Abikk Abikk komentáře u knih

Hrob v ledovci Hrob v ledovci Arnaldur Indriðason

Nejsem příznivec konspiračních teorií, ale příběh mě bavil. Po knížce jsem sáhla kvůli nedávné návštěvě Islandu, který mě naprosto uchvátil. Objížděli jsme i ledovec Vatnajoekull, proto jsem si to mohla i živě představovat. Potěšilo mě, že i to (již zmiňované) tykání mi nevadilo tolik jako u knížky Jezero, kvůli kterému jsem ji odložila, jelikož jsem se ztrácela v postavách. Určitě další islandskou zkusím.

27.07.2018 3 z 5

Sníh Sníh Ed McBain

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy a nijak zvlášť mne nezaujala.

27.07.2018 2 z 5

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

Pro mě překvapení. Velmi hezky napsané a napínavé. Smutné je, že to není daleko od pravdy a takové věci se v Africe opravdu dějí. Určitě si přečtu od autorky další tituly.

10.05.2018 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Kniha hodně dlouho bojovala o moji pozornost. Nějak jsem měla větší očekávání. Hrdinka mi též přišla nesympatická.

21.03.2018 3 z 5

Osada na pahorku Osada na pahorku Asaf Gavron

Na knihu jsem se strašně těšila, ale nakonec se mi až tak nelíbila. Přišlo mi to strašně zlouhavé.

21.03.2018 3 z 5

Návrat do kavárničky v Kábulu Návrat do kavárničky v Kábulu Deborah Rodriguez

První díl byl rozhodně lepší, dáno asi tím prostředím, ale toto pokračování nebylo špatné.

13.03.2018 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Na knížku jsem se na základě anotace hodně těšila. Trochu mě od půlky nudila, ale konec to vylepšil.

11.08.2017 3 z 5

Palestina Palestina Joe Sacco

Skvělý komiks :o)

14.04.2022 4 z 5

Můj pinďour - Malý ilustrovaný průvodce světem mužského rozkroku Můj pinďour - Malý ilustrovaný průvodce světem mužského rozkroku Petr Pavel

Neurazí ani nenadchne. Dobrý pokus o popis pinďoura pro mladší muže :o)

14.04.2022 2 z 5

Odposlechnuto v Praze Odposlechnuto v Praze kolektiv autorů

Bavilo .... záchodové čtení, přečteno zatím 2x :o)

24.03.2022 4 z 5

Odposlechnuto v Praze 2 Odposlechnuto v Praze 2 kolektiv autorů

Pár vtipných odposlechů se najde :o)

24.03.2022 4 z 5

Irská kuchařka Irská kuchařka Mary Beth Keane

Knihy podle skutečné události jsou mé oblíbené. Knížka se četla dobře, ale hlavní hrdinka mi byla silně nesympatická a vlastně si i ten konec podle mě zasloužila.

16.08.2021 4 z 5

Jednou budeš Arab 2: Dětství na Blízkém východě (1984-1985) Jednou budeš Arab 2: Dětství na Blízkém východě (1984-1985) Riad Sattouf

Výborný komiks.

16.06.2021 4 z 5

Tajná večeře Tajná večeře Raphael Montes

Byla jsem podle komentářů připravena na nechutný příběh, který možná ani nedočtu, ale dočetla. Gradující originální příběh, který nejde nedočíst :o)

18.01.2021 3 z 5

Jutta Jutta Vladimír Černil

Moc milá knížka (pokud se to tedy dá tak říct vzhledem k tématu :o))

18.01.2021 4 z 5

Barma Barma Guy Delisle

S komiksem začínám a baví mě. Ráda poznávám země tímto způsobem :o)

02.12.2019 3 z 5

Tam - Jedeme do Afriky Tam - Jedeme do Afriky Busny

Po shlédnutí jejich cestovatelského pořadu na streamu jsem si s nimi Afriku projela i knižně a byl to zážitek. Vtipné, poučné a obdivuhodné povídání. Klobouk dolu odvaze, kterou do starého busíku WV vložili. Těším se na cestu zpátky, ale až po odvysílání. Je to totiž mnohem větší zážitek, když se vám ty scény vybaví :o)

10.10.2019 5 z 5

Nejbarevnější kuchařka Nejbarevnější kuchařka Kamu (p)

Kuchařka je naprosto dokonalá. Už jen listování v ní mně donutí něco uvařit. Díky jejímu pořadu, který je inspirativní a originální (hlavně kvůli její osobě) je vaření asijské kuchyně potěšení. Lituji ty poptávající v bazaru, protože téhle kuchařky se nemůže dobrovolně nikdo zbavit :o)

02.10.2019 5 z 5

Radostné bezdomovectví krlíčka a jeho přátel Radostné bezdomovectví krlíčka a jeho přátel Martin Kepka

Vtipné, skvělé, ale bohužel krátké :o)

21.06.2019 4 z 5

Brennerová Brennerová Wolf Haas