DolceVita12 DolceVita12 komentáře u knih

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

No přiznám se, že jsem čekala dost netrpělivě na pokračování - a bylo to taky super. Pohodové, romantické knížky, které se dobře a rychle čtou.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Stmívání a rozruchu kolem toho jsem se: nejprve vysmívala, poté se divila (to když začaly Stmívání číst i moje kamarádky a tahaly se o knížky s dcerami) a nakonec jsem tomu také podlehla. S přihlédnutím k mému věku je to dost zvláštní, ale i mě ten příběh oslovil, i když se tomu nepřestávám divit. Jak to? Vždyť to jsou vlkodlaci a upíři???Proboha? Jenže ono je to dobře napsané, čtivé a zábavné. Bavila jsem se.

Hovory s T. G. M. Hovory s T. G. M. Karel Čapek

Nečtu mnoho chytrých knih a nerada se nechávám v knihách poučovat, ale tady je tolik moudra, že se stále k hovorům s TGM vracím a hledám. Asi to bude znít divně, ale podle mého je to "bible". Nástupce bible. Byla bych ráda, kdyby se četla ve školách povinně.

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Krásný romantický příběh. Nejprve jsem se bála, že se to bude blbě číst, když jde jen o e-maily, ale čte se to perfektně a jedním dechem. Výborný nápad!

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Taky jsem si u knihy pobrečela a několikrát se vracela k tomu, co bylo nejhezčí. Krásný příběh.

Cizí myšlenky Cizí myšlenky Linda S. Howington

Detektivka, romantika. Obvykle mi toto spojení sedí, ale bohužel Cizí myšlenky mě nějak nenalákaly, abych je dočetla až do konce. Vzdávám to cca v první třetině.

08.05.2014 2 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Ač mám autora moc ráda, tato kniha mě vyloženě zklamala. Konec byl tak "sladký", až jsem to nedokázala polknout. Právě se podle knihy natáčí film s Michelle Moneghan a James Marsden v hl. rolich.

11.04.2014 2 z 5

Chorvatština nejen pro samouky Chorvatština nejen pro samouky Hana Jirásková

Děkuji za tuto knihu - velmi mi pomohla ve studiu.

10.11.2016 5 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Moje nejoblíbenější knížka od Kinsella. Super rychlé čtení na léto. Užila jsem si ji v obou jazycích.

Vak od Louise a jiná zavazadla Vak od Louise a jiná zavazadla Magda Vilvento

Mam dojem, že je tahle knížka o fous lepší než Kurt Cobain by do Provence nejel, jen škoda, že se příběh už nevrátil do Provence. Londýnský výlet stál taky za to!!! Mám dojem, že se vše skutečně přihodilo. Super čtení.

11.04.2014 5 z 5

Kurt Cobain by do Provence nejel Kurt Cobain by do Provence nejel Magda Vilvento

Moc příjemné čtení o mé oblíbené Provence. Ale i obyčejný příběh z Kladna mě prostě bavil. Kdybych mohla - přečtu jedním dechem, ale rozložila jsem si to na tři dny....a každý ten den se těšila, jak si večer zase ke knížce sednu. Druhý díl je možná ještě o fous lepší, ale do Provence se už děj nevrátí :(.