denniys denniys komentáře u knih

Dům mrtvých Dům mrtvých Steven Erikson (p)

Druhý díl potvrdil, že tohle Dílo je opravdu vyjímečné..od první do poslední stránky jsem hltala každé písmeno..ovšem Coltainův psí řetěz?? na to nejsou slova..strhující, velkolepé, dojemné, děsivé, geniální - každé toto slovo absolutně nestačí.. něco málo už jsem přečetla, ale v žádné knize jsem nepotkala nic takového, NE takového ne...ten pochod, řetěz tisíců lidí, plný bezmocnosti,plný smrti a zároveň odolávající přesile ohromné armády svou odvahou, statečností, silou, oběťmi, chytrostí a ze všech sil i víc než posledních, si čtenář chtě nechtě bude chvíli pamatovat..geiální strategie, momenty, kdy se vám tlačí slzy do očí nebo naopak se chce smát nad humorem některých hrdinů, momenty, kdy si říkáte - tohle je fakt nechutný, momenty, kdy byste některé postavy zadupaly tisíc líg do bláta, momenty, které si musíte přečíst ještě jednou, protože je to jedno velké "cože?"...kniha je plná Momentů..pan Erikson dokázal něco neobyčejného..velmi by mě zajímalo, jak by Malaz vypadal jako seriál, chtěla bych, aby tohle mohli vidět i lidé, kteří si to nikdy nepřečtou, ale fantasy mají rádi..u Hry o trůny seriál také fungoval, Malaz by sice byl náročnější, ale mohla by to být hodně přísná podívaná.....Nicméně Dům mrtvých sekunduje prvnímu dílu a 97% jistých, Coltainův pochod 100%!!!

27.12.2018 5 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Musela jsem si dát chvilku času na promyšlení komentáře k této knize..a stejně to nepomohlo..byla to má prvotina od tohoto autora a je nutno uznat, že umí, opravdu umí..mám ráda depresivní knihy a tahle byla dle mého gusta.. Svět, jenž je nám zde představen, si dokážu díky bravurnímu popisu dokonale představit i chápu všechny postoje, názory a motivy jednání hlavního hrdiny..byl vychován bezcitně a byla jsem šťastná za to, že dokázal pochopit, že je celý život ovládán skrz provázky a když se na konci odstřihl od svého loutkáře a zničil mu loutkové divadlo, mé srdce plesalo radostí..jeho poslední chvíle s Aničkou byly dojemné, ale vydržela jsem nebrečet...tato kniha spojuje depresi s filozofickými úvahami o životě a smrti..myslím, že autor to vystihl zcela správně - nač žít věčně, když nevíme, co s věčností a čím ji zaplnit..zaujala mě myšlenka, že pod záštitou dlouhověkosti nikdo nevytvořil nic vyjímečného, že k mimořádným činům nás nutí neustále běžící čas vstříc našemu konci a touha tu něco zanechat, proč něco tvořit, když tu budu věčně? Budoucnost je velmi dobrá kniha a ještě chvilku mi bude vězet v hlavě...to co nám předkládá autor vůbec není nereálné a věřím, že kdyby lidstvo něco takového v budoucnu potkalo, odvíjela by se politika přesně tímto směrem!

23.12.2018 5 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Má cesta s Rolandem je u konce a neobešla se bez slz, tento příběh mi bude chybět a říkám - díky, sai Kingu, že jsi to za těch 34 let napsal.. Když se podívám na Temnou věž jako sérii, musím říct, že je opravdu promakaná, nejvíc oceňuji prolínání s veškerou jinou autorovou tvorbou, tím je velmi jedinečná. Že King dokáže napsat nenapsatelné a že by udělal skvělý román i z receptu na míchaná vajíčka, ví každý jeho fanoušek, ale přesto Temnou věží překvapí i čtenáře, který si myslí, že ho ničím už překvapit nemůže. Vytvořil zajímavý svět, postupně světy přibudou a začne se rozlišovat v jakém "kdy" a "kde", jelikož světy i čas se hnul, v těch světech najdeme hrdiny, které si zamilujeme, i když nám původně moc nevonějí a nakonec je všechny milujeme a ve středu toho všeho stojí jeden pistolník, odhodlaný obětovat všechny a všechno kvůli Temné věži...Byla jsem zvědavá, jak jeho cesta skončí, čekala jsem snad všechno, jen ne tohle..Konec mě nadchnul a zárověň ho nenávidim..Mě jako čtenáře by zajímalo, za co ho osud - ka, trestá, své hříchy vykonal přece až cestou a jeho cestě předcházely ušlechtilé myšlenky, ovšem odpověď nezná asi ani Stephen..Potěšil mě osud Susannah, neviděla jsem na další řádky přes závoj slz.. a Ochu?? co statečný Ochu??? Och dal knihám srdce, jakousi duši, jeho mluva byla kouzelná a stal se bezpochyby mou nejoblíbenější postavou celé série. A s čistým srdce mohu poznamenat, že Ochu dlouho zůstane jednou z mých nejoblíbenějších knižních postav vůbec!!!!!.. Temná věž pro mě končí, svou cestu jsem si užila se smíchem, napětím i slzami a děkuji za ní!!! Myslím, že už se k ní nikdy nevrátím, přece jen je to časově náročná, obsáhlá četba, ale budu si ji pamatovat... Temná věž je jeden z příběhů, na který se nezapomíná a jeho stopy budu hledat v jiných románech tohoto autora......... ps: občas říkám, že S. King musí být mimozemšťan, normální člověk přece nemůže vyplodit tolik dokonalých příběhů, tolika rozličných témat a pobavilo mě, jak si sám za sebe dělá v tomto příběhu srandu, zda není příchozí :D ....." dlouhé dny a příjemné noci "...

23.12.2018 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Velmi originální kniha..chvíli jsem neměla chuť číst dál,posléze nešlo přestat..zaujalo mě,že každá následující část má v sobě střípky té předchozí a tak to jde kupředu,až se příběh začne vracet a skončí na začátku..část o útěku z domova důchodců nemá chybu :)..formální stránka úžasná,autor se vyřádil na střídání stylů,jen některé pasáže mohly být kratší..hodnotím 80/100..a teď se jdu podívat na film

23.12.2018 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Kniha je dobra,ma stejnou kvalitu,ne-li vyssi nez predchozi dily,rozhodne jsem se nenudila a byla napnuta jako struna a moooc opravdu mooc me potesil konec..ten je proste vyborny :) pred par dny jsem videla film a ptam se jen "coze?" a "proc?"..tak skvelou predlohu takhle zprznit :( to opravdu kazdy americky film musi koncit happyendem?? Ted mi kamaradi,kteri videli film,fakt neuveri,ze knihu povazuju za perlicku :D

22.12.2018 5 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Bez nadsazky je to asi nejlepsi kniha,co jsem kdy cetla..predevsim je mnohem povedenejsi nez predchozi dily,jedina kapitola z pohledu kterekoliv postavy neni ani na minutku nudna..nemohu se dockat Vichru zimy..znam serial,mam ho strasne rada,ale s knihou se absolutne nemuze rovnat..nechapu,proc se nedrzeli predlohy,kdyz je tak skvela,ach ten konec,Varys hodne huste! Chapu,ze sedma rada serialu bude odlisna kvuli predstihu serialu pred knihami,ale tato kniha byla jiz vydana,kdyz se tocil,nebo minimalne tvurci spolupracuji s panem autorem na odpovidajici serii serialu (aspon pokud pan google poskytnul spravne info),tak proc tam vynechali Aegona? To je asi jeden z nejmarkantnejsich rozdilu a zrovna toho je opravdu skoda,jsem zvedava,ceho docili dalsi drak :) opravdu nadherna kniha..jsem rada,ze jsem se do Pisni ledu a ohne pustila,je to nejpusobivejsi knizni serie,ktera se mi dostala do rukou a jsem presvedcena,ze ji uz nic neprekona..vymyslet svet tolika kralovstvi,svetu,boha Svetla a boha Jineho,ostatnich bohu,zed,svet za zdi,tolik tvoru,tolik postav tak skvele psycholigicky vykreslenych,tolik propojenych osudu-neuveritelne..uz jen predstava,ze v tuto chvili mam precteno pres 5000 stran a autor od prvnich stran musel tusit,co napise o desetitisice radku pozdeji,pac souvislosti jsou tak uzce propojene..jsem uchvacena,jak jen clovek muze knihou byt..ted nezbyva jen cekat,jak se nakonec vsechny pribehy uzavrou a kdy se konecne privanou ocekavane vichry zimy :)

22.12.2018 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Tak tahle kniha mi neskutečně sedla do momentálního čtenářského rozpoložení..
Opravdu jsem si ji užila.. první třetina byla slabší, ale když Poutnice potkala skupinu přeživších, nabral děj obrátky a nešlo mi odpoutat se..
Za mě se jedná o velmi zdařile napsaný příběh určený spíše pro ženské čtenářky..

29.12.2023 4 z 5

Meče noci a dne Meče noci a dne David Gemmell

Tak Drenajská sága je kompletně za mnou a bude mi chybět.. tato série se nedá číst v kuse, rychle se omrzí kvůli pocitu, že příběhy jsou jak přes kopírák, když se nechá časový odstup pár jiných knih, stane se návrat do Drenaje čtenářským blahem.. bohužel, už není kam se vracet, tak se podívám na jinou tvorbu tohoto autora, jelikož o tom, že umí, mě přesvědčil naprosto jistě.

03.08.2023 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Za mě se jedná o druhou nejlepší Aristokratku, kvalit předchozího dílu úplně nedosáhla, ale pořád je lepší než první díly.. pár momentů bylo opravdu úsměvných, příjemná kniha k letní relaxaci..

03.08.2023 3 z 5

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

Jak mě první díl spíše zklamal, tak mě druhý neskutečně potěšil.. ano, najde se spousta nelogičností v ději, příběh je klišoidní a milostný trojúhelník ničím nepřekvapí, ale přesto se kniha četla výborně.. za mě opět díky Rothovi, Zayne je až moc "good boy" , najděte mi někoho takového a přesto si vyberu mizeru jako je náš démon, ten má prostě šťávu..
Už ať je další díl..

13.05.2023 4 z 5

Město zrcadel Město zrcadel Justin Cronin

Takže : druhý díl jsem četla v květnu 2017 a stěžovala jsem si, že už si úplně nevybavuji události z prvního dílu čteného v listopadu 2016, že se jedná o náročný děj, kde se nehodí zapomínat.... pak dlouhé prázdno a třetí díl jsem sehnala až po 5ti letech..pamatovala jsem si hodně ubohou kostru příběhu, ale vrhla jsem se do toho s nadšením...moc mě mrzí, že mi muselo uniknout strašně moc detailů a různých spojitostí, ale i tak - bože, to byla jízda!!! Nevadily mi snové pasáže, příběh Fanninga mě strašně bavil a to ostatní bylo prostě bravurní... u této knihy jsem měla husí kůži tolikrát, že to nespočítám, brečela jsem, bála se, žila s hrdiny... ve městě zrcadel - v New Yorku jsem byla - přímo na Grand Central u hodin a během pobytu jsem četla jinou knihu, škoda, číst tam toto - to by byla teprve pecka! No, asi takhle - snesla bych víc detailů za cenu 4.dílu..co Michael? Kam doplul?? Jak na ostrově přežili?? A jak se dokázali rozšířit dál a mít v budoucnu natolik vyspělou civilizaci?? A jak fungovala "první rodina"? Vždyť Amy děti neměla.. zůstaly otazníky navzdory kterým jsem prostě nadšená.. hodně vymakaná, originální postapo série!! Kdo tohle má rád a najde čas, nebude litovat..

"Nosím řetězy, jež jsem si ukoval svým životem... Vyrobil jsem je očko po očku, metr po metru. Má svobodná vůle je spojila a ze své vůle je nosím" ( Dickens )

04.01.2023 5 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Film si vůbec nepamatuji, ale kniha je překrásná...nádherná fantasy pohádka - škoda, že není delší, Gaiman je skvělý vypravěč..

26.09.2022 5 z 5

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Steven King je pan spisovatel, který mě naučil milovat knihy.. přečetla jsem od něho přes dvě desítky děl a pak utekla k fantasy. I v tomto žánru mi vzal dech svou Temnou věží a nyní jsem po mnoha letech sáhla po jeho "normální" knize a ani na vteřinu nelitovala.. příběh Rose nahání husí kůži - jde o realitu mnoha žen, nicméně ona se z toho dokázala vymanit.. 14 let teroru, 1 potrat a až jediná kapka krve rozhodla...skvělé dílo do poslední stránky..a odkaz na Temnou věž a "ka" je už jen třešničkou na dortu

12.09.2022 5 z 5

Město mečů Město mečů Robert Jackson Bennett

Škoda, že nejde dát 4,5 *, jelikož to by bylo u této knihy pro mě ideální. Nemůžu dát plné hodnocení jako u prvního dílu, protože mi úplně nesedl detektivní podtón, který tu je až moc výrazný. Navíc Bulikov mě okouzlil víc než Voortyaštan a Shara víc než Mulageshová, i když ta teda koule měla - to zas ne že ne. Sigrud je borec a Signa byla srdcařka. Božská tematika, tajemné "zásvětí", neznámý materiál, armáda mrtvých, lokomotivy, pistole i šipkomety, intriky, politika, moc, přátelství a rodina.. originální detektivní fantásko s průmyslovou revolucí a bohy v roli nepřátel

27.05.2022 4 z 5

Čas mrtvých Čas mrtvých Jiří Kulhánek

Prostě Kulhánek.. co jiného říct? Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala - hooodně krve, hodně nechutných popisů různých masakrů a skvělýho hlavního hrdinu.. začátek knížky je nejlepší a poslední třetina knihy mu šlape na paty..

13.10.2021 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Tohle mě neskutečně bavilo!!! Sarah potvrzuje, že vládne na poli "ženského fantasy".. není jediná věc, kterou bych knize mohla vytknout, snad jen to, že zatím nemá další díly.. knihu jsem měla doma přes půl roku a odkládala ji, protože jsem tušila, že po dočtení mi způsobí čtecí krizi, jakou mám po každé autorčině knize - neboť, co se dá číst po zavření takovéto knihy?

04.10.2021 5 z 5

Velké hledání Velké hledání Robert Jordan (p)

Jsem nadšená jako malá holka. Tuto knihu vnímám jako již poměrně složitý příběh, který se díky autorovu umu čte s naprostou lehkostí. Velké hledání se vymanilo ze stínu Pána prstenu a skvěle šlape vlastní cestou po několika dějových liniích. Hrdinové přibývají, vyvíjejí se charaktery a zamotávají se jejich osudy. Jestli mě víc bavila linka mužů nebo dívek, nedokážu říct, protože tohle počteníčko nemělo hluché místo. Těším se, co kolo utká dál a jaký bude vzor.

03.08.2021 5 z 5

Oko světa Oko světa Robert Jordan (p)

Překvapuje mě, že tato kniha není hodnocena lépe... ano, příběh opravdu připomíná Tolkiena, dle mého názoru mu to neškodí - spíše naopak, nehledě na to že v dalších dílech už to tak být nemá.. Kniha obsahuje hodně popisných pasáží, ale nejsou tak otravné jako třeba právě ve Společenstvu prstenu, které jsem kvůli tomu nedočetla. Mně osobně se Oko světa četlo úplně samo a skvěle jsem si to užila. Máme tu několik hlavních hrdinů a jejich cestu, postavy i příběh se postupně vyvíjejí a kniha nabírá dech. Věřím, že tento příběh bude ještě hodně dobrý, má nakročeno skvělým směrem.

23.07.2021 4 z 5

Legenda Legenda David Gemmell

Legenda je v mých očích nejlepším dílem Drenajské ságy, co jsem zatím četla.. Pozor následuje spoiler.. Už několik dílů předem víme, že tohle bude Drussova poslední bitva. Přesto jsem doufala, že tu smrt nějak ošálí, což se bohužel nestane, ovšem jeho skon je vskutku velkolepý. Celá kniha je plná skvostných momentů a potkáme mnoho velkých hrdinů, z nichž někteří opravdu překvapí a jiní zklamou. Příběh je o těžkém obléhání, odvaze a přátelství, nechybí velké bitvy i skvělá strategie. Dokonce se dočkáme vyprávění z pohledu nepřítele, kterého chtě nechtě obdivuji. Legenda je krásným posledním příběhem starého legendárního válečníka.

- "... až vstoupím do Údolí stínů, vezmu sebou nemálo Nadirů, aby mi cestou dělali společnost." " Budou pyšní na to, že půjdou s tebou. Odejdi v míru."
- Z hlavního města Drenanu přicházely neustále zprávy : Vydržte. Dejte Bijci čas. Ještě jeden měsíc.
A obránci věděli, že se udržet nemohou. Ale bojovali dál.
- " Kdy se z uhýbání pravdě stává lež? " " Nevím, ale tys je svedl dohromady a to byl cíl. Mají tuto noc. "
- " Ona to nepřijme, bude vzdorovat osudu. " " Takže je odsouzena. " " Ne. Jenom zemře. "
- Kolem Drussa stálo už jen sedm mužů a Nadirové je zcela obklopili.
- " Řekls, že dostaneš mou duši, a přesto tu stojíš a zemřeš. Co si o tom myslíš? " Náhle Druss zvedl ruku a hodil Snagu po vyslanci. Čepel mu rozrazila hlavu jako dýni. " Myslím, že moc mluvíš. " utrousil Druss. Svezl se na kolena a podíval se dolů. Spolu s krví mu z těla unikal život. Vedle něj umíral Gilad, ale oči měl otevřené. " Bylo hezké být naživu, co, chlapče? "
- " Kdybych měl ještě aspoň unci síly, sťal bych tě. " zamumlal Druss a snažil se zvednout svou sekeru. Ale byla příliš těžká. " Já vím. Nevěděl jsem, že Noguša nosil na čepeli jed. Věříš tomu? " Druss sklonil hlavu a přepadl na zem. Druss Veliký byl mrtev.
- " Měl těžkou smrt. " .... " Cos čekal, měl těžký život. "
- " K tomu, abys zemřel, sis, starče, vybral vskutku vhodnou chvíli " poznamenal tiše. " Budou na tebe vzpomínat v písních a muži o tobě budou mluvit kolem táborových ohňů po celá budoucí pokolení. "
- " Viděl jsi ho umírat? " " Viděl, pane. " " A zapomeneš na něj? " " Ne, pane. " " Proč ne? Viděl jsi muže umírat už dřív? " " On byl zvláštní. I když nakonec padl, myslel jsem, že ještě vstane. Dokonce ještě i teď se někteří dívají na hranici s obavami a čekají, že ho uvidí znovu vstát. "
- " Dokud se lidé budou utkávat ve válkách, budou i válečníci. A dokud budou válečníci, budou i knížata mezi válečníky. A mezi knížaty budou králové a mezi králi císař. Řekl jsi to sám, můj pane. Takoví, jako on, se objevují jednou za dvacet pokolení. Čekal bys, že zemře na lůžku? "
- " Je správné, když takový muž pozná velikou lásku. Je mi líto, že zemřel. Bylo by hezké, kdyby se války vedly jako hry, kde nikdo nepřichází o život. Nakonec by se mohli sokové sejít - tak jako to děláme teď my - a popít a popovídat si. "
- "... Dohlédnu na to, aby tvoje hranice byla stejně vysoká, jako Drussova. " " Děkuji, nechci. Jestli mě zabiješ, polož mé tělo do zahrady pod hradem. Už tam jeden rov je, obklopený květinami, leží v něm moje žena. Polož mě vedle ní. "
- " Zítra uvidíš Nadiry, jako nikdy předtím. Vzdávali jsme hold vaší odvaze tím, že jsme útočili pouze za denního světla a v noci jsme vás nechali odpočívat. Teď potřebuju váš hrad, a proto žádný odpočinek nebude, dokud nepadne. Budeme přicházet ve dne v noci, dokud bude naživu jediný z vás, aby se nám mohl postavit. "
- "... nikdo se nemohl obětovat víc než vy. A za to vám děkuju. "
- " Já musím zůstat, ale vám dávám své svolení k odchodu. " Nikdo se nepohnul, i když to mnozí zvažovali. Zvedl se nadirský válečný pokřik a bitva začala.

14.04.2021 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Takový skvělý příběh!!! jediná výtka - zatraceně proč hrdinům musí být 17??!! proč z toho dělat YA?? jednak věk nemusel být přece specifikován nebo jim mohlo být alespoň přes 20..kdo má sežrat sedmnáctiletýmu klukovi, že dokáže myslet 1001 problémů dopředu a převést i staré - zkušené záporáky?! a celkově jsou všechny postavy nepřiměřeně rozumné vzhledem ke zmíněnému věku..jinak se jedná o další výborné originální fantasy, magie grišů je zajímavá, zápletka chytrá a sedí jí pohled z úhlu záporáků..
ačkoliv nikdy nevybírám a nesoudím knihu podle obálky, tahle se mi fakt líbí ;)

27.12.2018 5 z 5