dlabikk dlabikk komentáře u knih

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Audiokniha - Dlouho se mi nestalo, že bych nevěděla jak knihu ohodnotit. Zda se mi líbila anebo ne? :o) Rozhodně mě nakopnul konec, který jsem si opravdu užila k tomu, abych zvedla na 3*. Dlouho jsem bojovala se sympatiemi ke všem účastníkům příběhu. Přidávám se k těm, kteří píší, že to bylo tak trochu "nedodělané". Nezbývá než dát šanci dalšímu dílu a zjistit, zda to autor napraví :o)

24.10.2023 3 z 5

Devátá oběť Devátá oběť Dana Stabenow

Další skvělé čtení z Aljašky. Ač nemám ráda sníh a zimu, tak Aljaška mne nesmírně láká, nevím proč. Kniha není nijak dlouhá a tak děj rychle utíká. Líbí se mi popisy místní kultury a přírody. Na další díl se určitě těším :o)

24.10.2023 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

(SPOILER) Po dlouhé době jsem se vrátila k sérii s Joonou Linou a nesmrtelným Jurkem Walterem. Bohužel nevím jak se mi stalo, že mi tento díl nějak ze série vypadl a četla jsem ho jako poslední. Příběh byl skvělý, ubíhal díky krátkým kapitolám. Nicméně pár věcí mě iritovalo a to co je již zmíněno v ostatních komentářích - psychiatrická léčebna - zabezpečení cel brutálních zločinců, společenská místnost, kde mohli spolu hezky klidně koukat na telku, běhat na páse a "pojídat diazepam".; kluk, který se po 13 letech vrátí a úplně normálně komunikuje jako jeho vrstevníci; informovanost Jurka a jeho schopnost komunikace s okolním světem a další nelogické věci.

22.09.2023 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Vynikající poslouchání. Napínavé a ožehavé téma rasismu, které není zase až tak výjimečné. Připadá mi ale, že nám Kim začíná měknout :o)

01.09.2023 4 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

David Raker trochu jinak a jsem za to ráda. Tento jeho osobní příběh mne pohltil, pravda, že mohl být trochu kratší a méně rozvleklý, ale bavil. Konec navnadí na další díl, na který se těším :o)

02.08.2023 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Opět výborný díl a skvělý poslech. Není co víc dodat :o)

02.11.2023 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Co dodat ... dojemný a drsný životní příběh v nelehké době. Knihu hezky načetla paní Dana Černá.

25.04.2024 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Audiokniha s Vandou Hybnerovou - Skvělý a hodně osobní díl. Začínám mít Josie celkem ráda :o)

22.02.2024 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

První díl série s Josie Q. se mi úplně nelíbil. Josie mi přišla nesympatická a děj jako bych už někdy četla. Stát se to zajisté může a autorka za to nemůže, ale mám to ALE ... Oživila mi to ke konci linka s babičkou Josie. Za mne 2,5*, šanci jí ještě dám.

04.12.2023 3 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Tak za mne toto byla pecka. Tak dobře odvyprávěný příběh, že jsem se nemohla odtrhnout, jsem dlouho neslyšela. Opět musím vyzdvihnout interprety, kteří mi knihu přečetli, hlavně Hannah. Ano je to krutý, tragický a hluboce dojemný příběh. Musím souhlasit, že epilog neměl chybu :o)

06.09.2023 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Úžasně a poutavě napsaný román. Dlouho jsem ho oddalovala a zbytečně. Chvíli mi trvalo se do děje ponořit, ale jakmile se stalo, nešlo odložit. Tajemný příběh z pera Zafóna mohu určitě doporučit. Audiokniha výborně namluvená a ta hudba ... miluju Španělsko :o)

10.07.2023 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

(SPOILER) Myslela jsem si, že snad už Carter nemůže být brutálnější, ale mýlila jsem se. Toto pro mne bylo už trochu moc. Popisy vražd byly zdlouhavé a nechutné. Nic pro slabší povahy (ale ty se asi nikdy k 10. dílu nedostanou :o). Nicméně tento díl je opět na 5*. Bojím se, že nás Lucien opět v nějakém díle navštíví a pokud ano, chci, aby to už bylo naposledy :o)

06.12.2023 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Příběh opět výborný a napínavý až do samého konce.
Strašně mi ale vadilo věčné Noahovo (jakožto policista) obviňování Josie z vyšetřování vraždy jeho matky a fňukání. Celá jeho rodina byla vlastně k nevydržení.
Jitku Ježkovou mám ráda, ale její hlas mi spíše sedí na historické romány a ne detektivky. Když mluvila Josie, zněla mi jak zmučená malá holčička. Hlas Vandy Hybnerové mi sedí víc :o)

19.05.2024 4 z 5

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

Předchozí díly se mi líbily víc, ale i tak je to čtivý a napínavý příběh. Už je na čase, aby vyšel další :o)

13.11.2023 4 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

No tvl ... To bylo něco na co jen tak nezapomenu. Tak drsné poslouchání jsem dlouho neslyšela. Odporná zvěrstva odporné doby, na kterou by se nemělo zapomínat a naopak připomínat. Děkuji všem hrdinům, kteří se zasloužili o to, že v takovéto době už nemusíme žít! A hlavně paní autorce :o)

26.01.2024 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Výborný thriller. Od Vendety mám desítky thrillerů a zatím žádný nezklamal. Děj odsýpá a poslouchala jsem skoro nonstop :o) Druhý díl doufám též nezklame. Jen si musím dát na chvíli od thrillerů pauzu, začínají se mi hlavní hrdinky trochu spojovat :o)

19.12.2023 5 z 5

Černý úsvit Černý úsvit Rolf Börjlind

V přehršli sérií, které mám oblíbené, se tato dostává na stupně výtězů. Toma, Olivii a Mette jsem si oblíbila již v prvním dílu. Děj má spád, napětí, vše do sebe zapadá. Odkrývání jejich životů a osudů je důvodem k otevření dalšího dílu. A ty obálky knih jsou dokonalé :o)

20.05.2023 5 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

S touhle sérií se trochu peru. Příběhy jsou napínavé, svižné a zamotané, ale problém mám s Lottie. Je mi nesympatická díl od dílu. V tomhle obzvlášť. Vzhledem k tomu, že oblíbených inspektorek mám hodně, nevím, zda budu pokračovat s celou sérií. Jisté je ale to, že čtvrtý si pustím určitě, protože konec tohoto dílu by hodně překvapivý :o)

09.02.2024 3 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

- Audiokniha -
Tento díl mne nenadchnul jako díl první, ale stále jde o slušný thriller. Občas mi přišlo, že se v knize nic moc neděje a trochu se děj táhne, ale druhá polovina to zachránila. Sayer jsem si oblíbila a anotace třetího dílu mě navnadila na koupi další audioknihy :o)

08.02.2024

Když krev promluví Když krev promluví Dana Stabenow

Tři dny nám tu v kuse leje, tak jsem si řekla, že po Carterovi si pustím něco z Aljašky. Podle hodnocení jsem nečekala nic moc mrazivého a ono to mrazivé nebylo. Ale mně to vůbec nevadilo. Dozvěděla jsem se víc o Kate a jejích kořenech. Taky hodně oceňuji, že na mě autorka nevalí dramata v romantické lince Jacka a Kate typu "chci ho / nechci ho; chci jí /nechci jí". Mám ráda humor Kate a Obludu, takže hurá na další :o)

15.01.2024 4 z 5