denisa7430 denisa7430 komentáře u knih

Jako knihovnici mě podobná díla zajímají i z profesního hlediska. Byla to překrásná kniha.

13.03.2022 5 z 5

Poslední věta Poslední věta Lisa Genova

Nesmírně těžké, smutné, bolestné, dojemné čtení.
Pro mne jednoznačně nejlepší kniha roku 2021.

22.07.2021 5 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Na můj vkus velká slaďárna. Autorův druhý román "Růže bílá, černý les" měl své osobité kouzlo. Zde jsem ho bohužel postrádala...

05.01.2021 2 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel Brooke Harris

Nádherná, dojemná, smutná, ze života....

24.07.2020 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Autorka své bádání nad životním příběhem Cilky zvládla skvěle. Její osud si neumí představit asi nikdo z nás. Co vše si musela vytrpět! Nikdy mě nepřestane udivovat, kde v sobě lidé nalezli tolik sil k tomu přežít i ty nejstrašnější podmínky a stejně tak mě nikdy nepřestane udivovat, jak k sobě umějí být lidé zlí, zákeřní a překypovat záští vůči někomu, kdo mu vlastně vůbec nic neudělal…

20.07.2020 5 z 5

Dítě zvané „To" Dítě zvané „To" Dave Pelzer

Šokující, zdrcující čtení. Jen pro silné nátury.

16.06.2020 5 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Super čtení.

16.06.2020 5 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Romány Joy Fieldingové mám moc ráda. Vyhovuje mi rychlost, s kterou příběhy ve svých knihách vypráví, i entuziazmus, který naplňuje romány napětím od začátku do konce. Fieldingová je navíc mistryně v nečekaných rozuzleních. Kdo je vrahem se vždy dovídáme na konci románu s naprostým zděšením, jelikož by nás dotyčný ani ve snu nenapadl jako možný pachatel. Špatná dcera je toho dalším důkazem.

21.04.2020 3 z 5

V klubíčku štěstí V klubíčku štěstí Anna McPartlin

Nádherná, dojemná, otevírající oči před lidskou zbrklostí, předsudky a zatvrzelostí. Doporučuji k přečtení.

01.01.2020 5 z 5

Múza z Vídně Múza z Vídně Caroline Bernard

Krásně sepsaný příběh neobyčejné ženy...

06.12.2019 4 z 5

Podzemní železnice Podzemní železnice Colson Whitehead

Román nabízí působivou reflexi amerických dějin vztahujících se k době neblaze proslulého otrokářství lidí afrického původu podané vyprávěním ze života mladé ženy s až neuvěřitelně smutným osudem. Velice působivě a čtivě napsaný román o tématu, které mě zajímá. Rozhodně doporučuji přečíst. Získaná ocenění si kniha rozhodně zaslouží.

Pod zámkem Pod zámkem Maude Julien

Knihu autorka vydala jako vyrovnání se se svou minulostí, pomoci jiným osobám, které se nachází v obdobné situaci, zamýšlela knihu jako jakousi první pomoc pro trpitelé. Kniha je napsána velice otevřeně a bolestně upřímně, vyjadřuje všechny dojmy a pocity, které v autorce vyvolávají vzpomínky. Tento skutečný příběh ve vás zanechá tolik emocí...a v neposlední řadě zůstanete po přečtení zírat na obálku s fotografii, která je stejně depresivní jako celá kniha. Je na ní zachycena malá Maude spolu se svým tyranským otcem.

26.09.2019 5 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Opravdu silný příběh chlapce románovým jménem Srulik, který je založen na skutečných událostech Jorama Friedmana

Kabinet milostných dopisů Kabinet milostných dopisů Alyson Richman

Dojemný příběh osudů dvou mladých lidí, kteří díky válce ztratí to nejcennější – své životní lásky. I navzdory všem hrůzám, mučivým vzpomínkám se však oba tyto životy dokáží spojit ve svém utrpení a začít nový život plný lásky. Kniha se četla opravdu krásně.

26.09.2019 3 z 5

Čokoládová krev Čokoládová krev Radka Denemarková

Co vše se může za takovou čokoládovou krví skrývat... ropa, inkoust, káva... Ohromná kniha!

27.02.2024 5 z 5

V jejím srdci svět se tříští V jejím srdci svět se tříští Jonathan Dylan Barker

Od samého začátku mě kniha vtáhla do děje a s každou stránkou mě začala bavit setsakramentsky víc a víc. Vyhovovaly mi krátké kapitoly, které končily vždy nějakým stylem napětí, překvapivě či prostě tak, aby mě přinutily číst dál.

Jack, tetička "Jo", Duncan - hlavní protagonisté, kteří se vám zapíši do srdce. Neříkám, že hned, ale postupem času určitě. A do toho vám celou dobu nedá spát ta záhadná dívka jménem Stella a snad ještě záhadnější David, uvězněné dítě pod neuvěřitelně přísným drobnohledem v podmínkách horších než mají laboratorní krysy.

Kniha o skoro 700 stránkách, nicméně na konci vás bude mrzet, že se se všemi hrdiny musíte rozloučit. Miluju tento typ knih, který vás vystraší počtem stran, ale dá vám toho nesmírně moc, takže vás ani v nejmenším nemrzí, kolik hodin vám z drahocenného času kniha „ukradla“.

24.01.2024 4 z 5

Do morku kostí Do morku kostí Camille DeAngelis

(SPOILER) Teda páni, k tomuto young adult románu netřeba více slov. Vážně!

Mladičká Maren je jiná než všichni její vrstevníci, a pochopení či zastání bohužel nenalézá ani u svých rodičů. Ba naopak, kvůli svému "handicapu" se ji štítí i vlastní máma. Chudák holka zůstává bez kamarádů, outsiderem, co touží po jediném - najít na celém širém světě alespoň jednoho dalšího stejně postiženého, kdo konečně bude mít páru o tom, jak zatraceně těžký život jedlíka vlastně je... Ano, slyšíte správně! Blízké přátelé postrádá proto, protože všechny dříve či později sežere.

Kanibalý příběh jako vyšitý, který mě vtáhl doslova od první stránky, protože právě na té první strance se toho už hodně odehrává!

Úplně mě dostala myšlenka sepsat podobný příběh pro puberťáky. Já se u něj docela bála a popravdě jsem dost zvědavá na filmové zpracování. A totálně mě rozsekalo poznání, že autorka je veganka. To jako fakt? Psat o kanibalech a přitom nejíst maso ? Každopádně se jí podařilo zachytit temnou stránku masových žroutů naprosto parádně.

Odnáším si z příběhu jednu zásadní věc do života - už nikdy, NIKDY se nebudu na bezdomovce s igelitkou dívat tak jako dřív...

08.07.2023 5 z 5

Protřelí predátoři Protřelí predátoři Pavel Pecháček

Kniha má nádherné grafické zpracování. Doprovodné fotografie jsou kouzelné. Díky nim se se svými dětmi ponoříte do tajů nejzajímavějších a nejnebezpečnějších dravých živočichů planety.

21.02.2023 4 z 5

Tinnitus - řešení existuje! Tinnitus - řešení existuje! Markus Schwabbaur

Konečně mám pocit, že v tom nejsem sama, že mi někdo rozumí. Tipy na cvičení, jak alespoň trošičku tunnitus moci ovlivnit.

01.12.2022 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Vtipné a zároveň nutí k zamyšlení.

08.09.2022 5 z 5