delatrix delatrix komentáře u knih

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Nádherná zbírka básní. Tuto knihu jsem měla ráda už na základní škole. Nejkrásnější básničkou je Píseň (Petřičce).

19.10.2018 5 z 5

Slovácko sa súdí aj nesúdí Slovácko sa súdí aj nesúdí Zdeněk Galuška

Úžasná kniha. Na to, že jsem že Slovanská byly v knize i slova, kterým jsem nerozuměla a nikdy je neslyšela. Jde o zdroj ve kterém se skvěle do budoucna dochova slovácký jazyk. Moc doporučuji.

21.02.2018 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Takhle dobrou detektivku jsem už dlouho nečetla. Moje nejoblíbenější postava byl asi Gabriel a Tobias. Překvapivě jsem tedy vůbec do poslední chvíle neuhodla skutečného vraha a to se detektivky často dají předpovědět. I když ten konec je takový useknutý.
Už mám koupenou Sovu.

28.08.2017 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Kniha se mi překvapivě docela líbyla. I když děj se dal docela uhodnout. Bylo na ní neokbyvlé ten život mořských živočichů, toto téma nebývá příliš v románech. Doufáž, že další knihy od autorky jsou také tak podařené.

12.04.2018 4 z 5

Podivné počasí v Tokiu Podivné počasí v Tokiu Hiromi Kawakami

Japonský styl psaní je zcela odlišný od klasiky např. americký, anglický, francouzský...
Velice zajímavá knížka, i když je zařazena do žánru románu ukážou se známky jisté romantiky až v polovině knížky. V součnasných knihách už po deseti stránkách můžete odhadnout děj, ale tohle je opravdu něco jiného. Je to taková pohodová od dechovka, hodně se zde píše také o klasickém japonském jídle.

29.07.2020 5 z 5

On On Elle Kennedy

Knížka se mi velmi libyla a to především díky tomu jak byla romantická. Rozhodla jsem se že budu číst taky taky druhý díl. Všem ji doporučuji

22.01.2020 5 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Nejvíce jsme se pobavila na začátku a na konci knížky. Ten střed je takový očekávaný, i když úryvky z minulosti Chase děj trochu posouvali a vysvětlovali hodně z konce knížky.
Doporučuji jako oddechové čtení.

16.10.2019 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nádherná kniha. Četla jsem ji především jako součást čtenářské výzvy. Autor si tu cenu určitě zasloužil.
Na první pohled vypadá, jako něco co se nedá snadno přečíst, ale když se člověk začte tak to jde velice rychle. I když je kniha klasifikovaná jako román, tak to příliš jako román nevypadá. Při několika posledních stránkách jsem měla slzy v očích. Období 2.sv. války je opravdu těžšké téma. Nejlepší postavou v knize je Werner alespoň podle mne.

15.09.2017 5 z 5

Midwichské kukačky Midwichské kukačky John Wyndham (p)

Knížka je velmi povedená, obzvláště námět je velmi originální a to zejména na dobu, kdy ji autor napsal. Poslední stránky mě dost překvapily takovýto konec jsem jsem opravdu nečekala. Vyprávění z vícero postav bylo napsané dobře. Nejednalo se o žádné velké přeskakování z pohledu jedné osoby a druhé hezky na sebe navazovalo, nyní se takovýto přechod už málo kdy v knížkách vidí.

15.06.2018 5 z 5

První muž První muž Lenka Křížová

Jonáš i Adam se mi líbí. Starší muž starší o deset let a přitom je první láska, pěkný námět, i když námět láska na první pohled je dost klišé.
Ovšem Lukáše mi bylo dost líto, i když tohle se v životě opravdu děje.

26.04.2021 5 z 5

Alfa Boss Alfa Boss Alexander Stainforth (p)

Tento díl je určitě lepší jak první.
V popisu tohoto dílu se uvádělo, že je napsán z pohledu Erika, ale není to úplně pravda. Několik kapitol jsou takové, i když ne celá knížka což ji dělá o to lepší. Děj prostě ukazuje to, že partneři (ať jsou jakýkoliv) musí mezi sebou komunikovat jinak to nedopadne dobře.
Teo není už jen zbabělec a jedná víc jak chlap.

25.10.2019 5 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Pěkné, i když ne zrovna originální. Tvrdé hokejisty mám ráda.
Nevím jestli autorky mají v úmyslu psát i další díly, ale bylo by zajímavé pokračování ostatních členů týmu.

09.10.2019 4 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Pěkný námět na knížku, zejména začátek byl usměvavý. V rámci volného času jsem knihu úplně zhltla, i když posledních deset stránek už byla nuda a docela předvídatelný závěr tak akorát pro náctileté. Pokračování se ale chystám určitě číst.

24.01.2019 4 z 5

Chocky Chocky John Wyndham (p)

Hodně psychologická kniha. I když má velmi málo stránek tak má děj i spád. Ukončení knihy je opravdu docela nečekané a překvapivé. Předpokládám, že záměr autora bylo čtenářům přiblýžit budoucnost a to aby jsme se nad ní zamysleli a poskusili se změnit směr, ktým se nyní ubýráme.

22.05.2018 4 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Jedná se v podstatě o klasickou americkou knížku, kde jde o klasiku s tím, že člověk už dopředu ví jak to bude pokračovat. Zajímavá mi začíná připadat až tak od poloviny a překvapil mě trochu až jeden dějový zvrat s p... (nebudu prozrazovat). Možná si ji, ale časem někdy přečtu protože takovýchto knih ji po skromnou.

07.03.2021 2 z 5

My My Elle Kennedy

Knihu jsem zhltla jedním dechem. I když mezi tak poutavá jako první díl On tak ji musím i přesto doporucit. Ten kdo četl sérii Wags si může i kousek domyslet.

14.02.2020 3 z 5

13. komnata milenek: Uzavřený kruh 13. komnata milenek: Uzavřený kruh Tomáš Kristl

Jedná se spíše o deník než o román pro ženy.
Tomáš byl neuvěřitelný parchat a to skoro po celou dobu knížhy a spše se jeho chování čím dál více stupňovalo. Osobně se velmi divým Sofii a jejímu jednání, já bych to tak dlouho nevydržela. Ovšem na konci knížky jsem měla v koutcích očí slzy. Nemohu říci, že bych knihu doporučovala nebo ne, v této věci jsem stále nerozhodná. Zajímavá kniha rozhodně, ale je.

24.01.2018 2 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Musím říct, že mě tahle knížka dost zklamala. Podle komentářů je jedna z lepších od Nesbo, ale nepříjde mi to. Příběh byl strašně chaotický a nedalo se v něm vyznat. Až tak od půlky to bylo zajímavé a trochu se v tom dalo vyznat. Nejsem si jistá zda bych ji doporučovala nebo ne. Někomu komu nevadí knížky, které jsou psané z více pohledů to může přijít zajímavé.

10.05.2016 3 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Osobně na tento typ knih nejsem. Přečetla jsem prvních třicet stránek a odložila ji úplně. Mohla by se ale líbyt lidem, co jsou nábožensky a docela teoreticky otevření.

03.12.2015 1 z 5

Království Království Amanda Stevens

Knížku jsem rovnou zhltla. Je mnohem dobrodružnějsí jak první díl. Tím, že se v ní nyní nenachází Devlin, ale jiný sexy muž je to zase trochu nová zápletka. Knížka pokračuje v tom odkud pochází Amelie. Moc doporučuju

19.10.2015 5 z 5