Denny456 Denny456 komentáře u knih

Něco mezi historií, písmáctvím, románem a orální historií. A vše super seskládané dohromady ke snadnému použití. Autorku mám rád a zatím jsem od ní četl všechny knihy. Psát umí a i když tohle je opravdu jiný styl než kostel, tak je to hodně čtivé.

14.11.2023 5 z 5

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

Někdy bohužel platí, že čím starší tím lepší. Jako tenhle román je fakt 70 let starej. Ale kdyby mi někdo řekl, že ho napsal někdo tento rok, tak bych mu uvěřil. Neuvěřitelné. Je to opravdu mistrovské dílo, které nezestárlo ani o den.

14.11.2023 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Moje srdcovka. Velmi dobře napsaná kniha. Čte se jedním dechem.

14.01.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Tak jsem to přečetl. Ta kniha by byla opravdou knihou roku, nejvíc očekáváná a hodně potřebná, kdyby.... No kdyby byla založena na skutečných faktech a nebyla drtivá většina vymyšlená. Ale především, kdyby autorka po dopsání vzala červenou tužku a tak 300 stran balastu seškrtala. Je to rozvleklé, je to v určitých částech hrozně rychlé a čtivé a pak třeba 80 stran balastu. Jen to téma je potřebné, ale takto zpracované? Je to trochu medvědí služba. Nemůžu dát více jak 2 hvězdy ze 6.

29.05.2022 1 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Další potvrzení toho, že film málokdy bývá lepší než kniha. A to jsem film viděl před přečtením. Kniha je samozřejmě v podstatě odlehčené čtení, kdy byste se měli bavit a nějak zásadně nehledat větší smysl díla. A v tom funguje za mě velmi dobře.

20.02.2022 4 z 5

Hostinec U kamenného stolu Hostinec U kamenného stolu Karel Poláček

Karla Poláčka mám prostě rád. Jeho jazyk vyprávění asi není úplně pro každého, ale mě to baví. Dějově je to klasický prvorepublikový pohled na lehce zidealizovaný život. V jiných knihách je Poláček mnohem více kousavější, tady samozřejmě taky, ale méně. Tohle číst je prostě radost.

25.06.2021 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Nevím čím to je, ale tahle série mě zaujala, přestože tento typ literatury úplně nečtu. A i přesto, že se autor trochu opakuje a používá tu samou metodu stále dokola a ona přesto celkem funguje. Předchozí díl, byl asi neslabší ze série, ale tady se zase vrací autor k tomu lepšímu co napsal. Holt budu muset asi tyhle jednohubky dočíst i do posledního dílu.

29.01.2023 4 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Tohle je prostě jiné, než ty záplavy knih na "moderní" téma holocaustu. Tohle je drsná realita a je to možné prožít s autorem. Silná kniha.

14.06.2022 5 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Rudiš je prostě jinej. Je potřeba být na něj nastavenej, ale pak je to pořádná jízda. Jsou zde zachycené řeči a kecy party chlápků. Ti plkají a plkají a postupně se objevují zásadní myšlenky jednotlivých protagonistů. Z banalit jsou velké věci. Taže za mě super.

17.03.2022 4 z 5

Stezka Českem Stezka Českem Martin Úbl

Knížka o chození a novém fenoménu v ČR. Místy je psaní velmi vtipné, místy trochu méně, ale celkově se kniha čte pěkně a člověka nabudí, což je přesně účelem.

21.03.2024 4 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Někdy i hodně stará kniha může být navýsost aktuální. Aneb rychle to přečtěte, než to zakážou!

11.04.2023 4 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Kotleta ve své klasické poloze. Nenechám toho smrada co mě čte, vydechnout ani na minutu a budu chrlit jednu akční řežbu za druhou a vršit nové a nové šokující informace a uvidíme co to s ním udělá. Když bude mít rozum odhodí to, ale on nebude. Ne, ne. Takže kdo chce super ulítlost u které se výborně odpočívá, tak tohle je to pravé.

31.01.2022 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Ze všech třech dílů rozhodně nejslabší. Myslím, že si autor měl po napsaní sednout a sebekriticky vyškrtat tak 200 stran. Pak by kniha byla sevřená, měla jasně daný děj a hlavně nenudila. škoda. Takto musíte sem tam překlenout nudnou pasáž, která má tu 10, tu 20 strana k ději nijak nepřispívá. Jako zakončení série to bylo slabé.

25.02.2024 3 z 5

Kyselé bonbony Kyselé bonbony Kealan Patrick Burke

Tak tohle přečtete doslova jedním dechem. Je to krátký, je to nabitý akcemi a je to dobrý. Je pravda, že jiní autoři by z toho dokázali udělat třídílnou ságu o 1200 stranách, ale někdo to prostě umí i takto. :)

05.10.2023 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Další díl. Používám to jako naprosto oddychovou jednohubku mězi jinak težkými knihami. A funguje to super. Je to dost ulítlý, občas se to celkem opakuje. Ale je to krátké a má to i řadu nových nápadů. Takže pořád pohoda.

18.09.2022 4 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Kdyby teta Kateřina ze Saturnina nakonec napsala svůj vysněný román, byly by to Chaloupky. Je to čistá červená knihovna naroubovaná na důležité téma, které ale kniha nijak zásadně nereflektuje. I červená knihovna však může být dobře napsaná. To se ale neděje. Ploché černobílé postavy, opravdu špatně napsané dialogy, jednoznačně předvídatelný osud postav. Autor dokonce, aby vám to bylo jasné že to s někým dopadne špatně, upozorní na toto několikrát v ději a nechybí ani předvídavá cikánka. :) Co k tomu říci? Raději snad už nic. Tohle je můj první odpad.

09.07.2022 odpad!

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl byl stejně dobrý jako první. Sice už chyběl ten prvotní "wau efekt" z prvního dílu, což je logické, ale to jen proto, že i druhý díl je napsaný stejně dobře jako první. Jediné co mě překvapilo bylo chování jedné ženské postavy v roce 38 a myslím, že mi to nepasuje k tomu, jak byl popisován její charakter celou dobu předtím, ale dobře. ZA mě určitě doporučuji.

23.10.2021 5 z 5

Aga Aga František Kotleta (p)

Tenhle díl mě zatím po jedničce nejvíce nadchnul. Přišla mi to fajn jízda. Klasickej Kotleta a vše co on umí, akorát zase trochu jinak. Paráda.

22.04.2024 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Je to hodně čtivý, celkem mě to pohltilo a postavy mě bavily. Myslím, že i to časové rozpětí knize hodně pomohlo. Střetává se tu obyčejný život obyčejných lidí s většími událostmi. Za mě prostě dobrý.

15.01.2023 4 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Pohádka od Kinga. No co si budeme... je to jiné, než jeho "běžné" knihy. Není to vysloveně špatné, ale ani na pohádku to není v podstatě nic moc. A já mám Kinga tak rád.

15.01.2023 3 z 5