Denny456 Denny456 komentáře u knih

Poslední tajemství Jana T. Poslední tajemství Jana T. Jaroslav Velinský

Tak tohle vrácení se do dětství je úplná bomba. Jak je možné, že mě to minulo dříve. Byl jsem nadšen a naprosto ponořen do děje. Bylo to dějově plnější než Foglar, mnohem vyváženější. Tohle je nutnost.

02.12.2022 5 z 5

Sekyra Sekyra Ludvík Vaculík

Jdete a přemýšlíte. Tok myšlenek ve vaší hlavě jede a jede na plný plyn. Vyskakují věci zapomenuté, nepříjemné, příjemné a zajímavé. A pak to někdo "jen tak" hodí na papír. A to je Sekyra. To musíte.

02.12.2022 5 z 5

Husitská revoluce: Stručná historie Husitská revoluce: Stručná historie Petr Čornej

Tak tohle je lahůdka. Úžasný rozšířený vstup do husitských dějin. Určitě není pro vědce, ale ani pro nějaké začátečníky. Fakt je potřeba něco znát, abyste se začetli. Na druhou stranu je to dost srozumitelný a hodně přehedný. Tohle je za plný počet.

24.07.2022 5 z 5

Ideální svět Ideální svět Theresa Hannig

Další super scifi, které ukazuje možnou realitu. V řadě případů společnosti se mi zatajoval dech, když jsem si představoval, jak blízko k některým věcem máme. A jak by to někteří velmi rádi podpořili a v podstatě by se jim to i líbilo. Tak si jen přejme, aby se tak nestalo. Konec je příjemně otevřený, tak uvidíme, zda budou další díly.

07.12.2021 4 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Tak tohle je prostě jedna z mých oblíbených her. A první Čapek, kterého jsem v šestnácti četl. Od té doby už několikrát a pořád je co objevovat. A Čapek je jediný český autor, kterého načítám skoro celého. Na Čapkovi a tedy i na Matce je úžasné, že přestože ji aktuálně tvořil po válce a je to bezpochyby protiválečné drama, tak ve skutečnosti je strašně nadčasové a platné pořád. A navíc se rozhodně nedotýká jen protiválečné literatury, ale i obecných lidských vztahů.

04.06.2021 5 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Milan Kundera - světoznámý spisovatel, kterého jsem nečetl. Tak jsem se do toho pustil. Samozřejmě přišlo zklamání. Čekal jsem prostě více. Žert není jednoduchý na čtení, ale práce s jazykem je právě za ty čtyři hvězdy. To mě celkem nadchlo. Jinak příběh (příběhy), pokud o nich můžeme mluvit, jsou takové jednoduché až lehce ploché zápletky, které jsou zajímavě propojeny. Ke Kunderovi se ještě vrátím. Ale již s pocitem, že světoznámý autor nemusí být automaticky spojen s tzv. "wau efektem". :)

14.04.2021 3 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Slyšel jsem na to pět chválu. No není to špatný, ale hit sézóny taky ne. Čte se to klidně a vše je tak ja má být. Tak jak se pomalu rodí kšeft s kávou, tak pomalu jde i "děj" knihy. Na konci je pak krátká povídka o tom co bylo předtím. Za mě skoro lepší.

18.02.2024 3 z 5

Zítra přijde Olah Zítra přijde Olah Martin Sichinger

Mě to potěšilo, byť jsem vůbec nic nečekal. Ten jazykový posun do jiného věku a přizpůsobění způsobu vyjadřovaní byl dokonalý. Příběh není žádný veledílo, ale pár zajímavých zvratů tam bylo. Takže za mě určitě nově objevený dobrý autor.

12.12.2023 4 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Tuhle knížku jsem kdysi dávno již jednou četl. A je pořád velmi dobrá i po letech. Příběh je dobře vymyšlena vystavěn. Dokonce jsem spokojený i s tím na co tu dost lidí poukazuje, tedy na to, že kniha má několik vrcholů. Tak by to totiž v realitě určitě bylo. Za mě jeden z lepších Kingů.

20.11.2023 4 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Je tam dost postav. Je tam fakt dost postav. Sakra neměl jsem si psát nějakou mapu, kdo je kdo? A sakra, kdo je zase tohle a s kým se sešel? No nebylo to lehké a přehledné a nejvíc mě zklamalo, že když jsem se konečně chytil, kdo je kdo, tak už mi zbývalo jen 40 stran. Ale bylo to dobrý. :)

29.01.2023 4 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Je to dobře napsané, čte se to rychle a odsýpá to. Trochu mě zaskočilo, že jsem rozuzlení věděl už v půlce knihy a jen čekal na to, jak se uskuteční.

29.01.2023 3 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Kotleta a nové universum. Za mě fakt dobrý. Autor se s tím nepáře a vrhne vás tvrdě do akce a v podstatě vás v ní drží po celou dobu knihy. Moc hodných postav zde nehledejte. Jako v životě.

24.07.2022 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Sloupky od různých lidí čtu rád. A vždy se hrozně špatně hodnotí, protože mají z logiky věci kolísavou úroveň. Marek Eben dokonce v této knize píše, že ty, co se vám nelíbí , tak se mají vytrhnout a vyhodit. Vtipné. :) No a celkově je to tak napůl, občas jsem se bavil a občas bych trhal.

20.02.2022 3 z 5

Shi. Kniha 1 a 2 Shi. Kniha 1 a 2 Zidrou (p)

Ano tohle je důvod proč číst komiksy. Skvělá kresba, vyborný příběh a to celé dohromady vytváří super čtení. Nakladatelství Vybíral už dávno u mě předběhl Crew a přestože vydává menší počet věcí, tak kvalitativně v podstatě nešlápl vedle, zatímco crew.... No nic. Takže jestli máte rádi vyprávěni o viktoriánské Anglii, tak tohle je pro vás.

02.02.2022 5 z 5

Pěticípá totalita: 100 let KSČ v rozhovorech Pěticípá totalita: 100 let KSČ v rozhovorech * antologie

První hodnotitel. Aj, aj. Po knížce jsem sáhl v knihovně s tím, že si počtu o dějinách KSČ. Doma jsem zjistil, že krásný obal trochu zavádí a jedná se o rozhovory. Ty však stojí v některých případech za to.
Takže ty co stojí za to jsou: Jan Rychlík, Vítězslav Sommer a Michal Stehlík
- tyhle tři rozhovory profesionálních historiků stojí za to a v podstatě mapují dějiny KSČ, ovšem za pomocí krátkých vstupů v zajímavých dějinných datech.
Ty co nejsou nic moc: Daniel Kroupa, Pavel Žáček - rozhovory plné osobních bolístek, které vystupují poměrně dost na povrch a pánové se je ani nesnažili zakrývat.
Rozhovor s Jaromírem Štětinou - tady se mi chvílemi chtělo smát jisté naivitě a sklonu ke konspiračím teoriím a chvíli mi pána bylo hrozně líto.
Potřebná kniha, kde je potřeba si vybírat.

14.01.2022 3 z 5

Pomsta a vykoupení Pomsta a vykoupení Alejandro Jodorowsky

A další Jodorowsky. Toho chlapíka mám fakt rád. Nejlepší je, že vždycky přistupujete k jeho knihám s tím, že očekáváte cokoliv a taky to dostanete. Prostě v ději s emůže stát cokoliv a vždy vás překvapí. A proto je super. A tentokrtá opět i kvalitní kresba. Takže super.

03.11.2021 5 z 5

Dracula (komiks) Dracula (komiks) Bram Stoker

Přidám se k převážně nadšeným recenzím. Tento komiks je prostě skvěle zpracovaný a ilustrace jsou úžasné. Příběh jsem četl v řadě různých zpracocání, ale tady hraje prim především kresba. Plný počet.

05.06.2021 5 z 5

Čáslavská Čáslavská Jan Novák

Komiks byl zajimavy. Pribeh jsem znal z dokumentu a Jaromir 99 je super jako vzdy.

26.05.2021 3 z 5

Zbabělci Zbabělci Josef Škvorecký

Zbabělci jsou prostě dobrý. Je to lehké na čtení a vysoce zábavné. Duševní pochody Dannyho mě bavily. Je krásně popsáno co se lidem v určitých chvílích honí hlavou.

14.04.2021 5 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Poprvé Smrť u Pratchetta ve větším formátu. Mě baví každý knížka autora ze Zeměplochy, ale tato je o příčku víše než předchozí Čároprávnost, byť pořád o příčku hůře než první dva díly s Mrakoplašem. Pořád je to ale jen takový rozjezd. :)

21.03.2024 4 z 5