Dombzila Dombzila komentáře u knih

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Četl jsem kvůli povinné četbě a nějaká očekávání jsem měl. A tahle kniha je rozhodně předčila.

Výborné ilustrace a výborný příběh podle skutečné události. Prostě výborná kniha, kterou by si měl každý přečíst. Jedním slovem dokonalost.

09.01.2022 5 z 5

Keltské mýty a báje Keltské mýty a báje Vladimír Hulpach

Četl jsem kvůli povinné četbě a knížka ani nenadchne, ale ani neurazí. Osobně ale dám radši přednost Starým Řeckým Bájím a Pověstem. Dle mě jsou největším pozitivem krásné ilustrace, které se fakt povedli.

26.10.2021 3 z 5

Ještě prohnilejší Římané Ještě prohnilejší Římané Terry Deary

Tuhle knížku jsem četl kvůli povinné četbě a myslel jsem si, že to bude nějaká dětinská blbost. A tak šeredně jsem se mýlil!

Knížka je zajímavá, někdy až bizarní a humorně psaná. Je v ní spousta informací, které by se někdy, když není o čem povídat, mohly hodit.

Celkově je to skvělá oddechová knížka, která dokáže zahnat nudu na jedničku.

26.10.2021 4 z 5

To To Stephen King

Tak tohle je dokonalý.

Hlavní postavy jsou skvěle vykreslené a čtenář s nima soucítí. To je výborná záporná entita a Henry Bowers a jeho parta jsou taktéž bravurně napsaní.

Kniha by sice mohla mít o 300 stránek méně a i tak by se skoro nic nezměnilo, ale mně to nevadí a jsem za to i rád. Mně vůbec nevadí Kingovo popisování do detailů a ani mi to nepřijde nudné, protože si ten děj pak dokážu lépe představit. Dále mi nevadí prolínání mezi hlavními dějovými linkami, protože je to prostě skvěle napsané.

Knihu by si měl přečíst každý, kdo rád čte, protože je to skvělý a nezapomenutelný příběh, ve kterém nejde hlavně o boj se zlem, ale spíš o přátelství Smolařů.

A právě to přátelství Smolařů se mi na tom líbí nejvíc.

25.10.2021 5 z 5

Star Wars: Dobrodružství Luka Skywalkera, rytíře Jedi Star Wars: Dobrodružství Luka Skywalkera, rytíře Jedi Tony DiTerlizzi

Před tím, než jsem tuhle knížku začal číst jsem si myslel, že mě dost nezaujme. A hodně jsem se mýlil.
Vůbec mi nevadí že není nijak dlouhá a ani mi nevadí, že je tam jen to nejpodstatnější.
A ty obrázky... NÁDHERA!
Knížka je sice pro začínající čtenáře, ale věřím, že hodně fanouškům SW by se taky líbila.

03.03.2021 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Skvělá knížka.
Skvěle se čte, příběh je úžasný, celý HP svět je dost promyšlený, atd...
I když Rowlingovou nemám rád (kvůli jejím tweetům), tak by si tuto knihu měl přečíst každý.

03.03.2021 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Chápu, že se tahle knížka všem líbit nebude, ale podle mne je geniální.

Je to skvěle napsané a člověk cítí nějaký divný pocit. Např. jak furt pan Kopfrkingl vypráví o smrti, atd... Je tam i pár vtipných momentů, ale zároveň je knížka často zneklidňující až děsivá.

Tahle kniha je pro mne nezapomenutelná a nečetl jsem ji naposledy. :)

29.01.2021 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

(SPOILER) Prostě úžasná knížka. Opět jsem prve viděl film, který se mi dost líbil, ale knížka je pro mne lepší.

Opět je pár věcí, které se mi víc líbily v knize a to třeba, že Dan přežil a to střetnutí na Střeše světa. King zařídil to, aby mi na hlavních postavách záleželo a furt jsem si přál, aby Dan přežil.
Jinak je Dan pro mne skvěle napsaná postava. I Abra.

Nebál jsem se tu tolik, jako když jsem četl Osvícení, ale tady jsem hrozně moc chtěl vědět, jak to dopadne.

Celkově tu knížku doporučuji všem (i těm, co nečetli Osvícení). Ta knížka je prostě skvělá a určitě si ji ještě někdy přečtu. :)

29.01.2021

Stephen King ve filmu Stephen King ve filmu Ian Nathan

Skvělá knížka! Ani ve snu jsem nevěděl, že tolik knih od Kinga se dočkalo filmové adaptace.
Líbí se mi to, že v knížce je různé povídání o tom, jak daný film vznikl, atd...
To povídání je hezky napsáno a i ty fotky jsou super.
Taky jsem nějaké knížky vůbec neznal, takže určitě vím, co v budoucnu číst (a taky na co koukat).
Četl jsem ji ještě dříve než jsem četl Osvícení a díky této knížce jsem si Kinga povšiml a řekl jsem si, že jeho knihy by mě mohly zajímat.
Tak jsem jako první zkusil Osvícení a už Kinga miluji.
Určitě doporučuji všem fanouškům hororů a hlavně fanouškům Kinga (těm to nesmí ujít). :)

28.12.2020 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

(SPOILER) Tahle kniha je prostě perfektní. Je to má první Kingovka a už teď Kinga miluji.

Prve jsem viděl film, který se mi hrozně líbil (hlavně režie Kubricka a
vynikající herecký výkon Nicholsona), ale knížka je pro mě lepší. Hlavně ten konec.

Asi tak posledních 100 stránek jsem knížku nemohl odložit, protože prostě chcete vědět, co se stane. Dále se mi líbí oproti filmu to ,že Dick přežije a taky to, jak Jacka postupně Overlook ovládá. A jak už jsem zmiňoval, ten konec se mi hrozně moc líbí a je takový úsměvný, ale i částečně dojemný. Už se těším až začnu číst Doktora Spánka.

Celkově tu knížku miluju a všem bych ji určitě doporučil. :)

26.12.2020 5 z 5