Domi_S Domi_S komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Kniha mě pohltila. Ještě se mi nestalo, abych po dočtení okamžitě začala cist knihu znovu s úplně stejným zápalem. Precetla jsem si ji 3x během 5 dnů. Nádherně vykreslený svět Duvalského pohoří, života sklenářů a hlavní hrdinky Ilane. Kniha se četla jedním dechem. Top fantazy knížka.

27.01.2024 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Do knihy jsem se nejdříve nemohla začíst, ale jakmile Nora začala “listovat knihami / alter životy kniha mě pohltila. Je to kniha, kterou by si měl přečíst každý, kdo má sklony k depresím, sebedestruktivním myšlenkám (jsem k ničemu, nic jsem v životě nedokázala, přežívám místo toho abych žila, vyčitám si to a to a to..). Takovému člověku / čtenáři Půlnoční knihovna pomůže se probudit.

30.01.2024 4 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Panebože, jak mám TEĎ číst něco jiného. Já už naprosto chapu, proč jsou knihy hodnocené čím dál lépe. Pomalejší start prvního dilu nabral ve druhém díle na obrátkách a třetí díl..to je emoční, dějový a zápletkový urakán. Miluju to. Budu si to muset okamžitě přečíst znovu, protože jsem myšlenkami pořád s Kivou všemi a nedokážu se vrátit do reality! Nechci! Už teď mi chybí. Vzhledem k tomu, jak autorka umí popisovat emoce a city mezi Joranem a Kivou, jejich vzájemnou touhu a chtíč, vůbec by mi nevadilo, kdyby se v knize ocitlo ještě něco “víc. Už tak jsem u těch jejich polibků skoro nedýchala :D doufam, ze nejsem jedina! Tohle se tak povedlo. A naprosto nejlepší za mě byla Kiva brebentící pod vlivem andělského prachu. Tyhle kapitoly od strany cca 300 jsem si přečetla asi pětkrát. :D Já chci ještě prosím!

09.02.2024 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Uf, tak tohle byla jízda. Oproti prvnímu dílu, kde jsem měla ze začátku výhrady , je toto naprostá senzace od první po poslední stránku. A zamilovala jsem se natolik, že i první díl zpětně hodnotím hvězdičku navíc. A jak autorka umí popsat napětí a touhu mezi Joranem a Kivou..kdo by taky chtěl být Kivou?:))

09.02.2024 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Třetí díl mě bavil nejvíce, ale i tak po sérii asi znovu nesáhnu. Děj běží, stránky ubíhají..ale něco tomu prostě chybělo.

23.02.2024 4 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

No já nevím, asi je problém v tom, že jsem předtím četla fantasy, které mě úplně pohltily..a tady to tak nemám. Největší kámen úrazu je pro mě to, že vztah mezi Liou a Rafem mi přišel takový strojený..mnohem zajímavější se mi zdála linka mezi Kadenem s Liou..postupně se odkrývá minulost Kadena, city k Lie, “pravý polibek..u Rafa je to takový od začátku vyumělkovaný, povrchní, až nudný.. najednou strašná láska, neumí si život jeden bez druhého představit, princ a princezna, láska jak trám. Osobně se mi víc líbí když je to trochu víc akční, ryzejší, což by bylo, kdyby se nakonec autorka rozhodla dát dohromady Liu s Kadenem. A to mě celkově demotivující. Nechce se mi moc do třetího dílu, i když kniha se čte jako taková hezky a stránky ubíhají..

19.02.2024 3 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Kniha se četla dobře, stránky ubíhaly jedna za druhou..ale mně tam chybělo víc akce. Romantická linka mezi Rafem a Liou mě nevtáhla..přišlo mi to takové furt nic a najednou Lia ztropí scénutakové strojené, přetažené za vlasy.. mrzi mě, že autorka raději nedala přednost vztahu Kadena a Liy. Tam jsem cítila mnohem zajímavější chemii..Škoda. Trošku mě to odrazuje číst další díl. Co mě ale moc bavilo, tak jak autorka prolíná kapitoly, ve kterých promlouvají Rafe i Kaden- lépe si představíme, co prožívají.

18.02.2024 3 z 5

Tři bonusové kapitoly k sérii Ranhojička Tři bonusové kapitoly k sérii Ranhojička Lynette Noni

Je to krasne cist i z úhlu Jarena,Torella, Caldona..kdo podlehl sérii Ranhojicka tuhle knizecku proste potřebuje. Skoda ze je to jen tak krátké. Brala bych jejich pohledy, především Jarenuv, v mnohem rozsáhlejší formě. Nejen když byl ve vězení (a to by mě ze Zalindova zajímalo mnoho okamžiků-ne jen když se Kiva chystala na první zkoušku vzduchem), ale třeba po zradě Kivy..kez by Linette Noni takovou knihu ještě napsala.

11.02.2024 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

První polovinu knihy jsem myslela, že ji dám 2 hvězdičky. Romantická linka mezi Kivou a Jaredem byla ze začátku na můj vkus trochu trapná. Nelíbilo se mi,jak autorka popisuje úvahy Kivy, protiřečila si. V jedné větě tvrdí jak se už za ty roky nebojí a strach se otupil a v následné větě má ze strachu husí kůži. Tohle mi tam vadilo. Protichůdné věty a pak styl, jakým autorka některé události, myšlenky prostě popisuje. Nemělo to spád, bylo to utahané, předvídatelné..nemohla jsem se do knihy začíst, ale.světě div se, překlenula se půlka a najednou mě to začalo bavit. Teprve posledních cca 150 stran mě vtáhlo do děje a nešlo se odtrhnout. Ano, musím uznat, že nakonec kniha nebyla tak předvídatelná, jak jsem si ze začátku myslela. Rozhodně jsem nevěřila, že okamžitě objednám 2. a 3.díl a budu netrpělivě čekat na pokračování. A nakonec se tak stalo.
Nicméně četla jsem předtím fantasy, které mě od první kapitoly přímo vcuclo, takže známkuji toto o něco přísněji.

05.02.2024 4 z 5