denisa8946 denisa8946 komentáře u knih

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Na knihu Lapeni jsem se moc těšila. Zaujala mě svojí obálkou a anotací. Paradoxně anotace je jedním z důvodů, proč dávám v hodnocení o jednu hvězdičku míň. Čekala jsem, že se bude jednat o fantasy retelling příběhu Petra Pana. Po přečtení několika recenzí a úvodního slova autorky jsem byla vyvedena z omylu. Autorka se inspirovala především jmény postav. Dalším důvodem je občasná nelogičnost ve vztazích mezi postavami, nejen hlavními. (Například vztahy v rodině Wendy... nechci zacházet do podrobností, ať nevypustím spoiler.)
Ale i přesto hodnotím knihu velmi dobře. Jedná se o Dark romanci, ve které jsou sice místy pasáže, kdy si člověk vážně řekne, že to snad není možné, ale na vše je čtenář předem upozorněn v úvodním slově autorky.
Musím říct, že hlavní hrdina Hook se vám jistým způsobem dostane pod kůži. Je to toxický partner a sympatie k němu vás donutí přemýšlet o vlastním psychickém zdraví. :D (Možná si mě tak získal právě kvůli jménu, protože Kapitán Hook byl moje nejoblíbenější postava v seriálu Once Upon a Time.)
Wendy, pravý opak Hooka, je lehce naivní, ale milá postava. Ve správnou chvíli umí vystrčit růžky a čtenáře nejednou překvapí.
Oceňuji, že kniha nebyla pouze o erotice. Líbilo se mi nahlížet do nitra postav, poznávat jejich minulost a díky tomu lépe chápat jejich chování v přítomnosti.
Závěr příběhu jsem očekávala trošku jiný, ale i tento stál za to. :)

24.09.2023 4 z 5

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Poezii jsem nikdy nevyhledávala, ale když se mi dostala do rukou kniha Home body, začetla jsem se během pár minut.
Jedná se o autorčinu osobní zpověď plnou drsné reality, kterou doplnila svými krásnými kresbami.
Celé dílo pro mě bylo velmi emotivní a v mnoha částech jsem se našla. Zaplavovala mě jedna vlna lítosti za druhou kvůli autorčině minulosti, ale spolu s její cestou za rovnováhou a štěstím se mi objevoval úsměv na tváři.

24.02.2022 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Griša mě nadchla.
Autorka nás nenechá dlouho čekat a vtáhne nás po pár stranách do napínavého děje. Nemám ráda vleklé začátky, kde se nic neděje, takže tato akční kniha mě hned chytla. Příběh byl velmi čtivý, rychle ubíhal a na konci jsem napětím ani nedýchala.
Svět, který autorka vykreslila se mi líbil a hlavně jsem byla nadšená, že na začátku knihy byla i mapa tohoto světa, do které jsem v průběhu čtení často nahlížela. :)
Hlavní hrdinka Alina mi byla sympatická, ale její přítel Mal mi mnohdy lezl na nervy (přesto uznávám, na konci jsem mu držela pěsti). Ale kdo si mě teda získal, to byl Temnyj. Láska na první pohled. :D Jsem zvědavá, jak se můj názor na postavy vyvine s dalšími díly.

24.01.2022 5 z 5

Odsuď mě Odsuď mě J. L. Beck

Přiznám se, že než jsem začala knihu číst, pročetla jsem si hromadu recenzí - převážně negativních. Proto jsem neměla žádná velká očekávání.
Nemůžu říct, že se mi kniha nelíbila, po dočtení jsem měla smíšené pocity. Ale dost věcí mi vadilo. Nejvíc mě štval český překlad přezdívky hlavní mužské postavy... jako pardon, ale Hrdina znělo ve většině scén hrozně, anglické Hero by bylo lepší.
Kniha byla místy trošku přitažená za vlasy, ale s tím jsem počítala. Přesto jsme si někdy při jednání hlavních postav ťukala na čelo.
Obě hlavní postavy , Hrdina a Elyse, nejsou úplně psychicky vyrovnané, ale to je vzhledem k jejich minulosti celkem pochopitelné. Na Elyse se mi líbilo, že si časem uměla stát za svým a dokonce i Hrdina si částečně získal mé sympatie. Když se nechoval jako blbec, dokázal být milý a pro Elyse by udělal vše.
Jinak byla knížka velmi čtivá, rychle se rozjela a nechybělo ani napětí a erotické scény. Za to vše získává plusové body. Docela mě mrzelo, že místy byl děj až moc zrychlený.
Až vyjdou další díly, přečtu si je, protože i přes ta negativa mě kniha celkem bavila, ale doporučit ji nemůžu. :)

17.09.2021 3 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Další kniha z pera Mony Kasten mě opět nezklamala. Co jsem od ní očekávala, to splnila. Oddechové čtení s dávkou romantiky, humoru a životního trápení.
Stejně jako u předchozích dílů se mi líbilo nahlédnutí do životních osudů dalších postav této série. Opět zde naráží na to, že nemůžeme soudit lidi podle prvního dojmu. Nikdy nemůžeme vědět, čím si daná osoba v životě prošla.
Styl psaní je stejný jako v předchozích dílech, také určitá dějová návaznost se opakuje. To mi ale na líbivosti příběhu neubralo, protože jsem s tímto autorčiným stylem počítala. :)

11.10.2020 5 z 5

Záhada tří čtvrtin Záhada tří čtvrtin Sophie Hannah

Záhada tří čtvrtin byla má první knížka tohoto žánru. Nikdy jsem detektivky (knížky) nevyhledávala a musím se přiznat, že tato kniha mě zaujala hlavně obálkou. Ráda se občas podívám na nějakou detektivku s Poirotem v televizi, tak jsem si řekla, že zkusím i tuto knížku.

Nemám s čím srovnávat, proto musím říct, že se mi líbila. Děj se nevlekl, záhad tam byly mraky a během čtení jsem si postupně vytvářela v hlavě vlastní řešení případu. Samozřejmě chybné. :D Opravdu mě překvapilo, jak se celý případ objasnil. Líbilo se mi postupné odhalování pravdy, předkládání důkazů a postupné formování celého případu, jak se stal. Určitě si přečtu i další knihy tohoto žánru.

07.04.2020 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Kniha se mi dobře četla, líbilo se mi postupné propojování dějových linií. Je to jiný žánr, než na jaký jsem zvyklá a přesně takovou změnu jsem potřebovala. Tento napínavý příběh doporučuji. Určitě to není poslední kniha, kterou si od této autorky přečtu.

08.02.2020 4 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Mona Kasten je skvělá spisovatelka a všechny knihy, které jsem od ní četla, byly strhující. Druhý díl ze série Maxton Hall není výjimkou.
Knížka je opět čtivě a poutavě napsaná, od první stránky se dokážete vžít do pocitů postav a prožíváte s nimi vše naplno.
V tomto díle jsme měli možnost blíže poznat Lýdii a Ember, za což jsem moc ráda a těším se na vývoj jejich dějových linek. :) Maličko mě štvala Ruby, že si nenechala nic vysvětlit. Chápu její pocity, ale myslím, že Jamese dusila moc dlouho a v tom důsledku mě jejich dějová linka chvílemi nebavila. ALE! Nakonec i jejich příběh nabral obrátky a hltala jsem každé slovo. :)
V závěru knihy mě překvapila máma Ruby, nevěřícně jsem jen zírala... to svou dceru vůbec nezná?
Už v prvním díle mi lehce vadil překlad, neustálé opakování slov maminka a tatínek... ale tady mě to už opravdu iritovalo. Jsme v prostředí střední školy, nevěřím, že by každý teenager používal tohle oslovení pro své rodiče.
Závěr prvního dílu nás nechal s pusou dokořán a druhý na tom je úplně stejně. Už jsem si říkala, jak se to hezky vyvíjí a na konci PRÁSK! No, nebudu na nic čekat a beru do rukou závěrečný díl série. :)

09.05.2024 4 z 5

Nutně jsem potřebovala změnit žánr a jsem ráda, že jsem sáhla po této knize. Je to moje první kniha od Holly Black a určitě ne poslední.
Autorka se s tím nepárala a hned nás na prvních stranách vtáhla do drsného děje. Příběh byl napínavý a rychle mi ubíhal. Místy byly scény dost syrově popsané. Ale to jsem od příběhu o upírech očekávala.
Hlavní postava Tana byla sympatická, odvážná a nechybělo jí odhodlání dotáhnout vše do konce. Jejímu ex příteli Aidenovi jsem nějak nemohla přijít na chuť a drželo mě to celou dobu čtení, nesedl mi. Za to Gavriel, to byla jiná liga... asi mám slabost pro tyto typy... víc prozradit nemůžu. :D Některé kapitoly nás zavedly do minulosti, kde jsme měli příležitost poznat lépe Gavrielovu osobnost.
Příběh měl obrovský potenciál, ale přišel mi nedotažený. Konflikt mezi novými a starými upíry se dal více rozpracovat, určitě by to většina čtenářů ocenila. V závěru mi přinejmenším chyběl epilog, kde bychom se dozvěděli, jak to s Tanou dopadlo, otevřený konec se sem nehodil.
Celkově ale knížku hodnotím pozitivně, splnila, co jsem od ní očekávala a moc se mi líbil svět, který autorka vystavěla. :)

06.04.2024 4 z 5

Láska k Vánocům Láska k Vánocům Karen Schaler

Knihy Karen Schaler se mi moc líbí a patří už třetí rok k mé prosincové četbě. :)
Knížka splnila má očekávání. Vánoční atmosféra z ní přímo sálala a nádherná obálka ji jen podtrhla. Vánoční výzdoba, aktivity, krásné prostředí v horách, milí lidé, pes a láska... to je to, co ve vánoční knize chci. :)
Postavy byly vesměs sympatické, pouze Mike byl na můj vkus příliš bezprostřední, naštěstí se jednalo o vedlejší postavu.
Knížka odkazovala na knihu Vánoční tábor. Příjemný návrat, ale přišlo mi, že je děj dost podobný. Originální zpestření ve formě návratu tří bývalých lásek hlavní hrdinky se mi moc líbilo. Kvůli velké podobnosti s Vánočním táborem nemůžu hodnotit plným počtem hvězdiček. Ale i přesto se jedná o moc hezký vánoční příběh. :)

08.01.2024 4 z 5

Kdyby ze světa zmizely kočky Kdyby ze světa zmizely kočky Genki Kawamura

Co byste dělali, kdyby vám zbýval poslední den života? To je těžká otázka! Ale ještě složitější otázka by byla, co byste dělali, kdyby vám zbýval poslední den života, zjevil se vám Ďábel a nabídl vám další den navíc, když necháte něco zmizet ze světa. To je teprve dilema...
Hlavní hrdina, pošťák, jehož jméno neznáme, se přesně v takové situaci ocitá. Teprve na sklonku svého života si uvědomuje, jak je život cenný. Celkem sympatický Ďábel mu nabídne život, ale na oplátku musí něco nadobro smazat ze světa. Jde o zdánlivě nedůležité věci, které bereme jako samozřejmost. Na první pohled se zdá, že zmizení těchto věcí přinese lidem větší svobodu. Jak uvádí autor, má to ale háček - svoboda s sebou přináší i nejistotu a kdo by chtěl žít v neustálé nejistotě? Já tedy ne.
Musím přiznat, že přestože kniha obsahuje řadu hlubokých myšlenek, očekávala jsem trošku víc. Z počátku mi trvalo se začíst, ale jakmile jsem si zvykla na autorův styl, četlo se mi dobře.
Velká část byla věnovaná vzpomínkám hlavního hrdiny, ale bohužel celý příběh byl podle mě nedotažený. V nejnapínavějším okamžiku jsem otočila stránku a zůstala zírat na seznam kapitol. Moc mě mrzí, že nevím, jak dopadla poslední výzva, kterou si hlavní hrdina vytyčil.
Posledních třicet stránek se mnou tak emočně zamávalo, že jsem ani neviděla na písmenka, některé vzpomínky hlavního hrdiny pro mě byly příliš bolestivé. Téma smrti je pro mě obecně náročné a snažím se s tím pracovat, proto jsem se pro tuto knížku rozhodla.

04.10.2023 3 z 5

Démon z lesů Démon z lesů Leigh Bardugo

Démon z lesů byl můj první grafický román, který jsem četla. Moc se mi líbil. Příběh nám odhalil střípek z minulosti hlavního záporáka (nebo ne?) Temnyje z Grishaverse.
Alexander (Temnyj, Darkling, Eric..) patří k mým nejoblíbenějším postavám, zejména kvůli jeho složitosti - je padouch nebo hrdina? To už záleží na každém čtenáři. Já ho zbožňuju.
Díky tomuto komiksu mají čtenáři příležitost částečně pochopit Temnyjovo počínání.
Malinko mě zklamalo, že se jedná pouze o jednu kratičkou epizodu v jeho životě. Klidně bych hlasovala pro další díly, které by ukazovaly jeho život. :)
Na závěr musím vyzdvihnout výtvarné zpracování komiksu, krása!

27.08.2023 4 z 5

Perla Perla Tiffany Reisz

Musím říct, že poslední díl této série byl ze všech tří nejlepší. Měl dobrou zápletku i děj.
Líbilo se mi, že tu bylo méně nereálných prvků a jsem ráda, že byly okrajově zmíněné postavy z předchozích dílů.
Tentokrát mi byly hlavní i vedlejší postavy sympatické. Regan mi bylo líto, neměla lehký život a Arthur si mě hned získal a hlavně to byl fešák. :)
Nejlepší byla vedlejší postava Zoot a její hlášky... ta mě vždy dostala. :D
Erotické scény nebyly tentokrát tolik vyhnané do extrému, takže se knížka četla opravdu dobře.

24.03.2023 3 z 5

Růže Růže Tiffany Reisz

Po přečtení Rudé galerie jsme neměla chuť se pouštět do dalších dílů. Po pár měsících jsem je objevila ve slevě a řekla jsem si, že jim dám šanci.
Musím přiznat, že jsem docela ráda, že jsem jim tu šanci dala. Druhý díl mě mile překvapil. Při čtení jsem ke knize už rovnou přistupovala jako k takovému erotickému fantasy. Musím říct, že se kniha velmi dobře četla, byl zde zajímavý děj a nebyl to takový bizar jako díl první. A téma řecké mytologie mě bavilo mnohem víc než obrazy v prvním díle.
Líbilo se mi, že se zde okrajově objevovaly postavy z prvního dílu (rodiče hlavní hrdinky) a vznikla tak rodinná sága. Hlavní postavy nebyly špatné, hlavní hrdinka mě celkem bavila svým přístupem k životu a svému řemeslu. :D
Závěr byl docela rychlý, takový ošizený. Ocenila bych víc obsáhlý závěr, postavy by si to zasloužily.

06.12.2022 3 z 5

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

Tato knížka byla moc hezká a romantická, ale nejspíš záleží, v jakém rozpoložení ji čtete. Mně zrovna sedla do nálady, takže mi nejedna slza ukápla.
Kniha pro mě byla velmi emotivní, protože se v ní řešila těžká témata - zejména téma ztráty, které protíná celý příběh (ztráta paměti, ztráta důvěry, ztráta rodičů, ztráta partnera, ztráta sebe sama...).
Hlavní postavy mi byly sympatické a rychle si mě získaly. Nebyl zde žádný typický záporák, ale to mi vzhledem k tématu nevadilo.

15.10.2022 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Závěrečný díl trilogie byl za mě nejlepší! Ze všech tří dílů je nejakčnější a nejnapínavější. Hned několik scén jsem prožívala se zatajeným dechem a při závěrečné bitvě jsem měla nervy napnuté k prasknutí. Co vám budu povídat, slzy nechyběly... konec byl krásně hořkosladký.
Můj postoj k hlavním postavám je stále stejný, snad jen Mal si u mě kapičku polepšil... i když o tom by se dalo také polemizovat... Ale víc psát nemůžu, protože bych už vyzradila děj a to nechci. :)
Griša se zařadila mezi mé oblíbené knižní série a už se moc těším na další knihy od autorky. :)

15.03.2022 5 z 5

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

Příběh si mě rychle získal a postavy mi byly sympatické. Oceňuji, že byla kniha psaná z pohledu mužské hlavní postavy. Málokdy mi přijde taková kniha pod ruku. :)
Autorky se pustily do tématu ztráty a vyrovnávání se s ní. Dokázala jsem se vžít do hlavní postavy a kniha se tak pro mě stala horskou dráhou emocí.
Romantická linka byla za mě z počátku hůř uvěřitelná, ale později si mě získala. Když už jsem si říkala, že teď je dobrá doba, kdy by mohla kniha skončit, zbývalo mi ještě sto stran. A bum! Zvrat obřích rozměrů, který jsem maličko čekala, ale i tak mě při tom řada věcí překvapila. Pár stránek do konce, říkáte si, že je to dobrý a najednou... Prásk! Další zvrat.
Přestože jsem poslední strany dočítala v slzách, jedná se o krásný příběh plný naděje, který se mi moc líbil.

22.02.2022 4 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

To byl teda bizárek! :D
Podle přečtených recenzí jsem od knížky příliš nečekala. Ale i tak mě zklamalo, jak pramálo děje tam bylo. Ale líbilo se mi, že i to minimální množství děje bylo promyšlené. Zakomponovat do příběhu umění byl dobrý nápad, díky tomu to nepůsobilo jen jako ujeté porno.
Nemůžu knize upřít čtivost, četla se opravdu rychle. Ale v průběhu čtení jsem musela knihu na pár dní odložit, protože jedna kapitola na mě byla už moc a vzala mi chuť číst dál.
No... řeknu to tak, kdyby to někdo zfilmoval, tak to vidět nemusím. :D

21.01.2022 2 z 5

Vím, že tě chci Vím, že tě chci Estelle Maskame

Kniha zpracovává první díl trilogie DIMILY z pohledu Tylera a je doplněná o střípky z Tylerova dětství. Mě se to líbilo. Už jsem tak jednou četla příběh z pohledu druhého hrdiny (Grey) a to mě až tak nenadchlo. Ale tento díl mi nepřipadal zbytečný, pěkně mi doplnil celý příběh. Kdo měl rád celou trilogii, tak doporučuji. :)

08.02.2020 4 z 5

Život zn.: Hygge Život zn.: Hygge Rosie Blake

Krásná oddechová knížka, která je ideální na podzimní večery. Příjemný a klidný příběh, ale ne nudný. Je opředený malými tajemstvími, která čtenář postupně odkrývá. V popisných pasážích na čtenáře dýchne útulná a hřejivá atmosféra.
Moc se mi tato knížka líbila, dokázala ve mě potlačit každodenní stres a věčné spěchání prakticky za ničím. :)

25.11.2019 5 z 5