DariDerek DariDerek komentáře u knih

Vlak v 6:41 Vlak v 6:41 Jean-Philippe Blondel

Milá a příjemná kniha, která pohladí na duši.

27.10.2017 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Autor mě překvapil!

23.10.2017 5 z 5

Alenka v kraji divů a za zrcadlem Alenka v kraji divů a za zrcadlem Lewis Carroll (p)

Tak já asi nebudu komentovat příběh jako takový, ten známe všichni a každý má na něj svůj vlastní názor. Já chci říct něco k tomu, kdo má co do činění s ilustracemi. Protože pan Dušan Kállay dokázal do knihy vnést přesně ten chaos, který se odehrává všude v příběhu. Právě díky jeho ilustracím je kniha taková, jaká je.
Více píšu zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/09/alenka-v-kraji-divu-za-zrcadlem-lewis.html

14.09.2017 5 z 5

Zvláštní příběh Zvláštní příběh Katarína Gillerová

Vůbec to nebylo špatné čtení, velmi příjemný, úsměvný a zábavný román slovenské autorky. :-)
Více píšu zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/09/zvlastni-pribeh-katarina-gillerova.html

13.09.2017 4 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Dlouho jsem váhala, jestli se do ní pustit nebo ne, protože stále mě odrazovalo přirovnání Romeo a Julie - já tohle tááák nerada - zakázaná láska a boj proti tomu... ach... ne! :-) Ovšem, Divoká píseň mě překvapila! Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/09/divoka-pisen-victoria-schwab.html

10.09.2017 4 z 5

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Pro mě je tohle naprosto skvělý psychothriller - takto by měly vypadat všechny - prostě na hlavu. :-)) Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/09/mucednice-ali-land.html

08.09.2017 5 z 5

Příběh Tour de France Příběh Tour de France Luke Edwardes-Evans

Tohle je naprostý skvost! Ty dobové fotografie, ty citáty lidí okolo Tour... Já si ji zase prolistuju za pár dní :)) A více píšu zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/07/pribeh-tour-de-france-andy-mcgrath.html

01.08.2017 5 z 5

Dívky, které zmizely Dívky, které zmizely Amanda Quick (p)

Ženy, jestli máte chuť na knihu, která bude oddechovkou, ale přitom vám poskytne krapet toho vzrušení a napětí, tak tahle je ideální. Mi se líbila. :-)

13.07.2017 4 z 5

Italské boty Italské boty Henning Mankell

Kniha mi nesedla. Wallandera mám ráda, ale tady jsem se s Fredrikem nesetkala na společné vlně... více bude v recenzi na www.Chrudimka.cz v nejbližší době.

27.06.2017 3 z 5

Vlkodlak a já Vlkodlak a já Andreas Schlüter

Ohromně se mi to líbilo. Ilustrace v knize jsou perfektní a sedí k příběhu. Tato kniha není jen pro malé čtenáře, ale věřím, že i rodiče si ji přečtou před spaním jako pohádku na dobrou noc (lepší než počítání oveček) :D více píšu tady: http://darameganknihy.blogspot.cz/2017/06/vlkodlak-ja-andreas-schluter.html

27.06.2017 5 z 5

Ohnivý muž Ohnivý muž Joe Hill (p)

První setkání s autorem a já jsem naprosto okouzlena. Možná můžu říct, že opálena nebo ožehnuta. Tohle se mi opravdu líbilo. Bavilo mě to od začátku až do konce. Já jsem tááák spokojená. :-) Více píšu v recenzi v záložkách :-)

15.04.2017 5 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Nečekala bych, že mě tato kniha chytne a nepustí. Přečteno skoro na jeden zátah a musím uznat, že je to hodně dobrá česká detektivka. :-) Více v recenzi v záložkách.

12.03.2017 4 z 5

Podle náhodného výběru Podle náhodného výběru Max Eisen

Naprostá fascinace hyenismem hitlerových stoupenců. Autor, jenž je muž, který si prošel peklem v Osvětimi a šel také Pochod smrti, popisuje své dětství před a po válce. Jeho začlenění opět do normálního života bylo těžké a konečně je zde pohled právě z tohoto úhlu. Vždy jsem přemýšlela, kam přeživší šli? Co dělali? Jediné, co jsem vypouštěla, bylo poměrně dost poznámek překladatele, které byly faktické, ovšem šly mimo mě. Jinak naprosto jedinečné čtení, které by si měl přečíst každý ať ví....více v recenzi v záložkách :-)

11.03.2017 4 z 5

Šestý smysl Dáši Koulové Šestý smysl Dáši Koulové Petr Jirounek

Knihy z této edice mám i nemám ráda. Některé stojí za houby, jiné jsou dobré a baví mě. Tuto řadím mezi ty zábavné, kdy příběh ubíhá svižně a zajímavě. Největší podíl na tom má hlavní hrdinka, Dáša Koulová, která je velmi svá, místy vtipná a sympatická postava. S ničím se neštve a o to víc se mi líbil spád zápletky. Jedna z toho množství zelených detektivek, kterou můžu s klidným svědomím doporučit. :-) Více v recenzi v záložkách :-)

03.03.2017 4 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Když dočtete na konec, projdete si fotografie, kouknete na mapku a pak zavřete knihu, tak si řeknete, co to do pr.. bylo za lidi, kteří mohli takto fungovat? Říkám si to po každé knize o holocaustu, o Židech, o koncentrácích, ale tentokrát to platí dvojsánob. Ty holky byly malé a přitom se musely chovat ještě lépe a drze a přezíravě, než dospělí... skvělá kniha, naprosto dechberoucí popis toho, jak to fungovalo. více v recenzi v záložkách

21.02.2017 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Dočteno, napsána recenze a už jsem vyšťavená. Neumím správně vystihnout pocit, který z knihy mám. Protože byla dokonalá. :-) Když budete chtít, koukněte na mou recenzi v záložkách. :-)

18.01.2017 5 z 5

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Opět jsem se skvěle bavila. A po Neohlížej se ještě lepší příběh. A to jsem myslela, že už se autorka nepřekoná. Výborná kniha a kdo chce, můžete si přečíst mou recenzi v záložkách. :-)

12.01.2017 5 z 5

Ztracená Ztracená Anna Ekberg

Na nejmenovaném portále jsem četla, že kniha je řazena mezi erotickou krimi. Nenechte se tím odradit, pokud na to natrefíte. Erotiky je tam tak málo, jako v České republice poctivých lidí. Jsou tam asi tři pasáže, které ale obsahují jen pár řádků a tím pádem se to dá klidně přeskočit. Jinak je to výborná detektivka, která má náboj a energii. Nebudete se nudit a určitě doporučuji. :-)

07.01.2017 4 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Richard Sklář

Naprosto skvělá záležitost, u které jsem byla napnutá až do konce. Je to určené nejen čtenářům Vily na Sadové a nejen Ostravákům. Vřele doporučuji a pokud chcete si přečíst více, tak zde, v záložkách, mám recenzi. :-)

05.01.2017 5 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Pro mě jednoznačně vánoční kniha. Atmosféra nabitá stromečky, světýlky a romantikou. Pro dospívající dívky nebo ženy, které ještě neztratili iluze je to skvělé. :-)) Více píšu v recenzi v záložkách :-)

10.12.2016 4 z 5