Deni136 Deni136 komentáře u knih

Zkouška věrnosti Zkouška věrnosti Julie Kagawa

Talon mě nijak nenadchl, ale ani neurazil. Nějaké části mě opravdu bavily, ale nějaké zase vůbec. Po týdnu už jsem na příběh ani nepomyslela. Ale přestože se mi knížka nijak nezaryla do paměti, vím, že ve chvíli, kdy jsem ji četla, se mi líbila.
Proto jako odpočinkové čtení fajn, ale vracet se k ní nebudu :)

28.12.2016 3 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Wau, páni a znovu wau! Příběh mě neskutečně bavil a to natolik, že jsem od knížky musela odbíhat, protože jsem se klepala a musela jsem chvilku skákat. Všechny postavy jsou úplně dokonalé, chovají se tak, jak by jste čekali, ale ten konec..! Proboha! Já se celou knížku snažila všemu přijít na kloub, měla jsem tolik možností! Byla jsem si téměř jistá, že to mám a to jsem byla tak daleko! Kapitoly Finna jsem si užívala asi ještě víc, protože číst z jeho pohledu bylo tak zajímavé! Tak zvrácené, tak strašidelné! Dokonalá knížka! Já prostě nemám slov a třesu se na další díl!

28.12.2016 5 z 5

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

Ten námět je úplně skvělý! Jestliže vám řeknou, že budete vrah, prostě jím budete a je úplně jedno, jak se chováte, všechno je špatně. Od začátku do konce jsem si příběh užívala, opravdu mě nenechal spát. Taky mě donutil přemýšlet. Je opravdu něco takového možné? Co kdyby ano? Jak bych reagovala? Odpovědi zatím nemám, ale opět jsem byla vtažena do příběhu, jako kdybych ho prožívala já sama. Jsem moc ráda, že mi Nevítané Ježíšek přinesl :)

28.12.2016 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Snad nejlepší díl ze série! Autorka mě nepřestává udivovat! Kde takovéhle nápady bere? Má její fantazie vůbec konec? Nevím, ale myslím že ne. Navíc to propojení dvou příběhů, které jsem zbožňovala už od předchozího dílu! Úplná bomba! Bylo to ještě lepší, než jsem očekávala a to je co říct! Manon a Aelin s Jeřábem jsou prostě nejlepší postavy! Umírám touhou si přečíst další díl, ale bohužel si ještě nějakou dobu budu muset počkat. Každopádně mě Sarah nepřestává udivovat a já jí skláním obrovskou poklonu! :)

27.11.2016 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Knížka se mi hrozně líbila. Musím uznat, že to byla spíš lovestory než fantasy, ale kupodivu mi to nevadilo. Navíc jsem si hrozně oblíbila Bellu a snad ještě víc Elise (členku Edwardovi rodiny). Bála jsem se, že když jsem viděla film, tak mě to nebude bavit, ale realita byla kupodivu jiná. V knížce jsou nádherně popsány pocity Belly, které do filmu prostě nedáte. Jinak byla kniha s filmem naprosto totožná a já si vždycky užívala čtení částí, které jsem si ve filmu vyhlídla a oblíbila. Přečtení knížky mi dodalo ještě více detailů, za které jsem byla vážně ráda, a já se ihned vrhla na druhý díl.

13.11.2016 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Poslední a bohužel nejslabší díl ze série. Celý děj mě nesmírně nudil, protože to byla politika sem a politika tam, škoda. Ke konci se to naštěstí hodně zvedlo, přesto to ale můj názor na knížku nezmění. Čekala jsem poslední díl přetékající napětím, ale nic takového jsem nedostala. Přišel jenom zdlouhavý náběh na konec, který ale trval tři čtvrtě knížky. Konec byl sice úžasný a já ho neustále četla dokola, protože jsem tomu nemohla uvěřit, ale přesto šla kvalita série kvůli tomuto dílu rapidně dolu. Škoda :( .

13.11.2016 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Knížka se mi opět moc líbila a musím uznat, že o trochu více než první díl. Moc se mi líbila část, kde byla Beatrice v zajetí, protože tam bylo spoustu vtipných hlášek a já jsem si těchto, přibližně padesát stran, četla neustále dokola . Hned jsem se vrhla na třetí a poslední díl. :)

12.11.2016 5 z 5

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

Tak to byla jízda! Knížku jsem přečetla během jednoho večera, i když jsem na sebe byla naštvaná, protože jsem si příběh chtěla užívat co nejdéle, ale to nešlo! Jsem strašlivě ráda, že jsem si sérii přečetla, protože o takovýhle zážitek jsem nemohla přijít! Rick mě nenechal spát a dokázal, že je to sakra dobrý spisovatel, jehož knihy si budu pamatovat ještě hodně dlouho! :D

Hádův chrám Hádův chrám Rick Riordan

Tento díl byl úplně nadupaný! Já osobně jsem neměla místo, které by mě nebavilo! Moc se mi líbily chvilky s Percym a Annabeth, protože je to taková ta milá a obětavá romantika, která mi v téhle knížce nevadila. Už se nemůžu dočkat na velké finále a nepřestávám žasnout nad fantazií Ricka Riordana :)

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

Knížka se mi líbila ještě o mnohem víc, než předchozí díl! Taky musím říct, že teď už je znát, že série Bohové Olympu je dokonce lepší než série Pery Jackson, alespoň podle mě. Tady není volné místo, nedá se od knížky odtrnout a hlavně se snad ani nedá nudit! Konec naprosto famózní a série vám nedá spát, dokud nezačnete číst další díl! Bravo!

Divergence Divergence Veronica Roth

Po shlédnutí traileru na Divergent jsem se dlouho rozhodovala, jestli se nejprve podívám na film, nebo jestli si jako první přečtu knížku. Bylo mi jasné, že čtení bude lepší, ale trailer vypadal tak lákavě.. Nakonec jsem se naštěstí rozhodla správně a musím uznat, že knížka je to skvělá. Má podle mě moc originální nápad a všechny díly směřují hodně vysoko, nebo už tam spíše jsou. První kniha je spíše takový úvod do trilogie, ale rozhodně to není nuda a je tam spoustu akce. To musím ocenit! Každopádně film ani knížka moje vysoké očekávání nezklamaly.

Neptunův syn Neptunův syn Rick Riordan

Díl se mi líbil o trochu méně než předchozí. Nevím čím to je, Percyho jsem měla vždycky ráda, ale asi mi nějak chyběly postavy z prvního dílu. Taky mi děj přišel o kapičku nudnější, ale rozhodně nejsem zklamaná! Tento díl byl úžasný! Sice trochu jiným způsobem, ale pořád jsem nadmíru spokojená. Zdá se mi, že sérií Bohové Olympu teprve všechno začalo. Je to úžasně promyšlené a já už jsem moc zvědavá, jak bude série pokračovat. 

04.11.2016 4 z 5

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Toto pokračování se mi hrozně líbilo. Celou knihu jsem čekala, kdy se objeví Percy, ale jemu se asi úplně nechtělo. Nové postavy jsem si moc oblíbila, nejradši ale mám Lea, kterého jsem si zamilovávala i během dalších dílů. Je to takový vtipálek a u každé kapitoly s ním, jsem se pokaždé alespoň jednou upřímně zasmála. Musím uznat, že jsem z pokračování byla úplně nadšená, ale lehce jsem váhala, než jsem se dala do čtení. Co kdyby to nebylo ono? Naštěstí to ono bylo a já jsem knihu zhltla jedním dechem!

02.11.2016 5 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Moc se mi to líbilo, když musím uznat, že byl děj úplně jinak napínavý než v prvním díle. Jde hlavně o začátek, protože ten byl hrozně pomalý a zdlouhavý a já litovala, že jsem si knihu pořídila. Potom už to šlo rapidně nahoru, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Ale je tu další věc, která mi hrozně vadila, Mare. Už to nebyla ta sympatická dívka z prvního dílu. Neustále se utápěla ve svých problémech, ale kupodivu nepřestávala mluvit sobecky a nadřazeně. Vím, že si toho hodně prožila, ale tohle tedy ne. Pak byl zlom, kdy jsem si ji zase oblíbila a kdy odešla z mého osobního vyhnanství. Nakonec mi jí bylo vážně líto a už se nemůžu dočkat dalšího dílu, protože kniha podle mě skončila s laťkou hodně vysoko.

01.11.2016 4 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Kniha se mi hrozně moc líbila, přečetla jsem ji během dvou dní a rozhodně to byla jedna z těch knih, u kterých mi byla líto každá stránka, kterou jsem přečetla, protože byl konec blíž a blíž. Tato knížka je taky propletená kritikou, která by se dala považovat, že je směrovaná na náš svět. Jde hlavně o xenofobii. Hirka je totiž jiná a už od začátku se jí buď posmívají, nebo se jí bojí a považují ji za bytost z nočních můr. Už se hrozně moc těším až si přečtu další díl, který už i se třetím dílem dávno vyšel, ale do Česka se ještě nedostal. Dokonce jsem se dočetla, že bude Ódinovo dítě zfilmováno a jestli je to pravda, tak se na film rozhodně podívám.

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Knížka byla úplně úžasná. Nemám slov. Těžko říct jaký díl byl lepší, možná že i druhý, protože už jsem se zorientovala v novém slovníku. Ale úplně jsem si zamilovala autorky odhalování. Neustále jsem si říkala, proč mi to nedošlo, protože kniha byla zcela propletená dohromady. A konec dal všemu novou barvu. Prostě nádhera.

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Knížku jsem si strašně moc zamilovala. Začátek je sice obtížný, protože je tam spoustu cizích slov, na konci je totiž třístránkový slovník. Ale jakmile jsem si osvojila názvy, kniha mě celou pohltila. Ke konci knihy jsem i nový slovník ocenila, protože příběhu dává úplně jiný rozměr. Paige mi byla moc sympatická. Jak jsem koukala, tak knihu dost lidí odsoudilo, to asi nepochopím, pro mě jedna z nejlepších knížek vůbec.

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Po přečtení poslední knihy ze série jsem byla opravdu smutná, že je konec. Ani pátý díl mě nenechal spát, a proto jsem ho četla dlouho do noci. Musím uznat, že i takto zpětně je to jedna z nejlepších sérií, co jsem kdy četla, ale co hlavní, díky ní jsem začala číst!
A jak už jsem psala, byla jsem dlouho smutná, že série skončila, ale cca po půl roce zjistím, že to má otevřené pokračování, které je dokonce ještě lepší! :D

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Kniha se mi opět moc líbila. Musím uznat, že u této série neplatí, že první díl je výborný a potom to jde z kopce. Naopak je laťka stále hodně vysoko.
Ihned jak jsem se rozhodla, že si knihy ze série přečtu, jsem si koupila celý set, všech pět knížek. Musím uznat, že jsem se vážně bála, že to nedočtu, ale jakmile mi ubývaly stránky, bylo mi jasné, že můj problém bude, že konec série je blíž a blíž.
Percyho i Annabeth jsem si moc oblíbila a je mi jasné, že se dají dohromady. V tomhle díle jim bylo čtrnáct, ale i tak už se k sobě mají.
Musím nečekaně uznat, že je to jedna z věcí, která mě při čtení žene dopředu :D.

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Čtení této knihy mě moc bavilo. Určitě to byl silnější díl než předchozí a já jsem si v průběhu knihy uvědomila, kolik toho už vlastně z řecké mytologie znám. Je mi sice jasné, že mi to asi nějak zvlášť užitečné nebude, ale přece jenom jsem se učila a vlastně mě to bavilo!
Série mě nepřestávala bavit, a tak jsem si ihned vzala další díl.

01.11.2016 4 z 5