Dominik Fajkus Dominik Fajkus komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Pan George Orwell se vrátil z budoucnosti, aby informoval svět před novou politickou hrozbou. Děkujeme, škoda, že vás lidé neposlouchali. Doma mi visí nástěnný kalendář na tento rok, který se skládá z hesel komunistického režimu. Když se na to dnes dívám působí to jako pokus o hloupý vtip. :) ,, Neváhej, vstup do JZD,, Rozsévačka: list pracujících žen - pro každou pokrokovou komunistku. Nejlepší na závěr: ,, Do boje proti americkému brouku,, :)

Satanská bible Satanská bible Howard Stanton Levey

Do cípu pentagramu jsem vlastnoručně našrouboval bodce, poté instaloval různé hřeby a učinil z knihy opravdovou ,,Zlou knihu,, jež vás mohla nepěkně zranit. Bylo mi 14 let, měl jsem ji ve sklepě, kde jako nejcennější klenot vedle nože, obráceného kříže a obětní mísy zaujala plnohodnotné místo mého oltáře. Ach, ta krásné dětské časy...

03.01.2016 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Brilantní, nadčasové... povinná četba všech politiků a velkých ,,manažerů,, . Škoda jen, že ji nepochopili, nebo právě pochopili ? Je lepší být ,,prase,, a mít se lépe než ostatní ? Říkám si jaká je škoda, že dnes jistojistě platí vzorec: člověk + moc a peníze + kolektiv dalších prasat = prase

Dlouhá trnitá cesta z pekla Dlouhá trnitá cesta z pekla Neil Strauss

Jednou jsem sledoval film Dům hrůzy, neuvěřitelný brak ( nemyslím úžasnou verzi, kde hraje hlavní roli Vincent Price ) a jediné co ve filmu stálo za řeč byl soundtrack.

Po čase jsem zjistil, že šlo o novější verzi skladby Sweet dreams od pro mě doposud neznámého autora MM. Stáhl jsem si kompletní diskografii a užíval si dny, měsíce plné morbidní, melancholické a pervézní zábavy.

Koupit a přečíst knihu byla milá povinnost a ačkoliv bylo něco přetažené přes vlasy na výsledném dojmu to nic nezměnilo.

Skvělá, vtipná a místy nechutná kniha by neměla chybět na poličce žádného fanouška tohoto umělce.

21.10.2014 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Nedávno jsem na tuto knihu narazil v jednom zapadlém knihkupectví a z čisté nostalgie si ji koupil. Je dokonalá... jinak než před lety. Prometheus je tolik poetický, rád bych na toto téma zkomponoval hudbu. Je k tomu stvořený, veselý, surový, morbidní, smutný.

Předčasný pohřeb (12 povídek) Předčasný pohřeb (12 povídek) Edgar Allan Poe

Skličující a velice depresivní - ideální pro klaustrofobiky, pro mě osobně skvělý zážitek... oblíbená povídka

27.09.2015 5 z 5

Havran a jiné básně (14 básní) Havran a jiné básně (14 básní) Edgar Allan Poe

V poezii bych prosil už ,,never-less ,,( Nepřekonatelná )

27.09.2015 5 z 5

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

Děkuji za několik úchylných a zvrácených večerů před spaním.

07.05.2015 5 z 5

Rád se k této knize vracím. Moje osobní Bible zvrácenosti a smrti. :)

Pastýř smrti Pastýř smrti Ethan Cross

Neskutečně předvídatelné, laciné americké hororové klišé. Začátek mě bavil, události na benzínové pumpě byly skvěle vykreslené. Poté strmý pád do sekce brak. Inspirace Saw mi osobně nevadila. A třešnička na dortu? Rádoby nečekaný závěr, který měl čtenáře šokovat absolutně nevyšel. Pro mě osobně velké zklamání... potenciál byl.

07.05.2015 1 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Oproti seriálové předloze to bylo pro mě zklamání.

21.10.2014 2 z 5

Ebola Ebola William T. Close

Již při čtení jsem pociťoval symptomy této nemoci. A osobní dojem je pozitivní, pokud se nejednalo o mystifikaci. Smrt není děsivá, vše před ,,ní,, je děsivé.

03.01.2016 4 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Dle mého názoru povídka poukazující na neměnný charakter lidí od počátku věků. Kdo si nepředstavoval po dočtení knihy ještě několik stránek navíc, kdo proklínal Guy de M. že pointou nebyl masakr všech postav onou prostitutkou ? Já ano.

03.01.2016 5 z 5

Tanatonauti - Cestovatelé za hranice smrti Tanatonauti - Cestovatelé za hranice smrti Bernard Werber

Hodnocení patří první třetině knihy, která je téměř dokonalá a jsem si užil každičký rozhovor hlavních hrdinů na hřbitově. Poté kniha začíná být dost přehnaná, zdlouhavá a nudná, což byl impuls knihu zavřít a zachovat si jen ty krásné dojmy z jejího úvodu.

07.05.2015 5 z 5

Tajné životy slavných skladatelů Tajné životy slavných skladatelů Elizabeth Lunday

Opravdu jsem se u této knihy dobře bavil, bylo příjemné na moment opustit přesné autobiografie a na moment si je představit z jiného pohledu a ačkoliv bylo mnohé přetažené přes vlasy svůj účel kniha splnila dokonale. Autorka objevila cestu jak přiblížit životy významných osobností i dnešnímu publiku. :)

07.05.2015 5 z 5

Drasticky dojemný Dexter Drasticky dojemný Dexter Jeff Lindsay (p)

Excelentní díl, který mě zaujal zápletkou i humorem. Jednoznačně nejlepší díl knižní série. Jen škoda, že tento díl nebyl zfilmován.

21.10.2014 5 z 5