Denny456 Denny456 komentáře u knih

Cujo Cujo Stephen King

Stephena Kinga čtu celkem dost a i Cuja jsem někdy v osmnácti přelouskal. Zkusil jsem znovu a trochu to vyvanulo. Je hodně vidět, že jsme na začátku psaní jinak super autora. Je tam hodně balastu, které má oddalovat napínavější čtení. Ale zápletka a zpracování finalní části knihy je pořád na tři až čtyři hvězdy.

20.01.2022 3 z 5

Pan Kaplan má třídu rád Pan Kaplan má třídu rád Leonard Q. Ross (p)

Tohle je sand první knížka, kdy jsme nejdříve viděl divadelní zpracování a pak teprve četl knihu. Takže tak trochu něco poprvé. :) Samozřejmě je to legrace a dobře se to čte. A samozřejmě se to časem lehce opakuje. Ale doporučuji.

08.01.2022 4 z 5

Proces změny Proces změny Martha Wells

Asi to mám fakt rád. Přečtu to za den. Je to takové milé. A přestože jsem četl díly v pořadí 1, 3 a 2, tak to úplně nevadilo a stejně mě to bavilo. Asi je dobře, že autorka zvolila krátký rozsah. Sděluje v podstatě stejně hutný děj, co někteří jiní autoři. Ale ti třeba na 400 - 500 stránkách. Takže za mě dobrý.

08.01.2022 4 z 5

Chybný protokol Chybný protokol Martha Wells

Zase jednohubka, ale asi tomu přiházím na chuť. Pořád se bavíme o spíše delší povídce s jedním x dvěma nápady, ale skvěle zpracované a určitě se nikdo nebude nudit. Prostě to ani nestihne :)

01.01.2022 3 z 5

Karanténa s moderním fotrem Karanténa s moderním fotrem Dominik Landsman

Pokud čtete od Landsmana první knihu, budete asi spokojeni. Je to průměrně vtipný a stále dobrý. Pokud čtete již druhou či další knihu, tak dostanete totéž co jste už četli, jen trochu jinak. Takže výsledek bude slabší. No a pokud si pamatujete na původní texty, třeba v časopisu Týden... tedy z doby, kdy tento časopis byl ještě ke čtení..., tak asi budete celkem zklamáni.

06.12.2021 3 z 5

Pes baskervillský (komiks) Pes baskervillský (komiks) Jan Štěpánek

Dlaší skvělý komiks na hranici starších dětí a dospělých. Martin Pospíšil se opravdu vytáhl. Atmosféra je super a je mírně potlačen Holmes, což mě baví, protože tuhle postavu zase tak nemusím. A kresba fakt parádní.

22.11.2021 4 z 5

Cha cha chá, zasmál se Mordechaj Cha cha chá, zasmál se Mordechaj Klára Smolíková

Tak tohle se opravdu povedlo. Poměrně nenásilnou formou se odzvídáme o historii, tradicích a všem dalším u řidovské kultury v našich zemích. A to vše ještě odproštěno od holocaustu, což je myslím pozitivní, protože obecně se se židosvtvím spojuje především toto. Skvělé ilustrace a super forma. pro děti za 5 hvězd.

14.10.2021 4 z 5

1984: grafický román 1984: grafický román George Orwell (p)

Komiks vypráví klasický příběh. 1984 jsem četl dvakrát jako knihu a celkem mě zajímalo jak bude převyprávěn. A myslím, že to je tak lepší průměr. Na běžný komiks je to hodně upovídaný a v některých pasážích je vidět, že ta komiksová forma tomu nadčasovému sdělení knihy moc nesedí. Jinde se to i celkem hodí. Kresba mi chvílemi pišla jako velmi rozdílná někdy úžasná, jindy celkem odfláknutá. Možná si ilustrátor hrál s nějakým dalším vyzněněím, ale asi jsem to nepochopil.

08.10.2021 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

No tak si to shrňme. Knížka vybrána na databázi, jen kvůli čtenářské výzvě a díky tomu, že tohle by snad ještě alespoň trochu šlo. No a splnilo to očekávání. Dostáváme další, v podstatě pořád stejný, příběh, který je napsán jen maličko jinak, ale hezky postupně vypsány všechny klišé, které jsou v knížkách o holokaustu. Jediná změna je jen závěr za který jsem přidal jednu hvězdu.

14.08.2021 2 z 5

Poselství ze Stínadel Poselství ze Stínadel J. Č. Grifin (p)

Tak to byla jízda. Narozdíl od Hrnčíře, který pracuje s tématikou Stínadel z pohledu 90. let, tak Červinka navazuje na stinadelskou trilogii. Tu mám načtenou z dětství a mám ji rád, přestože Foglar napsal lepší knížky. Červinka pochopitelně není Foglar, ale rozhodně není horší. Příběh vás celkem pohltí a žene dopředu. Ano je zde hodně postav a je potřeba znát dobře trilogii, abyste se chytili. A vystupuje tu i dost dospělých a hrdinové jsou konfrontováni se svým okolím, což je mnohem více realističtější než Foglarova trilogie. Obecně mě přišla ta kniha realističtější, ale to mě vadí skoro u všech Foglarovských knich. Takže za mě velmi jednoznačně dobré pokračování. Snad Albatros vydá i další dva díly.

28.07.2021 5 z 5

Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera Jaroslav Foglar

Kniha zahrnuje příběhy, které nakreslil Jan Fischer. Takže pozor nejsou všechny, jen část. V tomto Olympia před lety udělala větší kus práce. Co je tedy nového? Především Prokůpkův doslov, který je jako vždy kvalitní. Pak několik komiksů, kde je ukázka, jak postupně byly některé příběhy přemalovávány a pak Foglarův úvod, který ale už dříve párkrát vyšel. Když to srovnám s Olympií, tak jsem rád, že ji mám a tuhle knížku zase vrátím do knihovny. No a nostalgie jinak veliká.

24.07.2021 4 z 5

Oběť Oběť Vicente Segrelles

Tenhle komiks je prostě hlavně o nádherné kresbě. Zatímco jinde hltám děj, tak tady je děj podružnější a občas dost prostý. Ale ty kresby, to je prostě stále paráda.

15.07.2021 4 z 5

Dryák Dryák František Novotný

Tahle kniha se dá opravdu těžko popsat. Pokud máte hodně načteno a máte přehled o historii, tak se budete myslím dobře bavit. Samozřejmě je nutné ke knize přistupovat s jistou mírou nadhledu. Já se bavil velmi dobře.

21.06.2021 4 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Tak tenhle díl mě zatím bavil nejvíce. Hodně se toho děje na všech místech a je zde množství zvratů. Takže za mě super.

14.04.2021 5 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Kyša není Kotleta!!!!! :) No já jsem doufal, že tam bude více alternativní historie. Dostali jsme v podstatě detektivku z pohraničí. Není to špatné ale na Kotletu to prostě nemá. A přitom ten potenciál tam určitě je.

23.05.2024 3 z 5

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Kniha mě mile překvapila. Na systém textu v knize a styl toho textu si je potřeba trochu zvyknout, ale dává absolutní smysl a stojí to za to. Příběh je o všem a o ničem a i to je vlastně hrozně fajn.

01.05.2024 4 z 5

Kocovina šumavského léta Kocovina šumavského léta Martin Sichinger

Autor a jeho styl psaní mě neuvěřitelně sedí. V pozadí skvělého popisu doby před listopadem je úměrná detektivka s pátráním po tom co se před lety stalo. Velmi uvěřitelné postavy, skvěle napsané.

15.04.2024 5 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

A letošní King je splněn. Pytel kostí je klasická Kingovka. Tedy delší text napěchovaný spoustou odboček od hlavního děje. To je to co King píše. A tady to naplnil vrchovatě. Za mě super čtení.

04.04.2024 4 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Tak první knize autora "Chaloupkám" jsem dal jasný odpad. A ani po roce a půl si nemyslím, že by to nebylo zasloužené. V této knize je cítit, že autor se alespoň trochu vypsal. Pořád je to napsané velmi jednoduchou češtinou s velmi slabými dialogy. Navíc během čtení jsem si často vzpomněl na obsahově podobně zpracovaná témata v jiných knihách. Nejčastěji Zdivočelá země od Stránského, ale dobře. Stále je děj dopředu předvídatelný. Celkově se to čte trochu lépe. A co jsem ocenil už není žádná cikánka, která vám předvídá budoucnost :)

07.03.2024 2 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Upřímně trochu slabší než první dva díly. Bábi tady má trochu jinou roli než v dalších dílech a to mě dost rušilo. I mágové a obecně svět se asi zatím začínal stylyzovat a je to dost vidět. Ale jinak pořád nadprůměr.

01.02.2024 3 z 5