Devil-Ivet Devil-Ivet komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Co způsobí nevyřčená slova? Jak moc dokáže člověk ublížit svým blízkým? Třebaže to nikdo nechtěl? Nevědomky? Alena Mornštajnová napsala příběh, ve kterém i jedna nechtěná událost dokázala změnit život rodině na několik desetiletí dopředu. Autorka si skvěle pohrála s postavami, vše promyslela do detailu. A přestože se kniha nejeví jako nijaká hlubokomyslná, závěr vše pomíchá a posune o několik latěk výš. Naprosto perfektní kniha!

15.07.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Seznámení s Bryndzou bylo nečekaně skvělé. Do děje jsem se ponořila, stránky otáčela jednu za druhou a takřka se nedokázala od knihy odtrhnout. Bylo to napínavé, čtivé a postavy mi také sedly.

13.12.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Další z autorčiných počinů, který mě nemohl minout. Osud všech třech žen byl zajímavý a doslova mě vtáhl do děje. Nejvíce mě však zajímala Anna a pak Alžběta, která prchala z pohraničí před německou armádou. Skvěle napsané, čtivé a poutavé.

01.04.2020 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Julie Caplin svými příběhy vždy pohladí po duši a rozveselí. S touto knihou to nebylo jinak. Přestože tu nebyly popisovány všemožné dortíky nebo zákusky, skvěle popsala chorvatské reálie. Zátoky, zákoutí, pláže… Člověk by se tam hned rozjel. A romantický příběh k tomu. Kniha je skvělá, odpočinková a asi nejlepší díl.

15.07.2020 5 z 5

Med v hlavě, marmeláda v srdci Med v hlavě, marmeláda v srdci Hilly Martinek

Příběh plný krásných vzpomínek na dědečka a spousty ztřeštěných situací. Ale také bolesti, neboť dědeček trpí vážnou nemocí a pro Tildu je to krásný i smutný rok. Nejen že s ním zažije spousty srandy, ale později mu je velmi nápomocná. Je obětavá a vydá se s ním na cestu, na které prokáže dobrodružnou povahu ale i silnou vůli.

15.07.2020 4 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

V mysli vraha je napínavý, čtivý a poutavý příběh. Zoe je odvážná, inteligentní a opravdu mi přirostla k srdci. Škoda, že tu autor více nenapsal o jejím dětství a nezmínil se, co se stalo s jejími rodiči. Vrah byl zvrácený a bylo zajímavé se ponořit do jeho myšlenek. Skvěle pojaté. Závěr knihy mě nenechal chladnou a nedovolil ji odložit. Těším se na pokračování, neboť takto otevřený konec je nehoráznost!

01.04.2020 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Moje druhá kniha od autorky. Po Šílených výčitkách jsem měla obavy, ale opak byl pravdou. Děj pěkně plynul a stránky ubývaly. Skvěle propracované a až do poslední chvíle jsem netušila, kdo byl onen rodič z kvízového večera. Všechny tři hlavní hrdinky si mě získaly a s očekáváním a napětím jsem vplula do jejich třinácté komnaty. Skvělá kniha, určitě doporučuji.

22.04.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

O knize jsem v podstatě nic nevěděla, a tak jsem byla zvědavá, o čem budu číst. A byla jsem zaskočena a naprosto vtáhnuta do děje. Alena píše poutavě, zajímavě a svižně. Po jejích dalších knihách se určitě podívám :)

20.12.2018 5 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Mě Kazatel bavil. Byl napínavý, nápaditý a stránky rychle ubíhaly. Je sice fakt, že vraha jsem tušila, ale motiv mi unikal. Je to jiné, než ostatní detektivky. Autorka píše zajímavě.

03.02.2018 4 z 5

Láska ve světě lichých ponožek Láska ve světě lichých ponožek Marie Vareille

Marie Vareille napsala skvělý příběh o dvou sestrách, lásce, ztrátě někoho blízkého, bolesti, ale i naději. Co všechno se může stát, aby život najednou ustrnul na mrtvém bodě? Hlavní hrdinka musela najít sama sebe a odpustit, aby znovu mohla začít žít. Závěr knihy byl smutný a věřím, že někomu ukápne i slzička. Jednou se ke knize vrátím.

20.12.2020 4 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Freyja s Huldarem mě do dalšího děje vtáhli okamžitě. Jejich vztah je složitý a při řešení nového případu nastávají další komplikace. Samotný případ je zajímavý, napínavý a od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Nechybí ani šokující zvraty.

20.12.2020 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Ani zde si autorka nevybrala lehké téma, ale zpracovala je velmi dobře. Hrůza, kterou prožívali rodiče holčiček, byla děsivá. Jejich osud je však ještě děsivější a Kim musí udělat opravdu všechno, aby zachránila obě. Poutavé, napínavé. Nedokázala jsem knihu odložit. Zatím nejlepší díl, co jsem četla.

18.12.2020 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Chvíli mi trvalo se začíst, ale nakonec jsem spokojená. Divadelní hra, která má své kouzlo a na prknech musí být skvělá. Mrštíkové si skvěle pohráli s postavami a každá se rozvíjela. A hanácké nářečí nás vrhlo zpět do dávné doby.

18.12.2020 4 z 5

Láska a sýr v Paříži Láska a sýr v Paříži Victoria Brownlee

Autorka napsala úžasný příběh z Paříže. Ella se po rozchodu s přítelem vydává na vlastní pěst do města, kde nikoho nezná a neví, ani kde bude bydlet a jak se uživí. Přesto je její odhodlání veliké. Popisy Paříže byly skvělé, ale popisy různých sýrů… Naprosto všechny jsem chtěla ochutnat!

23.10.2020 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Další ze skvělých počinů Liane Moriarty. Skvěle napsané, místy vtipné a napínavé. Osud Alice mě zasáhl a nehodlal pustit. Stejně tak její sestry Elisabeth. Spolu se Sedmilhářkami řadím Na co Alice zapomněla mezi to nejlepší.

05.04.2020 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Jodi Picoult opět dokázala, že umí psát. Nápaditý příběh, který mě vtáhl a nehodlal pustit. Život Amišů byl zajímavý a jejich přísná pravidla drsná. A přestože je to velmi předvídatelné a jasně jsem odhadla, co se nakonec stalo s dítětem, četlo se to samo.

17.11.2019 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Po neskutečně dlouhé době jsem se k Joonovi vrátila. Pamatuji si, že mě předešlé dva díly neoslovily natolik, abych sháněla trojku. A to byla chyba, protože Svědkyně ohně byla hodně napínavá a čtivá. Tak nějak jsem tušila, kdo dívku zavraždil, ale skutečný důvod mě zaskočil a vlastně celá honba za Vicky je napínavá. Ale opravdu skutečný závěr, kdy se Joona ponoří do minulosti, mě naplnil zvědavostí, která jen tak neodezněla…

22.12.2018 5 z 5

Všichni jsme utkáni z hvězd Všichni jsme utkáni z hvězd Rowan Coleman

Od autorky první kniha, co jsem četla a musím říct, že parádní. Vůbec jsem se nenudila a přímo hltala osudy všech hrdinů. Perfektně napsané a vykonstruované postavy. S autorkou rozhodně nekončím.

19.12.2018 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Zakončení Pána prstenů bylo úžasné a smutné zároveň, neboť to celé skončilo. Skvěle propracované postavy, vykreslené reálie i děj, naprosto bez poskvrnky a závěr, po přemožení zla, byl také pěkný. Moc se mi líbilo navrácení do Kraje a nahlédnutí do daleké budoucnosti, kdy se dočteme o životě hlavních hrdinů

02.11.2018 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Čtivé, napínavé, občas vtipné. Tato detektivka se mi opravdu líbila. Téměř do poslední stránky jsem netušila, kdo Alexandru zavraždil. Nápadů bylo hodně, ale opravdový důvod mě překvapil. A její minulost? Tu jsem tušila, ale přesto… Nevěříte tomu.

08.09.2017 4 z 5