Delitka Delitka komentáře u knih

Také mi spadla brada jako některým hodnotícím. Už se asi nikdy nebudu dívat na kteréhokoliv vrcholného politika tím naivním způsobem jako doteď. Vůbec nevím jak dětem toto c celé vysvětlit. Sama nechápu, že se toto vůbec dít. Je to více než děsivé i kdyby to byla jen z poloviny pravda.

02.11.2020 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Silný příběh, ale nečetlo se to nejlépe. Jakoby autorce myšlenky běhaly zběsile jedna za druhou. V postavách jsem se ztrácela.

18.11.2020 3 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Silný příběh porodní báby a její asistentky tmavé pleti ve velmi složité době. Kniha se četla jedním dechem. Nemohu se dočkat druhého dílu.

26.08.2020 5 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Parádní romantická knížka na vyčištění hlavy po práci. I když je jasné od prvních okamžiků jasné jak kniha skončí, vůbec mi to nevadilo. Autorka umí čtenáře dějem a popisem postav u knihy udržet tak dobře, že ji musíte přečíst na jeden zátah. Narozdíl od jiných hodnotících mi hlavní hrdinka nepřišla až tak "přemrštěná". Myslím, že ženy s nízkým sebevědomí běžně v životě potkáváme. Takže mi její nejistota a podceňování nepřišlo přehnané. Byla jsem s příběhem spokojena. Obal knihy je krásný.

13.12.2020 5 z 5

Porodní bábou proti své vůli Porodní bábou proti své vůli Patricia Harman

Druhé pokračování porodní báby se mi líbilo snad víc než první. Tentokráte se tolik nejezdilo k porodům, ale k různým zraněním. Sestřička Becky i Isaac byli skvělí i když do konce knihy vlastně nevíte jak zemřela Isaacova žena a jakou roli v úmrtí hraje její muž. Autorka skutečně umí přitáhnout čtenáře přímo do děje.

07.09.2020 5 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Mnohem lepší než první díl. Plno okamžiků bylo nečekaných. Rozhodně si přečtu i třetí díl.

16.11.2018 4 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Další z velice silných knih. Detailně popisuje praktiky v koncentračním táboře. Kniha není pro slabé žaludky. Jednoznačně ji dávám plný počet hvězd.

05.01.2019 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Silný příběh, který se četl sám.

22.10.2019 5 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Otřesné, šílené, zničující... přesto tak poučné. Autorce patří dík, že se toho ujala. Ale po této knize opravdu neusnu.

06.07.2019 5 z 5

Specifika smyslového vnímání u autismu a Aspergerova syndromu Specifika smyslového vnímání u autismu a Aspergerova syndromu Olga Bogdashina

Konečně kniha, která je skutečně přínosem nových informací.

22.04.2019 5 z 5

Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy Astrid Lindgren

Dětem se líbila. Určitě si ji zase přečteme.

10.02.2021 5 z 5

Léto na maximum Léto na maximum Petra Martišková

Mimo moji věkovou kategorii, ale věřím, že mladší ročníky si přijdou na své.

05.05.2020 3 z 5

Jak se ztrapnit (snadno a rychle) Jak se ztrapnit (snadno a rychle) Lisa Daily

Další fajn oddechovka. Tato autorka umí psát příběhy bez zbytečných citových výlevů jak to u některých romantických knih bývá.

24.04.2020 5 z 5

Oči pouště Oči pouště Zoë Ferraris

Velice osvěžující detektivka. Celou dobu při čtení jsem měla šílenou chuť na datle, které tam hrdinové knihy průběžně pojídali ????

06.04.2020 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Na začátku mně šokovala upřímnost autorky, ale dál to bylo čím dál lepší. Popsáno zákulisí sportu a všechny pocity dopodrobna. Velice pozitivně mě kniha překvapila. Určitě si zaslouží plný počet hvězd. Gabriely si po přečtení knihy velice vážím za její otevřenost a upřímnost.

15.02.2019 5 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Úžasná kniha plná emocí. Nešlo ani usnout, jak silné to bylo. Dávám rozhodně plný počet hvězd.

01.01.2019 5 z 5

Tarzan Tarzan Walt Disney

Dětem se moc líbila. Museli jsme ji číst několikrát :-) Nádherné obrázky.

31.12.2020 5 z 5

Za písní Severu aneb Proč bychom se neztratili Za písní Severu aneb Proč bychom se neztratili Zdeněk Šmíd

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě. Ani jsem nevěděla, že kniha má pokračování. Skvělé :-)

26.12.2020 5 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Přečtena jedním dechem. Film jsem zatím neviděla, kniha byla ale skvělá. Z části, která byla věnována jistým skautským vedoucím, mi nebylo vůbec dobře. Myslím, že se autorce podařilo téma dobře otevřít. Jednoznačně pět hvězd!

25.09.2020 5 z 5

Zatoulaná vydra: Dobrodružství v USA Zatoulaná vydra: Dobrodružství v USA Walt Disney

Dětem se líbila. Krásné obrázky.

27.08.2020 5 z 5