denča1000 denča1000 komentáře u knih

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Kniha mě velice lákala a dlouho jsem přemýšlela, jestli po ní sáhnu, protože jsem věděla, že to nebude lehké čtení, jelikož v ní je spousty smutku. Sama jsem nedávno přišla po 13 letech o milovaného pejska a všechno mám stále v živé paměti, přesto jsem se rozhodla, že si knihu koupím.
Po přečtení jsem měla pocit, jako by to sám vyprávěl můj hafan, protože tolik radosti a zážitků, jako prožil Bailey, prožil i můj Ben.

U knihy jsem se dost nasmála, kdo má psa a snaží se pochopit jeho myšlení, sám pochopí proč.
Ale taky mi tekly slzy, protože odchod psa, kterého člověk tolik miluje, je velice bolestivý a znovu jsem si připomněla, jak jsem se cítila, když odešel ten můj a jak velkou chybu jsem udělala, když jsem s ním nebyla v jeho poslední chvíli :( .

Kniha je naprosto nádherná, plná emocí a pravdy.

23.03.2018 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Přečteno hned. Nádherná kniha, která Vás chytne a nepustí. Smutná, ale bohužel pravdivá. Kniha se dost podobá Psímu poslání, ale v české verzi. Jediné velké mínus je to, že je kniha velmi krátká.

24.07.2021 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha je přesně ten druh, který mě neskutečně baví a hltám každou větu.

Příběh byl skvěle psaný, bavil mě styl psaní a pohled ( vyprávění) všech postav. Skvěle se kniha četla a nebyla, ani chvíli žádná nudná pasáž. Těžko se od příběhu dalo odtáhnout.

No a nakonec přišel šok a překvapení, kdo za tím vším stojí a to je to, co knize dalo grády a byla to třešnička na dortu!

Spisovatelka má samé baječné knihy, které mě opravdu baví.

19.02.2020 5 z 5

Pomsta Pomsta Sandra Brown

Kvalitní a skvělá kniha. Spisovatelka umí upoutat čtenářovu pozornost a díky ní jsem přečetla knihu bez odkládání. Byl to velice poutavý příběh a skvělý děj. Nemohu nic vytknout. Žádná zbytečná psycha ani nudné dlouhé pasáže. Napůl krimi napůl romantika. Pořád se něco dělo, pořád se bylo na co těšit. Již brzo sáhnu po dalších knihách autorky.

07.07.2019 5 z 5

Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

Krásný napínavý román. Od začátku čtenář ví, jak to dopadne, přesto hltá každé slovo. Moc povedený příběh.

09.06.2021 5 z 5

Velmi pěkné, klidné oddechové čtení. Příběh je přečten jedním dechem a těžko se od něj odpoutává, ale ten konec se mi buď nelíbil, nebo má kniha pokračování ??

08.08.2023 3 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

První řadě jsem si vůběc neuvědomila, že knihu jsem zakoupila ve Slovenštině, byl to nezvyk, ale nakonec mi to problém nedělalo.. Začátek a děj se mi líbil...ačkoli byl téměř celý děj na ostrově a stále dokola, kupodivu mě vůběc nenudila, protože se stále něco dělo.. Něco bylo hodně nadsazené, ale líbil se mi humor, který autorka zapojila, ale přišly i slzy.. Kniha se mi moc líbila.

07.06.2023 4 z 5

Poslední příliv Poslední příliv Sandrine Collette

Čekala jsem od knihy zcela jiný průběh. Každopádně byla kniha velmi zajímává a napínavá. Byly tam lehce nějaké zvraty. Celkově se mi kniha líbila moc a příběh byl pro mě napínavý a těšila jsem se na závěr.

01.09.2020 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Shlédla jsem film a přečetla knihu. Film se ani zdaleka nevyrovná knize. Spoustu věcí je ve fimu vynecháno, přeskočeno či pozměněno. Ačkoli film mě asi více dojal,i u knihy mi často tekly slzy. Doporučuji nejdříve shlédnout film a pak sáhnout po knize a příběh budete prožívat, jako by jste byli na tracku s ní. Ačkoli byla především popisována cesta, nevadilo mi to a vůbec mě to nenudilo, protože to jsem od knihy očekávala. Byla to jemná a zároveň dojemná kniha, z nádherného zakoutí Ameriky.

17.07.2019 5 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Neskutečně silný příběh. Tušila jsem to od začátku, ale pořád jsem si říkala, že to tak neskončí, bohužel. Ze začátku hezký a poklidný děj a ke konci velice silný a smutný, až mi tekly slzy.

20.06.2019 4 z 5

Bič Bič Dick Francis (p)

Velice hezké počtení. Neustále se něco děje a nejsou v knize žádné nudné a zdlouhavé pasáže. Případy jsou zajímavé, hlavní postava není klasický hrdina, co dělá ramena a nebojí se ničeho, ale vzhledem k jeho úrazu si dává pozor a projeví strach, což není v detektivkách obvyklé.
Kniha byla přečtena během jednoho dne.

11.06.2019 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Ze začátku jsem vůbec nechápala, bylo to takové zamotané a nevyhovovalo mi to. Časem se z příběhu stávala poklidná romantika. Ale ten konec, to je teda něco.
Tohle jsem nečekala. Sotva jsem se vzpamatovala z jednoho šoku, vzápětí přišel druhý.

Je pravda, že kniha má nadpřirozenost, což já opravdu nemám ráda, ale tady jsem byla do knihy tak začtená, že mi to asi ani nevadilo.

Takže povedená kniha.

19.06.2018 5 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Mám- li ohodnotit styl psaní, velice mi vyhovoval a byl přehledný, kniha se dobře četla a je dobře napsaná, téma je zajímavé, ovšem drsné a smutné. Měla jsem přečteno za chvíli.

Několikrát jsem měla slzy na krajíčku a pořád jsem si říkala, že není možné, aby se matka tak změnila. Není ani možné, že ostatní lidé – sousedi, přátelé, učitelé a sám otec, nezasáhli dříve. A všechno trvalo celé roky a došlo to tak daleko. Některé tresty byly extrémně šílené. Až jsem tajila dech. Kniha musí dostat každého člověka, který má rozum a především srdce. Je naprosto neuvěřitelné, čím vším si musel David projít.

Panu Davidovi patří obrovský obdiv, za to, že tohle dokázal roky snášet, vydržel to, nevzdal se, dokázal jít dál, že se dokázal vrátit detailně do kruté minulosti a napsat tuhle knihu, že dokáže pomáhat lidem, že potom vším, čím si prošel dnes dokáže vést normální život a vše, co on neměl, se snaží svému synovi nejen dát, ale svým způsobem vynahradit. Patří mu obrovský obdiv, za to kým dnes je a že je uznávaným člověkem.

15.06.2018

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Když jsem po knize sahala, věděla jsem, že to bude skvělá kniha, která mě bude rozhodně bavit. Celá kniha byla velikým tajemstvím a čekala a doufala jsem, že rozuzlení a všechno vysvětlení přijde mnohem dříve, ale nepřišlo a až po přečtení knihy jsem pochopila proč. Kniha se mi moc líbila, ovšem ten závěr už ne tolik, jelikož mi nesedělo celkové chování muže, když tedy nebyl tím, za koho jsem ho pokládala. A vlastně se to celé domotalo a ne vše sedělo s tím, jak to dopadlo a jak se příběh vyvíjel. Takže závěr byl samozřejmě veliké překvapení, ale zároveň i zklamání.

11.01.2018 4 z 5

Tajnosti vdaných žen Tajnosti vdaných žen Carol Mason

Velmi čtivá, klidná, příjemná a napínavá kniha, již od první chvíle.

Doufala jsem v takový konec, jaký byl.

08.03.2022 4 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Kniha patří mez ty, které se velmi dobře čtou. Střídá se vyprávění- pohled všech tří hlavních hrdinů. Ze začátku se kniha jeví poměrně nevinně, ovšem v polovině se začně dost vybarvovat. Nakonec jse to opravdu nečekené. Úplný konec je ovšem takový trošku otevřený, či nedokončený, takový konec se mi vůbec nelíbil, hlavně kvůli tomu, že je Emily negativní postava...

24.02.2020 4 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Od začátku do konce, kniha plná napětí. Stále se rozvíjející děj, který Vás nutí číst dál a těžko se dá od knihy odtrhnout.

08.03.2019 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Další psycho díl za mnou. Vždycky si říkám, že už snad ani nejde o čem psát, čím překvapit a šokovat, ale spisovatel vždycky překvapí. Ačkoli to je fakt drsné čtení, miluji jeho knihy. Ale teď dám zase přestávku a sáhnu po nějaké romantice.

01.04.2018 4 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Po knize jsem sáhla, jelikož jsem očekávala naprosto klidný a oddechový román, po těch několika detektivkách a thrillerech, které jsem v poslední době četla. Ze začátku se příběh, jako oddechový jevil a velmi se mi zalíbil styl psaní a vyprávění, následně ale přišlo na řadu vyprávění o další postavě , kdy se mi již kniha začínala jevit jako další thriller, který držím v ruce. Ono bylo od začátku jasné, jaký asi bude konec, ale nakonec byl dost napínavý a akční, čímž bych téhle knize určitě dala jiný žánr.

Ale celkově se mi kniha líbila a úplný konec mě velmi dojal.

01.01.2018 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Ze začátku byla kniha nejen nudná, ale taková pomatená a vůbec jsem nechápala co to spisovatel vlastně píše. Měla jsem nutkání ji odložit, naštěstí jsem to neudělala a dočetla jsem ji dokonce. Kniha je zbytečně dlouhá, spoustu pasáží, je zcela zbytečných, nudných a opakujících se, ale člověk se lehce začte. Kniha mě začala bavit asi v polovině. Druhá část byla nejen zajímavá, docela propletená, ale především tím dodala to co jsem od knihy očekávala. Překvapení, mohu řict, že šok a naprosto nečekaný závěr. Ačkoli na to, jak se kniha celá táhne, byl konec velmi rychlý.

28.12.2017 4 z 5