímavou a jinou.

01.09.2015 3 z 5

Postel Postel David Whitehouse

Kniha se čte rychle, ačkoliv jsem od ní vůbec nic neočekávala, předčila mé očekávání. Příběh Mala a jeho rodiny byl opravdu velmi zajímavý. Absurdní láska a na první pohled šílenství jednoho muže. Závěrečná kapitola a to, že jsme se celou dobu nedozvěděli jméno vypravěče, dělá knihu ještě zajímavější.

24.07.2015 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nejprve jsem viděla film, který se mi moc líbil a je to věrná kopie knihy, ve které najdeme samozřejmě trochu víc detailů a více rozvinutý příběh. Celkově se mi Zlodějka knih moc líbila a dobře se četla. Nebýt ovšem nevšední vypravěčky, tak rozhodně knížka ztrácí body dolů, protože na té to stojí.

20.06.2015 4 z 5

Fyzikové Fyzikové Friedrich Dürrenmatt

Drama mě velmi bavilo, je plné překvapivých věcí a rozhodně jsem se na žádné stránce nenudila. Chvilku jsem možná měla zmatek ve jménech, ale kdybych drama viděla a nečetla, určitě by i tento problém byl zanedbatelný.

23.04.2014 4 z 5

Cizinec Cizinec Albert Camus

Kniha by se dala rozdělit na část příběhovou a úvahovou. Líbily se mi obě dvě, od knihy jsem vůbec nic nečekala. Byla jsem mile překvapena. Dílo se dobře čte a hlavní hrdina je opravdu zajímavý jedinec, silně nepochopený společností.

28.01.2014 3 z 5

Vidím svět i z druhé strany: Mimořádné schopnosti leváků Vidím svět i z druhé strany: Mimořádné schopnosti leváků Hermann-Josef Zoche

Fajn knížka na pochopení levorukých :)

26.01.2014 3 z 5

Jeden den v gulagu jsem si představovala asi mnohem horší než to popsal Solženicyn. Kniha se celkem dobře čte, trochu mi vadilo velké množství popisů a nemůžu si pomoct, ale čekala jsem, že život v gulazích a v koncentračních táborech v Německu si byl velmi podobný. Tady dostávali jídlo, balíčky, dokonce se k nim chovali jako k lidem. Zajímavé, ale nejspíš se k tomu již nevrátím

14.01.2014 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Knihu jsem nejprve rozečetla a odložila. Obrovské množství postav mě velmi mátlo a nebavilo mě se tím prolouskávat. Knihu jsem ale musela vrátit a tak jsem si řekla, že to dočtu. Sedla jsem a pořádně se začetla. Nemohla jsem se odtrhnout. Kniha není to nejlepší co jsem kdy četla a rozhodně je to něco jiného než HP sága. Ovšem do odpadu bych ji neřadila. Mně se líbila, jen nesmíte mít přehnaně vysoké očekávání.

26.09.2013 4 z 5