Darmoděj Darmoděj komentáře u knih

Inferno Inferno Dan Brown

To co mám rád, na knihách Dana Browna je tajemnost příběhů, zajímavá zápletka, často nečekané vyústění. Snažím se dohledávat informace , které slovy a činy Roberta Langdoma předává čtenárům. Cestování po ruzných zajímavých místech tím pro mě získává hlubší nádech. Vždycky to sedí, nebo aspoň je to možné z jeho úhlu pohledu. Ze série knih Dana Browna mám nejraději tuto, je to možná proto, že jsem ji četl jako první. Byl to ten pocit "vau". Film, přesto, že ho mistrně hraje Tom Hanks je slabší odvar.

26.11.2023 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Knížka úžasná, napínavá. Je to opravdu přehled kultur, náboženství, krajin.
Za mě měla být kniha ještě delší, protože posledních 10 let života hrdiny bylo vměstnáno na 30-40 stránkách.
Co mě, ale překvapilo, tam samotný film. Řekl bych, že byl lepší než kniha. A to kniha byla úžasná. Film se držel jedné linie, byl vygradován. Nádherně natočen. Byl jsem překvapen, že to byl německý film.

19.11.2023 5 z 5

Nový car: Vzestup a vláda Vladimira Putina Nový car: Vzestup a vláda Vladimira Putina Steven Lee Myers

Knihu jsem dostal jako dárek. Začátek knihy z jeho dětství a historie rodiny, byl více méně zajímavý. Potom se mi už však zdál jednostranně zabarvený pohled, spíše bulvárního charakteru.
Když jsem četl knížky Radzinského o ruských vládcích či historii, zdálo se mi to mnohem vyváženější.

19.11.2023 odpad!