daniil7566 daniil7566 komentáře u knih

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

První knížka, kterou jsem přečetl celou a to několikrát. Psáno pro děti i dospělé s láskou, která zahřeje, poučí a hlavně pobaví. Neopakovatelná a nepřekonatelná kniha pro všechny věkové kategorie, na kterou jsem se těšil až ji budu číst svým dětem. Pro mě je to absolutní klenot v knihovně a věřím, že disneyovské zpracování neodradí čtenáře budoucí.

27.01.2017 5 z 5

Sbírka divnopříběhů a divnobajek, která jakousi záhadou funguje na jedničku. Carroll, jakožto podivín zde vytváří zcela originální a sobě vlastní podivný svět,který čtenář objevuje očima malé dívky...co se týče formy, ta přesahuje v určitých pasážích obsah, což ale dle mého prijde jen dospělému čtenáři, nebo v mém případě predčítajícímu. Děti vidí jen to, že Alenka padá králičí norou a nechápou mé záchvaty smíchu nad Alenčiny průpovídkami a myšlenkami...pro každého trochu.

27.01.2017 4 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Kafka si mne získal právě touto povidkou už na gymnaziu. Je to lehce čtivé a přitom je tu tak dusivá atmosféra určité izolace, že co do pocitů u čtení musím vzpomenout na Sartreho Zeď.

27.01.2017 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Svět Harryho Pottera je tak komplexní a "vymazlený", že mi nedělá problém přiznat že jsem byl a jsem stále veliký fanoušek. Série Bradavické knihovničky má u mě své místo a s nadsázkou ji řadím do literatury faktu. Nyní i pro mudly!

19.08.2018 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Strašně veliká a čtivá bomba.

31.01.2017 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Naprostá lahůdka pro milovniky fantasy a spletitých přběhů. Geralt jakožto mutant vytvořený pro zabíjení, profesionální zabiják netvorů si mne získal okamžitě. Nádherně napsané dílko, které si rád přečtu znovu.

Spider-Man Spider-Man Joseph Michael Straczynski

Spideyho mám strašně rád a jsem rad že po všech "amazinzich" a "ultimatech" se na stánku objevil Ditko jak ho známe a milujeme.

31.01.2017 4 z 5

Batman R.I.P. Batman R.I.P. Grant Morrison

Beru tohoto Batmana jako takové Pink Floyd.

31.01.2017 3 z 5

Pokoř mě Pokoř mě Julie Kenner

Z hecu a jako takovej challenge jsem si to od expritelkyne vypujcil a musím uznat milé dámy že buďto je to opravdu jen pro dámy a nebo jsem někde špatně odbočil při cestě do školy a chodil na zvláštní, nebo prostě můj mozek funguje normálně a finanční obnos,který vyžaduje nakladatel je opravdu až moc za znehodnocení celkem kvalitního papíru. Pokud se dá uživit takovouto tvorbou pak Kafka, Tolkien nebo i takový Lovecraft dělají v hrobě přemety. Nicméně teď už nehodnotim dilo ale žánr sám o sobě...tudíž pro divky slash ženy nejspíš dobré, ale chcete-li být brány vážně při dialogu, či rozepři, čtěte to po tají.

31.01.2017

Batman: Ticho (limitovaná edice) Batman: Ticho (limitovaná edice) Jeph Loeb

Své highpointy komiks určitě má, ale bohužel ke konci už člověk pointu vetři a do konce se musi prokousat...nicmene graficky velice povedené s notnou dávkou anatomicke nadsazky.

31.01.2017 5 z 5

Poe je naprostý génius a profesionál ve vytváření atmosféry, která čtenáře pohltí. Archaický styl psaní zde ukazuje Lovecraftova lektora v plné síle a člověk jen zírá, s postupně vzrůstající potřebou a zároveň nevolí se otočit po mistnosti, co to ten Edgar vymyslel.

Rakovina Rakovina Alexandr Isajevič Solženicyn

Ta atmosféra...brrrr