Derread Derread komentáře u knih

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Nicneříkající anotace se snaží působit hluboce, což se jí zoufale nedaří. Tak vám ji přeložím podle reálného obsahu knihy:

Jemně perlivé, nedbale propečené a vyšeptalé vyprávění o rozchodu.

Toto je parodie na příběh o narcismu, sebezahleděnosti, zbabělosti a zmatenosti. O blbosti, hysterii i komické snaze šokovat. O těch nejhorších a ještě horších sexuálních scénách. O pindání a bohapustém pindání. O ztrapňování a ztrapňování se. O tom, že i ženy mají krizi středního věku a jsou schopné začít si s prostoduchým mladším jelitem, které by v inteligenčním testu porazila i lahev zkaženého vaječňáku od loňska. Toto je parodie na příběh bez jakéhokoli smyslu. Je to guilty pleasure, nebo vám při čtení mozek skutečně vyteče ušima?

Co vám budu říkat, to bylo fakt zoufalství. Pokud jste nezastydli někde zhruba v 15 letech, nedovedu si představit, že by vám četba něco dala. Ta kniha je asi taková rebélie, jako vyměnit někomu láhev coly za pepsi. Jedna hvězdička za pěknou obálku a plynulost, se kterou autorka ta bezduchá zvěrstva občas dovede sázet.

(Jo a ten citát Tolkiena na začátku? To je jako přilepit vteřiňákem Degasovy Baletky ke kresbě kosočtverce na umaštěným ubrousku. Zkoušel jsem kvůli takovému rouhání hodit knihu do Hory osudu, ale znechuceně ji vyvrhla ven.)

01.06.2023 1 z 5

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

No protože jsem se vyčerpal na žánrově obdobně Radce Třeštíkové, prostě jen napíšu, že asi nejsem cílová skupina. Proč si to dělám? Asi se rád trápím, ale přiznám se, že se mi to přece jen líbilo trochu víc než ty předchozí.

02.06.2023 1 z 5

Noční návštěvník Noční návštěvník Jeffery Deaver

Kdo by to po letech čekal... Lincoln Rhyme je zpátky. Už to nebyl takový hit jako dřív (po tolik dílech to už tak holt bývá), ale svezl jsem se na vlně nostalgie. Deaver je dobrý řemeslník.

02.06.2023 4 z 5