Denisa153 Denisa153 komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Na knize je napsáno nečekaně mrazivý román... Teď jsem dočetla a po tom konci mám opravdu husí kůži... Je to znepokojivé a ošklivé a přesně to měla asi kniha vyvolat... Ačkoli to bylo čtivé, přečetla jsem ji asi za 3hodiny, protože mě zajímalo jak to dopadne, už nikdy víc....

19.01.2024 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jeden z nejsilnějších a nejdojemnějších příběhů, který jsem četla. Nedokážu si ani představit, jeké hrůzy mladá dívka zažívala. Vysoké hodnocení knihy, rozhodně není přehnané. Kniha je napsaná takovým způsoben, že vás doslova "vcucne" mezi stránky - do života Hany - a vyplivne vás naprosto citově vyždímané na konci knihy.

01.03.2018 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Za mlhou tak hustotu, že by se dala krájet je rybníček Brčálník... vůbec bych se nedivila kdyby hlavní hrdinka narazila na Rákosníčka.
Za mě je to jednoznačně nejlepší knížka od autorky... je to napínavé a hodně čtivé, ale nemůžu se zbavit pocitu, že se autorka inspirovala knihou Trhlina od Josefa Kariky.

10.10.2023 4 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Asi po 150 stranách jsem zjistila, že je to v podstatě o ničem a vůbec mě to nebaví. Čtu stránky, ale nevnímám obsah, tak na co se budu přemáhat číst něco co mi nic nedá a nebaví mě to. Začátek byl super a pak to šlo jen z kopce.

22.02.2019 1 z 5

Toto jsou knihy na kterých jsem vyrůstala, takže je to srdcovka. Nezapomenu na to jak jsem se po každém dočtení knihy tešila až výjde další díl. Sledovala jsem s napětím Harryho příběh. Autorka úžasným způsobem vtáhla čtenáře do svého světa. Létalal jsem s Harrym na koštěti, byla jsem s ním v tajmné komnatě prožívala jsem jeho radost, lásku i smutek i zlost. Je to kniha u které jsem brečela a smála se. Občas mi chybí ty noci plné napětí kdy jsem nad knihou seděla až do pozdních nočních hodin a nemohla se odtrhnout a ráno první co bylo po probuzení ji znovu otevřít a ponořit se do světa čar a kouzel. Pravidelně každý rok si knihy každou postupně znovu čtu i když už se znám dá se říci na zpaměť. Musím přiznat, že zbožňuji knihy o Harrym a jeho přátelích a to kouzlo, které se v nich skrývá nikdy nevyprchá. Těším se až je budu číst svým dětem a oni budou napjatě poslouchat jako tehdy já :-)

05.10.2016 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Knížku mi doporučila paní v knihovně i když japonské knihy moc nevyhledávám... Ale musím říct, že jsem byla mile překvapena, byla to taková milá jednohubka. Jsou zde čtyři příběhy lidí, které se ve finále proplétají a cestování v čase mi taky nevadilo. Těším se na další díl...

26.06.2023 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Jsem příjemně překvapena, toto bych od české autorky nečekala. Je to jedna z nejlepších fantasy co jsem četla. Recenze a hodnocení rozhodně nepřehánějí. Hned musím jít na další díl.

30.11.2018 5 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Miluju knihy na téma cestování časem a návraty do minulosti takže tohle jsem si musela přečíst. A musím říct, že jsem rozhodně nebyla zklamaná. Kniha, ač je docela obsáhlá, se čte naprosto perfektně, děj krásně plyne a vy jste napjatí až do poslední strany. Rozhodně doporučuji si přečíst.

30.05.2018 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Myslím že bude na okomentování bude stačit jedno slovo - DOKONALOST.

05.01.2018 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kniha se četla dobře, ale to je asi tak vše. Přečetla jsem dost knih z prostředí koncentračních táborů, ale tahle je nejhorší. Je to červená knihovna s hodně přikrášleným okolím koncentráku.

17.05.2019 1 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Bylo to naprosto skvělé, úžasné, boží... Kdy bude další díl??

04.12.2018 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Téma cestování časem přímo zbožňuji a co může být lepší než být vyhozena v 18. století ve skotsku? Příroda zatím ještě nedotčená člověkem, občas i kruté podmínky pro život a samozřejmě Jamie, přesně do toho jsem se zamilovala. Přiznejme si, kdo by nechtěl mít doma urostlého zrzavého skota?

17.05.2018 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Začala jsem ji číst na doporučení, dle anotace bych si ji nepřečetla. Jsem hrozně ráda, že jsem na anotaci nedala a poslechla doporučení. Je to jedna z nejlepších knih co jsem četla. Prosím více takových knih.

29.03.2018 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Knížka je pro mě obrovské zklamání. Autorku mám ráda, ale hluchý kluk co skládá písně a hraje? A ještě ke všemu může poslouchá jak se zpívají? Ne že by se to nedalo přečíst, ale děj je předvídatelný a nějak celkově mě toto téma moc neoslovilo. Asi ji znovu číst nebudu a nebo možná jednou...

31.12.2017 2 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Naprosto skvělé ač se mi do toho prvně nechtělo, ale jsem moc ráda že jsem se do knihy pustila. Děj je trošku zdlouhavý a je tam hrozně moc popisů, ale já jsem si to užila, vtáhlo mě to do světa a každá z tech asi 700 stran stála za to...

28.09.2023 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Super, bylo to napínavé a zamotané, že jsem knihu nemohla odložit a za pár hodin ji přečetla. Rozhodně dopoučuji přečíst.

02.01.2019 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Super jako vždy jsem z knihy nadšená a spokojená s kvalitním čtivem. Příjemná byla i změna kdy Kim pracovala s jiným týmem.

31.12.2018 5 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Jedna z nejlepších detektivek, ten konec mě dostal - hodně velké překvapení.

23.11.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Na knihu jsem slyšela, četla a viděla chválu ze všech stran. Neuvěřitelně jsem se na ni těšila a pořád její přečtení odsouvala s tím, že se mám alespoň na co těšit. Po tom co jsem přečetla všechny nepřečtené knihy v mé knihovničce jsem se konečne odměnila tím, že jsem otevřela smrtku. Bohužel to žádná odměna nebyla, asi jsem od toho čekala tak moc, až jsem z toho byla zklamaná. Myšlenka byla super, dokonalý svět, kde je vše perfektní a není již co zdokonalovat a skupinka vyvolených lidí co udržují lidskou populaci v normě. Bohužel se mi vůbec nelíbily hlavní hrdinové, prostě mi nepřirostly k srdci. Od začátku mi tak nějak bylo jasné jak to dopadne. Jako klasické YA velká láska, zrada, usmíření takže ve finále děj nic moc. Naopak se mi líbily postavy Faradaye a Curieové, které mohli být trošku víc rozvinuté, ale díky nim jsem to dočetla - byla jsem zvědavá co se stalo doopravdy s Faradayem. Každopádně další díl už číst nebudu.

19.11.2018 2 z 5

Dům na úskalí Dům na úskalí Agatha Christie

Na pochmurné podzimní dny je nejlepší troška toho napětí s panem Poirotem.

19.11.2018 5 z 5