DannyLady DannyLady komentáře u knih

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Pokračování smrtky mě naprosto uneslo. Autor píše stylem, který mě prostě dokáže vtáhnou do děje. Postavy jsou tak skvěle vypracované, že mi na nich prostě záleží a to mě k ději ještě více připoutává. Pokračování bylo ještě poutavější než díl první. Přibylo nám pár velice zajímavých postav. Úžasný byl vhled do "mysli" Nimba, který si jako UI uvědomuje sám sebe a přináší do děje velice hluboké myšlenky a úvahy. Děj knihy je provázen nečekanými zvraty a překvapivými momenty, které vyústí v srdcervoucí konec. Prahnu po dalším pokračování!

10.07.2019 5 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Tak toto byla má první komiksová kniha a trochu sem se bála, ale bavilo mě to a moc. Příběh měl spád a jedna napínavá scéna střídala další. Už se těším, až budu mít čas pustit se do dalšího sešitu.

30.05.2019 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Tak toto se mi stalo asi poprvé, ale knihu sem ani nedočetla. Asi už nespadám do cílové skupiny nebo nevím. Ale strašně sem se nudila až sem to vzdala, knihy prodala a kamarádka mi převyprávěla jak to dopadlo. Tím ale knihu nijak nehaním, své vášnivé čtenáře si jistě najde.

30.05.2019 2 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Druhý díl mě malinko oproti jedničce zklamal. Tris tam byla jen za ufňukanou malou holku a jednání některých postav bylo trochu iracionální. Ale obecně to mělo docela náboj a příběh se tím posunul na další level. Konec mě ale ani trochu nepřekvapil, protože sem ho čekala už asi od půlky knihy. Sem zvědavá, co si na nás autorka nachytala v dalším díle.

06.04.2019 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

První díl filmové série mám velice ráda (na rozdíl od jeho filmového pokračování) a tak sem se rozhodla, že dám šanci knižnímu zpracování, protože nebudeme si nalhávat, ale knihy jsou v 99 % případů lepší než film. A je tomu tak i u Divergence. Kniha dává více prostorů k tomu si hlavní hrdinku oblíbit, ale i větší prostor vedlejším postavám. Větší prostor než ve filmu zde dostává i Čtyřka, kterého si musí každý zamilovat. Těším se na pokračování.

05.04.2019 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Knihou jsem naprosto nadšená a s očekáváním vyhlížím další díl. Začátek byl trochu pomalý, ale potom se příběh rozjel a když byly hlavní postavy rozděleny začalo to být teprve zajímavé. A konec sem si užila, když už jsem se bála, že jsme Rowana ztratili navždy, tak příběh nabral opravdový spád.

06.03.2019 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Autorka se s tím nepáře a rovnou nás hodí do rozjetého příběhu. Ze začátku sem byla úplně zmatená z postav, které mají každá dvě identity (pravou a svoje super-alterego). Říkala sem si, že si nikdy v životě nazapamatuju kdo je kdo a jakou má schopnost, ale po chvilce mě příběh natolik pohltil, že mi přišlo, jako bych ty postavy znala celý život. Jasně, zkraje je to trochu chaos, ale příběh ubíhá rychlým a svižným tempem. Ze začátku si říkáte že ti hodní sou zlí a zlí sou hodní, ale pak proniknete i na "druhou stranu barikády" a už nevíte co si o tom máte myslet. Knihu vřele doporučuji a už se celý třesu na další díl.

24.02.2019 5 z 5

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

Závěr série mě bavil. Svázalo se hodně volných konců k sobě a myslím, že jsme dostali uspokojivé zakončení. Nejlepší díl za mě byl 5. Stříbrné stíny. Myslím si, že VA se mi líbila o trošku víc, ale tam přece jen byly trochu silnější postavy. Ale pokrevní pouta jsou také povedené a jednou si je moc ráda přečtu znovu. Co mě ale rozzuřilo do nepříčetnosti je otevřená dějová linka s Declanem. Celou sérii se vlastně řešila záchrana strigojů a obecně vampýří rasy. Pořád probíhaly pokusy a nakonec objevil Adrian klíč s éterem v krvi, ale tato stopa nakonec vychladla a oni se ocitli ve slepé uličce. Všechno se ale změnilo, když na svět přišel Declan, který je klíčem ke všemu. Ale tím samozřejmě je kniha ukončena a my se můžeme jen modlit, jestli nám na to dá někdy Richelle Mead odpověď.

03.02.2019 5 z 5

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Po předchozím díle jsem nad Pokrevními pouty skoro zlomila hůl, ale tenhle díl byl prostě dokonalý. Napětí a akce se táhly napříč celou knihou (ne jen na konci jak je u Richelle zvykem). Druhou půlku knihy jsem zhltla na posezení. Toto je naprosto dokonalé a cliffhanger na konci knihy mi teď jistě nedá spát.

01.02.2019 5 z 5

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Ze začátku to bylo poměrně nudné a z některých částí sem měla skoro až deprese. Sledovat problémy rozpadající se rodiny a alkoholika na léčení působilo depresivně. Ale konec se rozjel a jak tomu už u Richelle Mead bývá, konec byl totálně strhující. Líbí se mi vyprávění i z pohledu Adriana, knihu tu posunulo na novou úroveň.

30.01.2019 3 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Konečně! Toto slovo mě provázelo snad celým příběhem. Sydney se konečně trochu odvázala a příběh nabral obrátky. Nikdy asi nebudu milovat pouta tak jako VA, ale kvalitou zas tolik nezaostává. Od dalšího dílu očekávám pořádnou akci a spoustu napětí, když se Syd a její parta postaví proti celému světu.

27.01.2019 4 z 5

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Skvělí díl plný akce a hlavně Adriana. Předpokládám, že s pouty to bude stejné jako s VA a díl od dílu to bude lepší. Už se těším, jaký vývoj nabere příběh a vztah Syd s Adrianem.

26.01.2019 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Na navazující sérii VA jsem se moc těšila. Trochu jsem se bála na vyprávění z pohledu Sydney, ale po prvním díle věřím tomu, že to utáhne. Adrian je stejně jako ve VA velice silnou postavou, takže se s ním nikdo nudit nebude. První kniha byla velice čtivá, dala jsem jí na jeden zátah a dokázala sem se odtrhnout až ve 4 ráno. Nejvíc mě ovšem dostala závěrečná věta knihy, kdy na scénu vstupuje můj milovaný Dimitrij Belikov. S nadšením se vrhám na další díl.

21.01.2019 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Po tom, co jsem o knize slyšela tolik chvály musela sem se do ní pustit také. Jelikož sem absolutně nepolíbená oborama jako je chemie a fyzika, tak to pro mě asi nebylo tolik záživné a některé masáže byly nudnější. Na druhou stranu sci-fi je pro mě velice blízký literární a filmový obor. Všechno naprosto zachrání ústřední postava Mark Watney, který je chytrý, vynalézavý a opravdu je s ním sranda. Celou knihou mě provázeli jeho vtípky a kousavé poznámky a já se velice dobře bavila.

19.01.2019 4 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Tak a je to. Poslední díl této úžasné série je za mnou. Cítím stejnou depresi jako každý milovník knih, který přečte úžasnou sérii, zavře poslední knihu sérii a přemýšlí co teď bude dál se svým životem dělat. :D Dobře a teď už vážně. Mohla bych samozřejmě jen říct, že je kniha (a celá tato série) naprosto úžasná a že doporučuji každému si jí přečíst, ale ráda bych se zaměřila i na děj. Jistě jsme všichni fanoušci Dimitrie a Rose nadmíru spokojeni, i když si myslím, že to i tak nebudou mít úplně nejlehčí. Ale rozhodně mě trápí jak to dopadlo s Adrianem. Už se těším, až se vrhnu na pokračování této série a dozvím se, jak se z toho Adrian dostane. Konec knihy byl tak rychlí, že jsme se ani pořádně nedozvěděli, co se stalo s Eddiem a Sydney, ale to se naštěstí můžeme dozvědět v navazující sérii. VA je pro mě srdcovka a je to jedna z nejlepších sérií co jsem kdy přečetla a rozhodně se k ní budu s láskou vracet. Už s napětím očekávám až se budu moct začíst do Pokrevních pout.

PS: Dozvíme se někdy, čím se Abe vlastně živil?!

05.01.2019 5 z 5

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Zajímavý vývoj událostí. Spoilerově musím říct, že zlý Dimitrij mi opravdu lámal srdce. Kniha byla suprová, stejně jako celá tato série, ale musím ubrat hvězdičku, protože místy mi to přišlo hodně vycpávané a prodlužované a konec se zase seběhl až moc rychle. Každopádně jako veliký fanoušek páru Dimitrij a Rose se moc těším na další díl, který doufám skončí dobře. Rose mě místy až irituje jak furt nadbíhá Dimitriovi a plazí se za nim že ho miluje a o dvě stránky dál se vrhá na Adriana. Ať už si vybere (samo Dimitrije). :D

02.01.2019 4 z 5

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Poprvé jsem v této série nedala knize 5 hvězd. Sama asi ani nevím proč, knihu jsem opět zhltla na jeden zátah a skončila dnes ve 4 hodiny ráno. Kniha byla moc čtivá, ale něco mi na tomto dílu prostě nesedělo. Možná to je subjektivní pohled na věc, protože mě hodně trápí, co autorka provedla s postavou Dimitrie. Tento díl byl hodně temný a zanechal mě několikrát jen v němém údivu, jaký spád nabírají všechny události.

30.12.2018 4 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Do této série sem se absolutně zamilovala. Pohltilo mě to a sem tím už opravdu posedlá. Autorka odvedla opravdu dobrou práci a divím se, že se toho neujal kvalitní režisér či scénárista. Jsem velikým fanouškem Rose a Dimitrije a musím říct, že takhle sem si u knihy už dlouho nepobrečela.

29.12.2018 5 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Pokračování příběhu mě strhlo a nepustilo. Nabídlo pár nových a zajímavých postav. Příběh sem hltala a za jeden den bylo po knize. Příběh byl ještě víc strhující jež první díl a na konci jsem brečela jak želva. Milostným příběhem Rose a Dimitrije sem naprosto posedlá.

27.12.2018 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Kniha mě velice nadchla a našla jsem v ní vše co jsem hledala a mnohem víc. Filmové zpracování se mi líbilo a musela sem vědět jak to bude pokračovat, tak jsem se rozhodla pro knižní sérii. Knihy mě naprosto pohltily a peru to tempem jeden den = jedna kniha. Příběh nabízí nový upíří svět a společnost, která je velice zajímavá a nádherný milostný příběh.

27.12.2018 5 z 5