Doli Doli komentáře u knih

Faja Faja Petra Stehlíková

Lepší jako první díl. Více akce, napětí, bližší seznámení s postavami, vyjasněny některé záhady, nová tajemství a nejlepší na všem - samotný konec. Nemohu se dočkat třetího dílu. Pro mě jedna z nejlepších fantasy/sci-fy knih za poslední roky, co jsem četl. Naposled mě takto nadchla Tufova dobrodružství. Kniha nemusí sednout každému, ale že by ji někdo nedočetl - to bych se divil. Čekání na příští díl bude - nesnesitelné.

20.01.2018 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Opět jsem se bavil. Přiznám se, že zvrat v případu Rose a její sestra mě dostal. Jsem zvědavý, jak v tomto směru bude autor dále postupovat. Jinak samotný děj byl dobrý, jen mohl být více akčnější ke konci. Stejně pro mě plný počet hvězd, protože oddělení Q fakticky žeru.

04.08.2014 5 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Je to jiné... Knihu bych nepopsal jako slabou ani jako skvostnou, ale jako takový lepší průměr. Kniha plyne, nezadrhává a její spád je "aspoň" pro mě logický. Ano jsou místa, kde to trochu klopýtne, ale... Možná jsem jednodušší, možná dokonce hloupý, ovšem celé vyústění knihy bylo skvělé a samotný konec pro mne no.1. Knihu doporučuji všem, kdo mají chuť na změnu.

06.09.2017 4 z 5

Ať si píše, kdo chce, co chce mně se to líbilo. Ano mohlo být více Gilmorových děvčat, ale..

30.11.2017 4 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Paráda. Nejvíce mně potěšila čtveřice ( tedy trojice ) násosek, která si není ani schopna vzpomenout proč vyjela. Prostě Pratchett je králem fantasy

21.03.2016 5 z 5

Tufova dobrodružství (6 povídek) Tufova dobrodružství (6 povídek) George R. R. Martin

Paráda. Dlouho jsem se takto nebavil, u sci-fy. Moc jsem jich sice nepřečetl, ale je to moje druhé nejoblíbenější, na prvním místě je Město. Přál bych si více příběhů o Tuffovi, prosím pane Martin, ovšem napřed dopište Vichry zimy, děkuji.

05.08.2015 5 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

To byla jízda. Kdo je větší blázen, já nebo postavy v knize? Chci víc, víc Zeměplochy.

06.07.2015 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Moje první od Kinga. Čekal jsem víc? Ano. Bavil jsem se? Ano. Ovšem jak už psalo více lidí, kniha je zdlouhavá a místy opravdu nudná. Kingovo pojetí cestování časem a jeho souvislosti jsou v celku pro tuto knihu adekvátní. Příběh byl víceméně dobrý, ale z mého pohledu byl děj předvidatelný a samotný konec nemohl snad nikoho překvapit. Holt jako další od Kinga si dám Pod kopulí.

08.09.2014 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Druhý díl oddělení Q je opět precizní ve všech detailech a dokázal si mě omotat kolem imaginárního prstu. Příběh protagonistky Kimmie je dojemný, ale zároveň se v něm odráží to, že na každého jednou dojde. No a na závěr bych dodal, že přidat na oddělení Rose byl skvělý nápad.

22.07.2014 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Dlouho mně žádná kniha nevtáhla tak hluboko do děje. Strhující od začátku až do konce. Carl je sympaťák a Asad je prostě postava, nad kterou mi zůstává chvílemi rozum stát.

09.07.2014 5 z 5

Míle a míle Míle a míle Robert Kirkman

WOW!!! Výborné pokračování. Kirkman žánr zombie posouvá tam, kde je mu nejlíp. Místy nic moc, ale jinak strhující a těším se, co bude dál.

01.10.2012 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Není to úplně top, ale nemůžu se dočkat pokračování.

18.11.2016 4 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Super. Mort nezklamal, naopak vřele potěšil a překvapil. Smrť je fajn a už teď se nemůžu dočkat na jeho další lapálie.

06.11.2015 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Začátek byl slabší a natahovaný. Jenomže od půlky se kniha opravdu rozjela. Kdo by si kdy pomyslel, že bude těžké chytit jednoho malého kluka. Už se nemůžu dočkat, čím nás pan Olsen potěší příště.

07.09.2015 4 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Slabší díl, ale bábi Zlopočasná byla to nejlepší z celé knihy. Už se moc těším, až se opět setkáme v dalších příbězích.

23.08.2015 4 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Po hodně dlouhé době moje první Zeměplocha. A nejsem vůbec zklamaný, ba naopak jsem tak šťasten, že pokračuji číst dál. Chci se o Zeměploše dozvědět víc. Potřebuji další střeštěné postavy a jejich příběhy. Objevil jsem úplně novou drogu. Samozřejmě si někteří můžete myslet, že jsem blázen, protože tak skvělý to zase není, obzvlášť třeba tento díl, ale upřímně potkat Dvoukvítka tak utíkám, co mi nohy stačí.

26.05.2015 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Přečteno, ale jen díky pevným nervům. Kniha se od začátku hrozně táhne a pořádná akce přijde skoro až v samém závěru. Popisy míst, jenž v knize navštívíme jsou opět dobré a nelze jim nic vytknout. Však přiznejte se, kdo z vás by po přečtení Browna neměl chuť navštívit všechny ty místa, že? Největší pozitivum, které si po přečtení odnáším je to, že jsem se rozhodl kouknout se na zoubek Božské komedii. A mimoto příště by nás mohl Brown zavézt do Číny nebo Japonska. Co myslíte?

20.10.2014 3 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Nemůžu nic vytknout.

08.10.2014 4 z 5

Závoj smutku Závoj smutku Tommy Donbavand

Super. Pro mě jako fanouška Doktora, příjemné a oddechové počtení. Příběh a jeho délka nijak neurazí. Překlad je nad moje očekávání. A nejvíce mi udělalo radost odhalení toho, jak je to s klaunským autem, do něhož se vleze spousta klaunů. Už se nemůžu dočkat další knihy ze světa Doktora.

21.09.2014 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Kniha se známkou bestselleru by dle mého názoru měla být lepší. Děj knihy mě vtáhl až ke konci. Jinak velice předvídatelný průběh. Postavy nijak nezaujmou, ale ani neurazí. Pokračování si rád přečtu, protože předpokládám, že budou lepší. Doufám...

K uživatelům, jenž knihu četli, ale nechtějí přijmout její téma, bych vzkázal ať nadále nosí růžové brýle. Přeci zlo páchané na dětech (nejen na nich) je přítomno všude kolem nás. Je tak těžké se smířit s faktem, že existuje pedofilie? Člověk by měl přeci vnímat všechny problémy naší společnosti a ne se před nimi schovávat. Před osobními problémy se přeci taky neschováváte nebo ano?

21.09.2014 3 z 5