desert.fox desert.fox komentáře u knih

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Z kraje působí knížka mírně chaoticky. Později je text občas rozvleklý (s nadsázkou často říkám, že američtí autoři jsou placení od stránky). Na rozdíl od mnoha jiných současných krimi ale děj nepůsobí klišovitě, přehnaně a skoro není nelogický. :-) Tento vánoční dárek stál za to.

30.01.2020 4 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Na můj vkus příliš klišovité a všechno je nej, třeba nejotřesnější vražda nebo ultranásilné zločiny. Ale čte se dobře, děj má spád.

Případ tajemného lukostřelce Případ tajemného lukostřelce Stanislav Češka

Spíše historický příběh, detektivka jenom okrajově.

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Konzumní detektivka, která se snaží porušit všechna pravidla, ale výsledek je trochu křečovitý. Moc násilí, zdlouhavé popisné pasáže - ale logiku to vcelku má.

Mýtus a skutečnost Mýtus a skutečnost Mircea Eliade

Pěkná monografie na téma základní struktury mýtu. Eliade je, pravda, trochu těžší na čtení.

05.11.2019 4 z 5

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

Konzumní detektivka na průměrné úrovni.

Satanismus Satanismus Josef Veselý

Knížka je pozoruhodná především vysvětlením historického pozadí. Přehledně jsou vyloženy základní myšlenky satanismu a autor nemíjí ani hlavní pověry, se satanismem spojené. Pěkná obrazová příloha!

17.10.2019 4 z 5

Sväté knihy thelémske Sväté knihy thelémske Aleister Crowley

Není to snadné čtení. Odpovídá víc myšlení muže - ženy jsou víc přímočaré. Kdo chce porozumět, co je theléma, nechť knihu přečte pozorně. Mnohé objasní i komentář vydavatele.
Slovenština mi nevadila.

01.10.2019 5 z 5

Mysterium Coniunctionis I.: Studie o rozdělování a spojování duševních protikladů v alchymii Mysterium Coniunctionis I.: Studie o rozdělování a spojování duševních protikladů v alchymii Carl Gustav Jung

Velmi poučná kniha. Její čtení pro mne bylo dobrodružstvím, které jsem si pečlivě dávkovala - každý den kousek.
V knížce najdete výklad alchymických symbolů. Jung vychází z citací, kterých je opravdu mnoho. Z nich tvoří vlastní pohled na významy.

01.10.2019 5 z 5

Praktická astrologie Praktická astrologie Jan Kefer

Mé nejisté hodnocení vyplývá zřejmě z toho, že nejsem astrolog. Na mne je výklad předmětu veden moc postaru.

21.08.2019 3 z 5

Vnitřní světlo Vnitřní světlo Arthur Machen

Náznak je tím, co činí příběh zajímavým. A taky slova vypravěče, který s naléhavostí doporučuje. Tím, že je vše podstatné řečené na pár řádcích, je naše mysl podrážděna a sama se opatrně vydává kousek za pokraj tmy.

05.08.2019 5 z 5

Velký bůh Pan Velký bůh Pan Arthur Machen

Příjemně mrazivé. Osobně bych domyslela příběh dál.

05.08.2019 4 z 5

Bílí lidé Bílí lidé Arthur Machen

Pozoruhodná snová krajina, nenápadně snová, ne tak moc jako Lovecraft. Jenom člověka podráždí, popíchne - a hledej si sám.

05.08.2019 5 z 5

Pondělí začíná v sobotu Pondělí začíná v sobotu Arkadij Strugackij

Je to ulítlé. A pochopitelnější pro ty, kdo zažili minulý režim.

02.08.2019 5 z 5

Planeta nachových mračen Planeta nachových mračen Arkadij Strugackij

Zádumčivá sci-fi mého dětství. I po letech přečteno s chutí - a potěšilo.

02.08.2019 5 z 5

Book IV (vybrané kapitoly) Book IV (vybrané kapitoly) Aleister Crowley

Co nemůžeš pochváliti, nehaň: Kéž by byl jiný překlad!

27.07.2019 4 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Poprve jsem četla v půli 80. let. Od té doby jsem se ke knize nevrátila, protože jsem se toho poselství bála.
Na druhé přečtení už to není taková síla - člověk stárne a nevnímá potom už tak dramaticky...

27.07.2019 4 z 5

Živlová magie Živlová magie Zuzana Antares

Dobrá cvičení! Živlová magie je základem magické praxe. Cvičím podle této knížky už několik let, občas něco doplním odjinud. Vyhovuje.

27.07.2019

Věda o mytologii Věda o mytologii Carl Gustav Jung

Rozbor dvou známých archetypů: Prvním je božské dítě, druhým Koré a Persefoné. Knize jsem porozuměla dobře a jeví se mi přínosná.

27.07.2019 5 z 5

Tajemství Zlatého květu Tajemství Zlatého květu Carl Gustav Jung

Není to snadné čtení.
Mé hodnocení knihy vychází jen z toho, co jsem pochopila - hlavně z Jungových poznámek. Ostatní víceméně nehodnotím: Nejsem příznivcem východních nauk, jsou mi vzdálené odlišným pojetím.

27.07.2019