Ďobi-1968 Ďobi-1968 komentáře u knih

Divoké lupiny Divoké lupiny Charlotte Link

Druhý díl jsem četl snad pár dní. Tento román je určitě na oskara,
frickové ho mohli zfilmovat.
Manželčin prastríc z Německé větve také skončil na východní frontě. Doufám že naše generace se nedožije podobného příběhu.

14.03.2021 5 z 5

Bouřlivý čas Bouřlivý čas Charlotte Link

Těžký začátek, ale potom se čte o život ????????

09.03.2021 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Dobrá kniha. Vraha jsem podezíral na 90%.

19.02.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Moc pěkné příběhy z našeho kraje. Vzpomínám jak jsme jako kluci lozili malým otvorem do podzemí Larischova zámku v Ráji. Zámek byl poničen a zarostlý , ale stále v dobrém stavu. Jednoho dne jsem byl v šoku když ho soudruzi zbourali. Byla to obrovská halda trosek a my odváželi s klukama z turisťáku trámy na topení v klubovně pod Ovečkou naproti PZKO. Je tam i památník s jmény z 2 sv. války. Před vojnou jsme byly pár krát na pivě na Veverce, dělnický dům v Darkově a Lipináchinách , zbouráno . Všechny budovy od benzinky po Veverku jsou prič. Bratrovi jsme scháněli botasky po celé Karviné, nakonec jsme je koupili v maličké obuvi poblíž šikmeho kostela. Všechny budovi až po důl Barbora jsou také prič. Jen kulturák kde jme chodili na mikulášskou ještě stojí. Moc pěkné jste to napsala. Dnes probíhá útlum na dolech, fárám 32 let. Karviná už nebude hornické město.Akurát mi je líto že nejhůř je vykreslena Sovětskou armáda která nesla největší tíhu druhé světové války. Nebyly to jen Rusové,jak píšete, ale i Ukrajinci,Bělorusové,Kazaši atd. V každé armádě se najde černá ovce, ale ty Německé zvěrstva nebudu raději rozepisovat. Znásilnění několika miliónu evropanek atd.
Často jsem chodil pěšky kolem Harendy u dolů Doubrava. Možná to bude ta z prvního dílu.

08.02.2021 5 z 5

Andělina země Andělina země Frank McCourt

(SPOILER) Přál jsem si aby Frenk byl lepší jak jeho otec. Ožrala. Naši tatové byly také ožralci , ale horníci kteří vydělala spoustu peněz. Naštěstí jsme se měly dobře.Jenže nejde žít životem v manželství kde manželka preferuje bohatství a snobské večírky v USA. Irové jsou skromný národ kdysi pod porobou Anglánu , my pod Germány a Slováci pod Maďary. Frenky jste borec.

30.01.2021 5 z 5

Andělin popel Andělin popel Frank McCourt

Perfektní kniha k pláči i smíchu.
Tak já jsme byly pod Habzburgama, Slováci pod Maďarama, tak Irové totální bída díky Anglickému útlaku.

22.01.2021

Jano Jano Fraňo Kráľ

Četl jsem ji jako povinnou četbu na Slovenské ZDŠ ve Slezsku. Smutná ale pěkná.

19.01.2021 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Začátek trochu nezáživný. Jinak pěkná ,romantická rodinná kniha. Čtení pro něžné pohlaví ????

17.01.2021

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

Četl jsem staré vydání , taťka ji měl v šuplíku. Za totáče erotické foto.Smích

Čtyři tankisté a pes 1. Čtyři tankisté a pes 1. Janusz Przymanowski

Nostalgie. Jako kluci jsme měli tank z klepáče na koberce pred domem. Šarika a jeho posádku jsme zbožňovali. Někteří z nas skončili u tankistu a ženistu.

Gulliverovy cesty Gulliverovy cesty Jonathan Swift

Čtení pro děti, do dnes vzpomínám.

10.01.2021 3 z 5

Čarodějnické procesy na Jesenicku Čarodějnické procesy na Jesenicku Michaela Neubauerová

Doporučuji film kladivo na čarodějnice.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Určitě by to byl příběh pro film. Polistopadové filmy nestojí za nic, zato knihy exceluji. Smutné , tvrdé, pravdivé!

10.01.2021