desert.fox desert.fox komentáře u knih

Tajemno na obzoru: O fenoménech UFO a mimozemských jevech Tajemno na obzoru: O fenoménech UFO a mimozemských jevech Carl Gustav Jung

Jev UFO z pychologického pohledu. Musíte se zabývat psychologií, abyste knihu pochopili, a nesmíte být skalními fanoušky UFO, abyste ji přijali.

27.07.2019 4 z 5

Odpověď na Jóba Odpověď na Jóba Carl Gustav Jung

Jedna z nejzajímavějších a nejnapínavějších - mohu-li to tak napsat - Jungových knížek. Kniha pojednává o Bohu způsobem doposud nevídaným a hledá pomocí biblického příběhu jeho stínový aspekt.
Není snadné knížku číst a není snadné ji přijmout, je-li nám vlastní konvenční způsob pojetí protikladů. A tož můj případ to není... :-)

Mandaly - obrazy z nevědomí Mandaly - obrazy z nevědomí Carl Gustav Jung

Individuační proces jednoho z Jungových pacientů. Nesedlo mi to, že šlo jen o jednoho pacienta. Tahle působil příběh nesourodě, ba někdy až svévolně.

27.07.2019 4 z 5

Duch Merkurius Duch Merkurius Carl Gustav Jung

Hodně doporučuji. Pohled na ducha - nebo spíše Ducha?- v celé své komplexitě.

Člověk a jeho symboly Člověk a jeho symboly Carl Gustav Jung

Knížka mne zklamala. Od Junga je v ní jenom málo prací. Knížka je tištěná na zbytečně drahém papíře a opatřena obrázky, které tvoří snad 50% obsahu a s článkem, který má komentovat, mnohdy moc nesouvisí....
Dřív se těmto knihám říkalo dárkové publikace.

27.07.2019 2 z 5

Člověk a duše Člověk a duše Carl Gustav Jung

Vynikající sbírka citátů. Jen tak - zalistovat a schválně, co mne osloví!?

Aspekty mužství Aspekty mužství Carl Gustav Jung

Knížka je kompilací kratší prací, které už u nás vyšly dřív, hlavně ve Výborech z díla. Tématem všech prací je mužství.

27.07.2019 5 z 5

Analytická psychologie: Její teorie a praxe Analytická psychologie: Její teorie a praxe Carl Gustav Jung

Vynikající základní jungiánské čtení. Kdo by rád porozuměl, neudělá chybu, když začne touto knihou.

27.07.2019 5 z 5

Aion. Příspěvky k symbolice bytostného Já Aion. Příspěvky k symbolice bytostného Já Carl Gustav Jung

Tak pěkný výklad - a přesto bystostné Já mnozí stále nechápou. Pravda, ne každý se zajímá o tento druh psychologie a pojem archetypu není snadné zkousnout - zvlášť, pokud rádi vnímáme svět přímočaře.

Z kroniky Akaša Z kroniky Akaša Rudolf Steiner

Podobné jako Tajná věda v nástinu, ale přinášející zase jiný pohled a rozšiřující. Když jsem před mnoha lety začala číst první vydání u nás dostupné (ještě ve slovenštině), začalo v rádiu hrát:
Zem pradávnych sĺnk
v chladnom tieni tajomstiev
na mapách jej dávno niet
Zem pradávnych sĺnk
nepoznáš jej žalospev
more nevydá viac ten svet
Pod hladinou spí kameň s tvárou naveky
v nehybnom tieni rias
a milenci sú si v tej hĺbke ďalekí
s rukou sa míňa vlas...

21.07.2019 5 z 5

Tajná věda v nástinu Tajná věda v nástinu Rudolf Steiner

Okultní výklad vývoje světa, který se hodí pro pochopení všech možných tradičních okultních nauk, např. alchymie. Knížka srozumitelně vysvětluje pozadí duchovních nauk.
Ačkoliv srozumitelně možná ne - jak čtu komentáře ostatních, musím poopravit názor. Je třeba si zvyknout na Steinerovu odbornou hantýrku. :-)

21.07.2019 5 z 5

Velká kniha Crowleyho tarotu Velká kniha Crowleyho tarotu Angeles Arrien

Na mne až moc jednostranně psychologizující.

20.07.2019 1 z 5

Liber Agape Liber Agape Aleister Crowley

Ufff! Ale tož zajímavé to je.

20.07.2019 4 z 5

Kniha Thothova Kniha Thothova Aleister Crowley

Učebnice tarotu, která není učebnicí tarotu. Anebo je?

20.07.2019 5 z 5

Liber Legis (Kniha zákona - Liber Al vel Legis) Liber Legis (Kniha zákona - Liber Al vel Legis) Aleister Crowley

Knížku si nelze přečíst: je potřeba o každé větě dlouho přemýšlet, meditovat, hledat - a mít k pochopení textu rozsáhlé znalosti.
Tož tak.

Jitro kouzelníků Jitro kouzelníků Jacques Bergier

Klasika. Mám přečteno několikrát.
Odvaha k odlišnému pohledu na skutečnosti okolo nás je tím, co lidského ducha postrkuje nahoru. Doporučuji.

Zóny stínu Zóny stínu Jozef Karika

Velmi pěkná kniha, propracovaná. Autorovi nevěřím: na to, aby si mohl být jistý, byl v době napsání příliš mlád. Ale jako inspirace je to vynikající dílko.

20.07.2019 4 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Elisabeth Haich

Nelíbilo se mi. Knížka je plná historických i duchovních nesmyslů. Autorka si nedala moc práci, aby příběh vypadal pravděpodobně i pro někoho, kdy má v duchovním poznání jakési vzdělání.
Knížce nelze upřít, že je líbivá a má spád

19.07.2019 1 z 5

Zlatá ratolest Zlatá ratolest James George Frazer

Zasvěcující kniha o magii, původně psaná jako vyvracení magie.

09.06.2019 5 z 5

Budoucí lidstvo Budoucí lidstvo Edward Bulwer (p)

Přelouskala jsem v jazyce anglickém jedné noci při vichřici v autobuse zavaleném polomem na hranici se Slovenskem - a to na jeden ráz. Jinak bych asi neměla trpělivost; ač staromilec, tak sto padesát let staré vypravěčské postupy jsou, inu, trochu, náročné.
A jsem ráda. Knížka nabízí hodně otázek, málo odpovědí a silnou inspiraci.

04.05.2019 5 z 5