Delphín Delphín komentáře u knih

Štvanice Štvanice Tom DeFalco

Takhle má vypadat skvěle napsaný komiks, který neztrácí svižné tempo a řadu napínavých momentů, které Vás prostě nutí číst dál a dál. Příběh fungoval i z hlediska postav na jedničku. Kresba je taková ta stará dobrá klasika proti které nelze mnoho namítat.
Green Goblina jsme si bohužel moc neužili. Trochu zbytečná se jevila i prvotní zápletka, kdo zabil Joeyho Z. Ale celkově to ničemu nevadí, příběh jsem si i tak moc užil! Škoda, že pokračování se asi v dohledné době nedočkáme...

30.07.2020 5 z 5

Zloděj úsměvů Zloděj úsměvů Dan Černý

Na Čtyřlístku vyrůstala řada komiksových nadšenců. A leč už to není co to bývávalo, trocha nostalgie nikdy není na škodu :)

Zrození Venoma Zrození Venoma David Michelinie

V první řadě je třeba si uvědomit, že název knihy docela kecá. S Venomem se tu tolik nesetkáme, což je škoda, protože sešity s ním byly opravdu skvěle pojaty. I další příběhy nejsou vůbec špatné, ale těm s Venomem se to prostě nevyrovná. Komiks rozhodně není špatným počinem, ale čekal jsem od toho víc.

Dolů mezi mrtvé Dolů mezi mrtvé Mark Millar

Největší kravina je, že pokračování příběhu si můžeme přečíst až v č. 18. Mezí mě, jak se na to nakladatelství vykašlalo, v jakém pořadí to tu bude vycházet. Ale čert to vem, já se k tomuhle komiksu budu rád vracet. Na můj vkus se tu Spider-man místy choval opravdu nelogicky, ale zase nebyl v nijak lehké situaci. Nejedná se o bůh ví jak grandiózní příběh se Spider-manem, ale za přečtení to rozhodně stojí.

Zlo v lidských srdcích Zlo v lidských srdcích Kevin Smith

Geniální počin dokazující, že komiksy opravdu nejsou jen pro děti. Jeden detektivní příběh, který obsahuje humorné i depresivní části. S takovou bravurou jako se to zvládlo tady, klobouk dolů autorům! Já musím vyzdvihnout i kresbu, leč se mnoha lidem úplně nelíbí. Radost mi udělal i výskyt Nightcrawlera a Daredevila i s Kingpinem. A ten závěr? Top strop, to se od komiksu prostě neodtrhnete! Jop, tohle se fakt povedlo a vřele to doporučuji

28.07.2020 4 z 5

Za mě spíš zklamání. Začátek slibný, upřímně jsem se smál, a čtení si užíval. Po asi 50 stranách jako by ale někdo luskl prstem nad knihou. Rázem mne pobavilo jen velmi málo povídek, kniha dočtena spíše z nutnosti. Vracet se k ní v poslední době rozhodně nehodlám. Vím, že asi dost vybočuji z davu, a já to chápu. Jsou milovníci povídek těchto pánů, a i zde jich je pár fakt dobrých, u kterých se zasmějete.

17.02.2020 2 z 5

Smrt na Nilu / Death on the Nile Smrt na Nilu / Death on the Nile Agatha Christie

Parádní čtivé příběhy s důkazem že i bez brutálních vražd se dá napsat dobrý příběh.

30.07.2019 5 z 5

Závěj Závěj C. J. Tudor

Mix Kingova Osvícení a Svědectví do hodně originální podoby s dějem, který krásně graduje.

22.01.2024 4 z 5

Žádná sranda Žádná sranda Joshua Corin

Hrozně mě mrzí, jakým směrem se tato série vydala. Tohle je prostě komiks, který má krásnou kresbu, ale totální propadák je scénář. Scenárista absolutně odevzdaný, příběhy nezajímavý a nelogický, první nedotažený, druhý zbytečně urychlený. Celkově to na mě působí, že si s tím autoři moc nevěděli rady a podle toho to taky, bohužel, dopadlo.

26.06.2023 3 z 5

Batgirl: Rok jedna Batgirl: Rok jedna Charles Dixon

Velice slušný komiks.
Duo scenáristů mi sedí. Nová a hravější kresba celému příběhu dodává šmrnc. Opravdu fajn origin klasické postavy. Je to vtipné, každá akce je super a chemie jak s otcem tak i Robinem zde funguje na jedničku.
Jedinou výtku bych měl k záporákovi, který se nám v průběhu příběhu představí. Je to opravdu super magor, právě proto se z něj ale dalo vymačkat daleko více.

08.06.2023 4 z 5

Sága Sága Brian K. Vaughan

Zajímavé postavy, dosazeny do zajímavého světa, který zatím autorovi funguje dost dobře. Jen občas jede možná zbytečně rychle.

07.03.2023 4 z 5

Příběhy dospívajících pedofilů Příběhy dospívajících pedofilů Daniel Kubec

Neuvěřitelně silné čtení. Stále je ve mně tuna emocí.
Všichni máme šanci mít časem krásné oblečení, drahá auta, nebo pěkný byt. Ale zažít opětovanou lásku? Ne každému je to souzeno. A zde je to sepsáno naprosto excelentně. Tato kniha je úžasným počinem, který by se měl dostat k co nejširšímu okruhu čtenářů. Nespočtu lidem může otevřít srdce a oči.

14.12.2022 4 z 5

Záhada Modrého vlaku Záhada Modrého vlaku Agatha Christie

Bohužel mě kniha místy nebavila. Začátek byl přitom dobrý, pak ale přicházela (pro mě) hluchá a příliš složitá místa..

28.08.2022 3 z 5

Abys byl spasen, musíš hřešit Abys byl spasen, musíš hřešit Jason Aaron

Těžko se nadále hledají slova k této sérii. Ani díl číslo osm nezklamal a měl co nabídnout.

22.08.2022 5 z 5

Hlodání Hlodání Jason Aaron

Málokdy se mi stane, že komiks přečtu na jeden zátah. Zde to šlo samo. Ta práce s jednotlivými postavami a jejich postupným ,,vývojem" je učebnicová.

08.08.2022 5 z 5

Robin: Rok jedna Robin: Rok jedna Charles Dixon

Fajn čtení. Bylo zajímavé sledovat počáteční chemii mezi Batmanem a Robinem, ale i to, jak Robina bere Gordon, Alfréd nebo spolužáci.
Důstojné pokračování Temného vítězství!

04.08.2022 4 z 5

Mrtvé matky Mrtvé matky Jason Aaron

,,Já jsem dělal, že jsem ho nepoznal. On dělal, že je střízlivý."

Famózní detektivka, kterou mi Jason Aaron naprosto vyrazil dech. Tak napjatý jsem při čtení dlouho nebyl.

26.07.2022 5 z 5

Kasino v rytmu boogie Kasino v rytmu boogie Jason Aaron

Parádní počin, který nám dovolí nahlédnout do hlubin duše hlavních postav tohoto velkého příběhu, díky čemuž pro jejich chování a rozhodnutí máme rázem větší pochopení.

24.07.2022 5 z 5

Milada Horáková Milada Horáková Zdeněk Ležák

Skvělé historické dílo. Autor si s tím možná mohl více vyhrát. Detailněji vypsat život paní Horákové, nebo přidat více citací. Jako historické okénko to ale poslouží skvěle. A toto je zrovna část historie, která se musí připomínat, aby se již nikdy neudála.

02.07.2022 3 z 5

Batman Mikea Mignoly Batman Mikea Mignoly Mike Mignola

Zkáza - Dost povedený příběh, kvůli kterému si komiks kupujete a rozhodně vás nezklame 3,5/
Ve světle plynových lamp - Příběh, který jsem si užil rozhodně nejvíce, už proto, že mám rád tématiku a teorie ohledně Jacka Rozparovače. Rozuzlení výborný, jen zde mohla být obsáhlejší detektivní práce 5/5
Svatyně - Jak rychle graduje, tak rychle končí, což jí dost podkopává nohy. 4/5

02.06.2022 4 z 5